סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1261 - 23/07/2020
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 23.7

 
מאמרי מומחים
 
חוק הארכת תקופות ודחיית מועדים בענייני הליכי מס ומענקי סיוע (נגיף הקורונה החדש - הוראת שעה - תיקוני חקיקה), התש"ף – 2020

ביום 21.7.2020 פורסם בספר חוקים 2830 חוק הארכת תקופות ודחיית מועדים בענייני הליכי מס ומענקי סיוע )נגיף הקורונה החדש - הוראת שעה - תיקוני חקיקה(, התש"ף-2020. (להלן - החוק הנוכחי) להלן חלק מתיקוני החוק המתייחסים למענק פעימה שנייה לשכירים ולבעלי שליטה. 1) מענק פעימה שניה הפך מתקנות לחוק כידוע - מענק פעימה שניה נחקק בזמנו כתקנות שעת חרום ע"י הוספת פרק ג'2 לחוק מענק עבודה (חוק מס הכנסה שלילי). – (להלן תקנות החירום המקוריות). החוק הנוכחי הוסיף את אותו פרק ג' 2 לחוק מענק עבודה וביטל את תקנות החירום המקוריות. 2) מועד הגשת בקשה למענק פעימה שניה נדחה ל- 7/8/2020 3) מועד הגשת בקשה למענק פעימה שלישית נדחה ל- 15/9/2020

למאמר מאת רו"ח אליק גנדלמן - לחץ כאן
 
עדכון ליום 22.7.2020 - משבר נגיף הקורונה – עידכוני מ"ה, מע"מ, מיסוי מקרקעין וב"ל; מענק לעצמאיים; ארנונה; דיווחים לרשם העמותות;

לנוחיותכם ריכזנו עבורכם את כל הפרסומים של רשויות המס , ביטוח לאומי, ורשם העמותות וההקדשות לגבי דחיות, סוגי דיווחים שונים והארכות תוקף שניתנו עקב משבר הקורונה

למאמר מאת מאירה טולדו - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
נדבקת בקורונה במקום העבודה? בדוק את זכאותך לדמי פגיעה בעבודה!

מי שחלה בקורונה כתוצאה מחשיפה לחולה במקום העבודה - יכול להיות מוכר כנפגע בעבודה, ולקבל מהביטוח הלאומי דמי פגיעה מעבודה עבור הימים שלא עבד, בזמן שהיה חולה בקורונה

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
מליאת הכנסת אישרה: התקופה בין 1.3.2020 ועד 1.10.2020 לא תחשב במניין 18 החודשים למכירת דירה ישנה בעת רכישת דירה חדשה

מליאת הכנסת אישרה אתמול (20.7.2020) בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק להארכת תקופות ודחיית מועדים בענייני הליכי מס, ובכלל זה נקבע כי רוכשי דירות מגורים, אשר היו אמורים למכור את דירתם בתוך 18 החודשים מיום רכישת הדירה החדשה, כדי ליהנות משיעורי מס רכישה מופחתים ב"רכישת דירה יחידה", והמועד האחרון למכירת הדירה "הישנה" הסתיימה בתקופה שבין 1.3.20 עד ה-1.10.20, התקופה האמורה לא תילקח בחשבון.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
הוארך המועד להגשת בקשות למענק הסיוע לעצמאים ולשכירים בעלי שליטה עד ל-7.8.2020

מליאת הכנסת אישרה אתמול בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק להארכת תקופות ודחיית מועדים בענייני הליכי מס ומענקי סיוע, במסגרתה נקבע כי מועד הגשת הבקשות למענק הסיוע לעצמאים ולשכירים בעלי שליטה –פעימה שנייה, יוארך עד ל-7.8.2020 במקום 12.7.2020.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
עדכון חשבונות הבנק לצורך קבלת מענק לעידוד תעסוקה

רשות המסים מבקשת ממעסיקים ומייצגים, שביקשו מענק לעידוד תעסוקה, לבדוק את פרטי חשבון הבנק בתיק הניכויים ולעדכן במידת הצורך.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחתה על הסף עתירה בעניין סמכותו של מנהל רשות המסים להורות לפקיד השומה לנהוג ברווחים לא מחולקים של חברת מעטים כאילו חולקו בתור דיווידנדים

בג"ץ דחה על הסף את עתירתו של רואה חשבון בעניין סמכותו של מנהל רשות המסים להורות לפקיד השומה לנהוג ברווחים לא מחולקים של חברת מעטים כאילו חולקו בתור דיווידנדים. זאת על רקע תיקון חקיקה שנכנס לתוקף בינואר 2017. נקבע כי העותר לא הצביע על פגיעה ישירה בו עצמו, ובוודאי שלא הציג הצדקה לבירור טענותיו בהליך הנוכחי על אף קיומו של סעד חלופי.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד לילך דניאל - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
היבטי מע"מ ומיסוי מקרקעין בחלוקה ראשונית של נכסי עזבון בין שותפות של יורשים שמבצעים פיצול נוסף וחלוקה שנייה של הנכס למטרת השכרה ומכירת זכויות בנייה לחברה מסחרית

הורשה וחלוקה ראשונית של נכסי העזבון בין היורשים לאחר ההורשה אינה מהווה מכירה לצורך חוק מיסוי מקרקעין ולפיכך בהתאמה לא תקים חבות במס. עם זאת, חלוקה מאוחרת יותר לחלוקה הראשונה היא עסקת חליפין החייבת במס, והדבר עולה מלשון הוראת סעיף 5(ג)(4) לחוק מיסוי מקרקעין. על רקע הוראות חוק מס ערך מוסף ,כפי שיובאו להלן, דומה אפוא כי יש לראות במכירת זכויות הבניה על ידי שותפים ב' ו- ג' כאמור כ-"עסקת אקראי" כמשמעותה בחוק מע"מ.

לתשובה מאת עו"ד (רו"ח) מאורי עמפלי ועו"ד שלומי שלו - לחץ כאן
 
שאלת חבות מע"מ בגין שכירות משנית בידי עוסק מורשה ששוכר דירות מבעלי דירות ומשכיר לשוכרים אחרים ברווח

על פי הפסיקה כאשר הסכם השכירות נחתם בין עוסק לבין חבר בני אדם, ועל אף כי מטרת ההסכם היא השכרה למגורים בלבד, עמדת רשות המיסים הינה שמדובר בהשכרה אשר אינה פטורה ממע"מ

לתשובה מאת עו"ד, רו"ח קרן ישראלי - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון מקיף במיסוי שכירים ב-ZOOM
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום המסים והביטוח הלאומי בכל הקשור לעובדים שכירים ולאלה שבחל"ת; בדגש על תיאומי מס לחוזרים מחל"ת, דמי אבטלה לעובדים בחל"ת בתקופת משבר הקורונה ולאחריו. עדכונים וחקיקה לציבור חשבי השכר, מעסיקים, ומנהלי החשבונות . העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
 
 
סגור חלון
קמפיין מתנות לחגים "משאירים אתכם מחוברים"
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית