סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1272 - 31/08/2020
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 31.8 תוכנית כלכלית

 
מאמרי מומחים
 
מיסוי מתנות לחגים

לאור פניות רבות שהגיעו למערכת, אנו מביאים לפניכם את הוראות רשות המסים ועמדותיה בכל הנוגע למתנות שמקבלים עובדים, ספקים ונותני שירותים ממעבידיהם או מלקוחותיהם.

למאמר מאת רו"ח עו"ד אריאל דרייפוס - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
מפעל טכנולוגי מועדף העוסק במתן שירותי ענן - החלטת מיסוי בהסכם

רשות המסים בישראל פרסמה החלטת מיסוי הדנה בחברה ישראלית העוסקת בפיתוח תכנה ומתן שירותי ענן במודל PASS. במסגרת שרותי PASS מספקת החברה פלטפורמת מחשוב ענן כשירות על גבי תשתיות טכנולוגיות עצמאיות ובלעדיות. החברה מבקשת לאשר כי מפעלה הוא "מפעל טכנולוגי מועדף" כמשמעותו בסעיף 51כד לחוק ולאשר כי הכנסותיה ממתן שירותי מחשוב ענן מהוות "ההכנסה טכנולוגית מועדפת"

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
דמי אבטלה – תיקון חוק הביטוח הלאומי 216+217 (הוראות מיוחדות לעניין ביטוח אבטלה) הקלות בתנאי הזכאות לאבטלה בתקופת משבר הקורונה

המוסד לביטוח לאומי פרסם חוזר המפרט את השינויים בדמי אבטלה לאור תיקוני החקיקה שהתקבלו ביום 28.07.2020, על פי תיקוני החקיקה שפורסמו בהוראת שעה שתוקפה החל מ-28.6.2020 ועד 31.10.2021 אשר משפיעים לטובה על מאות אלפי מובטלים. הוראה השעה כוללת הארכה של תיקונים קיימים וכן הוספת הקלות חדשות שיהיו בתוקף עד 06.2021

לחוזר הביטוח הלאומי - לחץ כאן
 
מוארכת האפשרות להגשת דו"חות שנתיים ובקשות להחזר מס באמצעות מערכת מפ"ל ומערכת "מייצגים"

רשות המסים מאריכה את האפשרות להגשת דוחות שנתיים ובקשות להחזר מס באמצעות מערכת מפ"ל ומערכת "מייצגים" עד ה- 30.09.2020

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחה ערעורה של "אלבר" על שומות בצו שקבע לה פקיד שומה למפעלים גדולים בכל הנוגע להכנסה ממכירת מכוניות

בית המשפט המחוזי דחה את ערעורן של חברות מקבוצת "אלבר", העוסקות בהשכרה ובמכירה של מכוניות, על שומות בצו שקבע להן פקיד שומה למפעלים גדולים בקשר להכנסות שנבעו להן ממכירת מכוניות. נקבע כי ההכנסות, הן ממכירת המכוניות בעסקאות מימוש והן ממכירת מכוניות לסוחרים – מהוות הכנסה פירותית, אולם ההפסד שנבע מגניבה ואובדן, מהווה הפסד פירותי ולכן ניתן לניכוי.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד לילך דניאל - לחץ כאן
 
העליון מבהיר: תשלום מע"מ "מגולגל" על הצרכן - הופך להיות חלק ממחיר העסקה וכלול בריבית

בית המשפט העליון דחה ערעורים על החלטות בית המשפט המחוזי שעסקו בסכסוך בין שתי חברות שחתמו על הסכם הלוואה. בין היתר נחלקו הצדדים בשאלה האם הריבית המקסימלית הקבועה בחוק הריבית כוללת את רכיב המע"מ, או שמא מדובר ברכיב חיצוני לריבית, אשר ניתן לגבותו נוסף על הריבית המקסימלית המותרת. נקבע כי כאשר תשלום המע"מ "מגולגל" על הצרכן או על מקבל השירות, הוא הופך להיות חלק ממחיר העסקה, כלומר חלק מהתמורה, ועל כן הוא כלול בריבית ולא ניתן לגבותו נוסף על מגבלת 13 האחוזים הקבועה בחוק.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד לילך דניאל - לחץ כאן
 
 
חקיקה
 
צו הביטוח הלאומי (סיווג מבוטחים וקביעת מעבידים) (תיקון), התש"ף 2020-

פורסם תיקון לצו הביטוח הלאומי (סיווג מבוטחים וקביעת מעבידים), התש"ף-2020 (להלן – הצוו הקובע שני תיקונים דלקמן: 1. לגבי מורה דרך, מלווה רפואי ומלווים אחרים בטיולים המאורגנים על ידי מוסדות, גופים ציבוריים ומשרדי נסיעות. (פרט 7 בטור א' בתוספת הראשונה לצו) . לגביהם נקבע בתיקון לצו כי בגדרו של מורה דרך ייכלל גם מי שמדריך תיירים בכלי רכב שבבעלותו. 2. לגבי איש צוות מקצועי הנמנה עם עובדי הצוות הטכני או האמנותי בהפקדה קולית או חזותית - נוסף פריט חדש לתוספת הראשונה בצו (פריט מס' 15)

לצו הביטוח הלאומי - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
המחאת זכות להחזר הלוואה מבעל מניות פורש לבעל מניות שנשאר בחברה תסווג כהכנסה ממחילת חוב

קיימת חשיפה בהמחאת הזכות להחזר ההלוואה לבעל המניות שנותר. פקיד השומה יבקש לסווג את היתרה כהכנסה ממחילת חוב בחברה, ובהמשך כהכנסה מדיווידנד לבעל המניות הנותר כשתימשך על ידו, או כבר כשהיתרה תירשם לזכותו במצב שהוא בעל מניות יחיד

לתשובה מאת רו"ח עו"ד סיימון יניב - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון מקיף במיסוי שכירים ב-ZOOM
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום המסים והביטוח הלאומי בכל הקשור לעובדים שכירים ולאלה שבחל"ת; בדגש על תיאומי מס לחוזרים מחל"ת, דמי אבטלה לעובדים בחל"ת בתקופת משבר הקורונה ולאחריו. עדכונים וחקיקה לציבור חשבי השכר, מעסיקים, ומנהלי החשבונות . העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
 
 
סגור חלון
קמפיין מתנות לחגים "משאירים אתכם מחוברים"
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית