מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1262 - 27/07/2020

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 27.7

 
מאמרי מומחים
 
הדיווח למוסד לביטוח לאומי של העובד ושל המעסיק בהפסקת עבודה ובחזרה לעבודה

המאמר מתמקד בהיבטים הקשורים לביטוח הלאומי לאור המשבר הכלכלי הנובע מנגיף הקורונה ומבוסס על המידע הידוע לכותבת ביום כתיבתו. לפני שימוש במידע יש להתעדכן באתר האינטרנט של הביטוח הלאומי. המידע במאמר נועד להסב את תשומת הלב לאמור בו ואינו מהווה ייעוץ או חוות דעת. בעקבות הגל השני של התפרצות נגיף הקורונה בישראל, הוארכה תקופת הזכאות לדמי אבטלה ולמענק הסתגלות מיוחד

למאמר מאת רו"ח אורנה צח-גלרט - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
הארכת התקופות לתשלום עיצום כספי וקנס אזרחי

רשות המסים מודיעה כי מי שהוטל עליו עיצום כספי או קנס אזרחי מכוח חוק מס, והמועד לתשלומו או המועד לתשלום חלקו אם חולק לתשלומים, חל בתקופה מ-25.6.2020 ועד 30.9.2020 ויגיש בקשה לדחיית מועד התשלום, המנהל ידחה את מועד התשלום, כך שהתקופה האמורה לא תבוא במניין הימים.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
בית המשפט המחוזי קיבל בשנית את ערעורו של המשקיע אביב רייז - הכספים שהועברו אליו מחברות שבשליטתו מהווים הלוואות

בית המשפט המחוזי קיבל בשנית את ערעורו של המשקיע אביב רייז לאחר שבית המשפט העליון קבע כי עליו לנמק את פסק הדין הקודם שניתן בעניינו. המשקיע טען כי מדובר בהלוואות שהועמדו לו בשנים 2005 ו-2006 ואותן מבקש פקיד השומה לסווג בטעות כדיווידנד בידי בעל שליטה. נקבע כי טענת פקיד השומה לפיה שיעבוד הזכות לדיווידנדים אינה בטוחה אמיתית לפירעון ההלוואות היא בבחינת ניסיון בדיעבד להתערב או לשכתב בדרך של סברה את האופן שבו ניהלה קבוצת היחידים את ענייניה.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד לילך דניאל - לחץ כאן
 
בית המשפט העליון הורה לעכב ביצוע חוב מס בסך של מיליונים כפוף לשעבוד בית מגוריו של הנישום

בית המשפט העליון קיבל בקשה לעיכוב ביצוע גביית חוב מס בסך של כ-11 מיליון שקל, עד להכרעה בערר הנוגע לביטול עסקה לרכישת חברה. נקבע כי בהצעת הנישום לשעבד את ביתו לצורך הבטחת התשלום יש כדי להבטיח במידה מספקת שלרשות המסים לא ייגרם נזק בלתי הפיך אם תתקבל הבקשה ועל כן מאזן הנוחות נוטה לעבר הנישום והחברה שבבעלותו.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד לילך דניאל - לחץ כאן
 
 
חקיקה
 
תזכיר חוק התכנית הכלכלית - פעימה רביעית

פורסם תזכיר חוק כהמשך לתכנית הכלכלית שגיבשה הממשלה. בין עיקרי התכנית הנוספת יוענק מענק לכל תושב ישראל ויוגדל הסיוע בעבור ילד ראשון ושני או השלישי. בנוסף מי שחויב בשנת המס 2018 או 2019 במס נוסף על פי סעיף 121ב לפקודה לא יהיה זכאי לקבל מענק או תוספת למענק למעט מענק בגין ילדיו.

לתזכיר חוק - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
אי דיווח על פיקדון בחו"ל מעל ל-10 שנים במסגרת הליך גילוי מרצון והטלת קנסות

רשות המיסים קבעה שיעור מס שבין 15% ל-10% על יתרת החשבונות הלא מדווחים, כשיעור מס הוגן לטעמה (אשר למעשה מהווה קנס על אי דיווח על ההכנסות), ובאופן רוחבי לגבי כלל הנישומים בגילוי מרצון שלא הוכיחו כי מקור הכספים בהכנסות שאינן חייבות במס (אם קיים "אקדח מעשן" בדמות דפי בנק או אסמכתאות ברורות שמקור הכספים היה הכנסה שאינה חייבת במס, ירושה, מתנה וכיו"ב לא אמור לחול מס על הקרן).

לתשובה מאת עו"ד, רו"ח יועד פרנקל - לחץ כאן
 
הטלת קנס בגין ניכוי במקור ממקדמות שוטפות מבלי שבוצע קיזוז בפועל

במקרה המתואר קוזז ניכוי המס במקור מהמקדמות, על אף שלנישום לא היה כל אישור שניכוי המס במקור אכן בוצע. במסגרת הסנקציות שנקבעו על פעולת קיזוז ללא אסמכתה מתאימה יש באפשרות פקיד השומה להטיל קנס הגבוה פי שלושה מסכום הקיזוז אשר נעשה. יש לזכור כי פעולה של קיזוז ניכוי המס במקור ללא אסמכתה ומבלי שבוצע קיזוז ניכוי מס במקור עלולה להיכנס גם לגדר הוראות החלק הפלילי של הפקודה, והקנס האזרחי אשר מושת על הנישום אינו מרפא את הפגם הפלילי ככל שיוכח כי אכן התקיימו יסודות העבירה.

לתשובה מאת עו"ד קובי כהן - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
דמי מחלה ודמי בידוד
חוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש)(הוראת שעה), התש"ף-2020
 
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר - מאפייני הקרן, כיסויים ביטוחים, מיצוי זכויות וותר אחרי 35 שנה, הפסקות עבודה וחל"ת.
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
סדנת גבייה וחייבים - סודות וטכניקות לגבייה יעילה - 3 מפגשים ב-ZOOM !
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית.
 
חסכונות, השקעות, וכל השאר
על האופציות לחסכון של כספים אישיים - נעשה סדר, נבחן את ההבדלים, נחדד את היתרונות והחסרונות בפיקדונות בנקאיים, קופות גמל להשקעה, פוליסה פיננסית , תיקון 190 , קרנות נאמנות וקרנות סל.
 
דמי מחלה ודמי בידוד
חוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש)(הוראת שעה), התש"ף-2020
 
ניתוח דוחות כספיים
נלמד נושאים חשובים שיעניקו כלים להבנת הנתונים המתפרסמים בדוחות הכספיים ונבחן לעומק את השפעתם על תזרים המזומנים בעסק/בחברה בשילוב עם קבלת החלטות עסקיות נכונות ועוד.
 
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה - 5 מפגשים! הדרכת ZOOM מקצועית ומעשית
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2021
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
השתלמות ניתוח דוחות כספיים
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
פינבוט באנר תחתון אתרים פיננסיים2