סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1266 - 10/08/2020
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 10.8

 
מאמרי מומחים
 
שיפוץ שהפך "דירת מעטפת" ל"דירת מגורים" ונהרס בסמוך על ידי הרוכש, אינו עסקה מלאכותית

תקצי ביום 19.7.2020 ניתן פסק דין (ו"ע 28079-10-15) של ועדת הערר בעניינם של נירה מעין ושלמה נחמה (להלן: "העוררים") שעניינו כפי שמתואר בתחילת הפסק "מכירת דירת מעטפת אשר הושלמה לדירת מגורים עובר למכירה, כאשר היה ידוע למוכר כי רוכש הדירה אינו מעוניין בהשלמה זו, והיא אינה מהווה חלק מהממכר ביחסים שבין הצדדים – האם זכאי המוכר לקבל את הפטור ממס שבח למי שמכר "דירת מגורים מזכה", שבנייתה הושלמה"

למאמר מאת רו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
חברת בית – חידודים והתראות

אחד היתרונות בסיווג החברה כ"חברת בית" הוא מיסוי בעל מניות יחיד בגין רווח הון בשיעור מס של החל מ-28% (לרבות מס יסף), לעומת מיסוי דו שלבי בחברה שנושק לשיעור מס של כ-50% (מס חברות + מס דיווידנד

למאמר מאת רו"ח (משפטנית) ענבל שני ורו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
פורסמו הנחיות למשיכת עד 7,500 ש"ח בחודש מקרנות ההשתלמות בפטור ממס

רשות המסים פרסמה הנחיות למשיכת עד 7,500 ש"ח בחודש מקרנות ההשתלמות בפטור ממס

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחתה תביעתה של חברה למתן שירותי פיקוח בתעבורה על החלטת המל"ל לחייבה בתשלום דמי ביטוח נוספים עבור רכיב "שווי רכב" - אין להתערב בהחלטה

בית הדין האזורי לעבודה דחה תביעה שהגישה חברה למתן שירותי פיקוח בתעבורה על החלטת המל"ל לחייבה בתשלום דמי ביטוח עבור רכיב "שווי רכב" בגין שימוש ברכב של עובדיה. נקבע כי העמדת רכב צמוד לעובד לשימוש פרטי היא הטבה ששוויה קבוע בתקנות שווי שימוש ברכב, החייבת במס ובתשלום דמי ביטוח וההחלטה של פקיד הגבייה לפיה יש לחשב את שווי השימוש ברכב אך רק על פי תקנות שווי רכב, היא החלטה סבירה שאין להתערב בה.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
הלכה בעליון: הפרה של הוראה להפקיד ערובה להוצאות על ידי חברה שהגישה ערעור מס מקנה לבית המשפט סמכות להורות על מחיקת ההליך

בית המשפט העליון נדרש לראשונה לשאלה מהי הסנקציה שרשאי בית המשפט להטיל על חברה תובעת שהפרה את הוראתו להפקיד ערובה להוצאות הנתבע, לפי סעיף 353א לחוק החברות. נקבע כי הפרה של הוראה זו, לרבות הוראה כאמור שניתנה במסגרת ערעור מס, מקנה לבית המשפט את הסמכות להורות על מחיקת ההליך, ככל שיגיע למסקנה כי זוהי התוצאה הראויה בנסיבות העניין.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד לילך דניאל - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
חיוב במס בישראל לחברה תושבת חוץ שרכשה נכסים בישראל

סעיף 1 לפקודת מס הכנסה קובע, כי חברה תיחשב תושבת ישראל אם התאגדה בישראל או אם השליטה והניהול בישראל. במקרה שלפנינו נראה לפי הנתונים כי החברה נשלטת ומנוהלת מחו"ל

לתשובה מאת עו"ד ורו"ח אופיר לוי - לחץ כאן
 
מענק פרישה מוות/ רצף מעסיקים

אני מניח כי במועד סיום העבודה בחברה א יצא טופס 161 והעניין גם דווח למס הכנסה. בהתאם, אירוע המס היה במועד סיום העבודה ומאחר ומועד הפטירה היה מאוחר מכך, לא ניתן לתבוע פטור כפול לשארים. כמו כן, לא ניתן לבצע רצף פיצויים בדיעבד. ביצוע הרצף מותנה בהגשת הבקשה במועד למס הכנסה ומציאת מעסיק חדש שישלם לפיצויים.

לתשובה מאת מומחה פנסיוני אבי רוזנבאום - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון מקיף במיסוי שכירים ב-ZOOM
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום המסים והביטוח הלאומי בכל הקשור לעובדים שכירים ולאלה שבחל"ת; בדגש על תיאומי מס לחוזרים מחל"ת, דמי אבטלה לעובדים בחל"ת בתקופת משבר הקורונה ולאחריו. עדכונים וחקיקה לציבור חשבי השכר, מעסיקים, ומנהלי החשבונות . העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
 
 
סגור חלון
קמפיין מתנות לחגים "משאירים אתכם מחוברים"
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית