סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1257 - 09/07/2020
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

באנר 9.7

 
מאמרי מומחים
 
פרשת בר וציפי רפאלי – האם קיבלו הנחת סלב? – מאמר דעה

במסגרת השיח הציבורי נשאלת לאחרונה השאלה אם הפרקליטות לא נהגה ביד רכה כלפי ציפי ובר רפאלי בהסדר שנחתם עמן בנוגע להליך פלילי שהתנהל נגדן, והאם לא קיבלו בעצם "הנחת סלב". בר הואשמה בהעלמת מס על הכנסות של 34 מיליון שקל, ובמסגרת ההסדר, כפוף לאישור בית המשפט, תרצה ציפי רפאלי 16 חודשי מאסר בכלא כמי שניהלה את עסקיה של בר, ואילו בר רפאלי תרצה תשעה חודשים בעבודות שירות, נוסף על תשלום המס בשומה שקבע פקיד השומה בסך של כשמונה מיליון שקל, בתוספת תשלום קנס של חמישה מיליון שקל.

למאמר מאת עו"ד ורו"ח סיימון יניב - לחץ כאן
 
עדכון מיום 9.7.2020 - משבר נגיף הקורונה – עידכוני מ"ה, מע"מ, מיסוי מקרקעין וב"ל; מענק לעצמאיים; ארנונה; דיווחים לרשם העמותות;

לנוחיותכם ריכזנו עבורכם את כל הפרסומים של רשויות המס , ביטוח לאומי, ורשם העמותות וההקדשות לגבי דחיות, סוגי דיווחים שונים והארכות תוקף שניתנו עקב משבר הקורונה

למאמר מאת מאירה טולדו - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
המאבק בחשבוניות הפיקטיביות נמשך: המחלקה המשפטית מע"מ באר שבע הגישה לאחרונה 3 כתבי אישום נגד נאשמים בהפצה וקיזוז של חשבוניות פיקטיביות

רשות המסים ממשיכה במאבקה העיקש נגד תופעת החשבוניות הפיקטיביות, הפוגעת בקופת המדינה. רק לאחרונה, הגישה המחלקה המשפטית מע"מ באר שבע לבית משפט השלום בבאר שבע שלושה כתבי אישום נגד בעלי עסקים מאזור הדרום שעשו שימוש בחשבוניות פיקטיביות וגרעו מקופת הציבור סכום מס כולל של 13,406,379 ש"ח.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
עדכונים בנושא דמי אבטלה נכון ל-7.7.2020

ביטוח לאומי דאג שמי שעבודתו הופסקה בעקבות משבר הקורונה, יוכל להמשיך לקבל את דמי האבטלה. להלן עדכונים שהתקבלו בנושא דמי אבטלה כפי שהתפרסמו באתר המוסד לביטוח לאומי ביום 7.7.2020.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
פרסום החלטות וועדות ערר לקבילות פנקסים

רשות המסים פרסמה את החלטות הועדה לקבילות פנקסים ותמצית ההחלטות. הפרסום כולל את פירוט העררים בהם התקבלה החלטה, מהות העסק, רשימת הליקויים, החלטת הוועדה ונימוקיה.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
הקדמת תשלום דמי אבטלה עבור חודש יוני

כדי להקל עליכם, תשלום דמי אבטלה עבור חודש יוני יוקדם, וישולם בתאריכים 10.7 עד . 14.7. המידע על סכום דמי האבטלה ועל מספר הימים משירות התעסוקה, עדיין לא מופיעים אצלכם באתר האישי

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
העליון: דיווידנד בין-חברתי שמקורו ברווחי שערוך לא יוחרג מהכנסתה החייבת במס של החברה מקבלת הדיווידנד – פס"ד חברת אם.סי.אל קניון דרורים בע"מ

בית המשפט העליון דחה ערעורים שהגישו חברות עסקיות על החלטתו של בית המשפט קמא כי יש למסות סכום כסף המחולק על ידי חברת-בת לחברה-אם כתוצאה מרווחי שערוך ואין להחריגו על פי ההטבה הקבועה בסעיף 126(ב) לפקודת מס הכנסה. נקבע כי גם כאשר הדיווידנד הוא דיווידנד בין-חברתי, לא יוחרג הדיווידנד מרווחי השערוך מהכנסתה החייבת במס של החברה מקבלת הדיווידנד בהתאם לסעיף 126(ב) לפקודה, שכן שעה שעל פי עקרון המימוש, החברה המחלקת אינה ממוסה בגין עליית ערכם של נכסיה (על אף שחילקה דיווידנדים בגין עליית הערך), אין מקום לפטור את החברה המקבלת מתשלום מס בגין הכנסותיה מדיווידנדים המחולקים לה על ידי החברה המחלקת שמקורם ברווחים שטרם מוסו.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
חובת הגשת דוחות כספיים לרשויות המס בידי מפרק

מכיוון שהגשת דוחות לפקיד השומה נדרשת לצורך השומה, הרי שהמפרק הוא האחראי להגיש דוחות שנתיים בהתאם לסעיף 131 לפקודה, עבור חברה בפירוק לה קיימת הכנסה בשנת המס

לתשובה מאת עו"ד ורו"ח יעקב דהן - לחץ כאן
 
סוגיית מיסוי כפול בקנדה ובישראל בגין קבלת מניות מחברה קנדית לתושב ישראל שעבד בקנדה ועם חזרתו לארץ העביר לנאמן ישראלי

על פי סעיף 14 לאמנה בין ישראל לקנדה, גם לקנדה תהיה זכות מיסוי להכנסה מעבודה שביצע תושב ישראל בתחומיה– זאת, אם התקיימו שני התנאים הבאים: 1) הישראלי שהה בקנדה לתקופה מצטברת של למעלה מ-183 בשנת המס; 2) הגמול משתלם על ידי מעביד תושב קנדה, או שהנושא בנטל התשלום הוא מוסד קבע שיש למעביד בקנדה;. אם יתברר שקנדה זכאית למסות את העובד (תושב ישראל) על פי האמנה , ישראל, כמדינת המושב, תעניק בד"כ זיכוי בגין המס ששולם בקנדה, וזאת כנגד המס הישראלי כך יימנע מיסוי כפול.

לתשובה מאת עו"ד ורו"ח איתן אסנפי - לחץ כאן
 
קיזוז הפסדי עבר בין שתי חברות מתמזגות

ככל שמטרתו העיקרית של מיזוג כאמור, אינה קיזוז הפסדים אלא שיש תכלית כלכלית עסקית ראויה העומדת מאחוריו, יקשה על רשויות המס למנוע קיזוז הפסדי העבר למול רווחי העתיד של פעילת החברה הממוזגת.רשויות המס עלולות לראות בעסקה עסקה מלאכותית ולשלול מהנישום האפשרות לקזז הפסדי העבר.

לתשובה מאת עו"ד גיא רוטמן - לחץ כאן
 
האם עוסק פטור המשנה תחום עיסוק חייב להירשם כעוסק מורשה

עוסקת פטורה המוגדרת כ"מורה/מדריכה" שינתה את תחום עיסוקה למטפלת בפסיכותרפיה. האם היא יכולה להמשיך להיות פטורה או שעליה להפוך למורשית? (המחזור ימשיך לעמוד בהגדרת פטורה)

לתשובה מאת רו"ח (משפטן) גל גרינברג - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
 
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
סעיף 3 ט1 וחברות ארנק
יום העיון מוקדש כולו לטיפול בסוגיות פרקטיות הצפות ועולות עם יישומן של הוראות סעיף 3(ט 1) וסעיף 62 א לפקודה תוך סקירה נרחבת ומענה לשאלות הפתוחות בנושאים אלה; התמקדות במיסוי משיכות בעלים ומיסוי חברות ארנק בהיבט מס הכנסה וביטוח לאומי, וכן התייחסות לחברות משפחתיות בביטוח לאומי לאור פס"ד נחושתן.
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
 
 
סגור חלון
מכר מוצרים פיננסים 29 ש"ח
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית