סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1275 - 07/09/2020
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 7.9

 
מאמרי מומחים
 
קנייה, שיפוץ ומכירת בית בתוך חמש שנים – חייבת במס הכנסה

מכירת בית מגורים פטורה בדרך כלל ממס שבח או לפחות זכאית לפטור ליניארי ממס. ואולם, כאשר מדובר ברכישה ומכירה בתוך חמש שנים – יחול חיוב במס הכנסה מלא ובמע"מ, למעט אם רשות המיסים תשתכנע כי הייתה כוונה אמיתית ונסיבות המעידות כי הרוכש התעתד לגור בנכס. כך נקבע בעניין בניזרי (ע"מ 58172-01-16, טירן בניזרי נ' פקיד שומה ירושלים 3, ניתן ביום 13.8.2020).

למאמר מאת עו"ד רו"ח רמי אריה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
החל מה-11.09.2020: יש להגיש השגה/בקשה לתיקון שומה במיסוי מקרקעין באופן מקוון

ביום 12.8.20 פורסמה ברשומות הודעה על תחילת פעולתה של מערכת המחשוב להגשת השגות/ בקשות לתיקון שומה באופן מקוון בהתאם להוראות סעיף 5(א)(2) לתקנות מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה) (דיווח מקוון). בהתאם להוראות הסעיף, 30 ימים מיום פרסום ההודעה ברשומות תהפוך גם הגשת השגות ותיקוני שומה באופן מקוון לחובה . לכן החל מיום 11.9.2020 תחול חובת הגשה מקוונת של השגה/ בקשה לתיקון שומה.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
תשלומי דמי אבטלה עבור חודש אוגוסט הוקדמו וישולמו בין ה-9.9 ל-15.9

תשלומי דמי האבטלה עבור חודש אוגוסט הוקדמו וישולמו בין ה-9.9 ל-15.9. לתשומת ליבכם, מידע על התשלום ועל מספר הימים שדווחו משירות התעסוקה עדיין לא מופיע באתר האישי, תוכלו לראות אותו כיומיים לפני התשלום וגם תקבלו מאיתנו מסרון.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
מי שנגמרו לו ימי האבטלה בינואר או בפברואר 2020 ולא חזר לעבודה

מובטל שנגמרו לו ימי האבטלה בינואר או בפברואר 2020 ולא חזר לעבודה יוכל לקבל דמי אבטלה מ- 1.7.20 עד 30.6.21. כדי לקבל דמי אבטלה מחודש יולי 2020 יש להירשם בשירות התעסוקה

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחה ברובו ערעורה של מפעילת מרכז תכשיטים באילת על שומת ניכויים שהוציא לה פקיד השומה לשנים 2012-2010 - לא עלה בידיה להוכיח את מרבית טענותיה

בית המשפט המחוזי דחה ברובו ערעור שהגישה מפעילת מרכז תכשיטים באילת על שומת ניכויים שהוציא לה פקיד השומה לשנים 2012-2010. נקבע כי עבודה מחוץ לגבולות המדינה, הכרוכה מעצם טיבה בהיעדרות ממושכת, אין בה כשלעצמה כדי לשנות את מרכז החיים, וכל מקרה נבחן בהתאם לנסיבותיו, ועל פי מבחן מרב הזיקות. כך גם לגבי עבודה המרוחקת מבית הקבע בארץ. אין בעבודה בישוב מסוים כדי לשנות את מרכז החיים ואת תושבותו של נישום, גם אם העבודה כרוכה בלינה סמוך למקום העבודה. בענייננו, לגבי מרבית העובדים לא הוכח כי הם תושבי אילת למעט מנהל סניף המכירות.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
10 חודשי מאסר לבעל עסק בתחום ההוצאה לאור שהתחמק במזיד מתשלום מע"מ בסך 725 אלף שקל

בית משפט השלום גזר 10 חודשי מאסר בפועל על בעל עסק בתחום ההוצאה לאור, שהורשע בשורת עבירות על חוק מס ערך מוסף שבגינן התחמק מתשלום מס בסך כולל של 725 ש"ח. בית המשפט עמד בין היתר על הצורך בענישה שתבטא את הקלון שבעבירות מסים אך נתן משקל מוגבל לנסיבותיו האישיות של הנאשם ותרומתו לחברה. לצד עונש המאסר, נגזרו על הנאשם גם מאסרים על תנאי וקנס בסך 40,000 ש"ח.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד לילך דניאל - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
העסקת בן של מנכ"ל מייסד בחל"צ - עמותה

במסגרת חוק החברות ובדומה לחוק העמותות, אין קביעות ברורות באשר למגבלות בעניין קרבת משפחה בין חברי מוסדות החל"צ ו/או העמותה (כולל מייסדי החברה ו/או העמותה ו/או חברי דירקטוריון החברה ו/או חברי ועד העמותה) לבין עובדי ו/או ספקי שירותים של החל"צ ו/או העמותה. עם זאת, הואיל וחברי דירקטוריון החל"צ וכך גם חברי ועד העמותה מחויבים על פי הוראות הדין לפעול לטובת התאגיד (החל"צ/ העמותה), יוצא שהעסקת עובדים ו/או התקשרות עם ספקים חייבת להתבצע בהתאם לאמות מידה אובייקטיביות.

לתשובה מאת עו"ד בועז נוה - לחץ כאן
 
אפשרות לתקן דוח ישן למדווח על בסיס מזומן

לרוב, בקשה לתיקון מהותי בהכנסות (כמו במקרה זה) מובילה להליך בדיקה שומתית של מכלול הפעילות באותה שנה, ונוסף על כך גם לכל השנים הפתוחות שבתיק. יש להביא גם עניין זה בחשבון במסגרת מכלול השיקולים לקביעת דרך הפעולה המיטבית ללקוח.

לתשובה מאת עו"ד משה גבע - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון מקיף במיסוי שכירים ב-ZOOM
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום המסים והביטוח הלאומי בכל הקשור לעובדים שכירים ולאלה שבחל"ת; בדגש על תיאומי מס לחוזרים מחל"ת, דמי אבטלה לעובדים בחל"ת בתקופת משבר הקורונה ולאחריו. עדכונים וחקיקה לציבור חשבי השכר, מעסיקים, ומנהלי החשבונות . העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
 
 
סגור חלון
קמפיין מתנות לחגים "משאירים אתכם מחוברים"
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית