סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1253 - 29/06/2020
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 29.6

 
מאמרי מומחים
 
זיכוי מס זר בישראל בשל הכנסות מהימורים, הגרלות וכד'

הכנסות בחו"ל מהימורים הגרלות וכד' אשר הגיעו כדי "עסק" או "משלח יד" בישראל, חייבות במס בשיעור שולי בישראל, ומנגד יותר בזיכוי מס זר ששולן בגינן בחו"ל. ומה לגבי הכנסות אלו שאינן מגיעות כדי עסק או משלח יד?

למאמר מאת עו"ד יניב גולדשטיין - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
תזכורת למעסיקים בנוגע לשינוי בדיווח עבור עובדים עפ"י צו סיווג מבוטחים

מבדיקה שערכנו עולה כי ישנם מעסיקים שמדווחים על עובדים אלה בדיווח קיים (כפי שדווח עד סוף שנת 2019) ולא בחוזה דיווח 9. לתשומת ליבכם, אם בשנת 2020 דיווחתם על עובדים אלה בדיווח קיים, עליכם להגיש לנו דוחות מתקנים בחוזה דיווח 9 עבור תקופת הדיווח השגויה (אפילו בחלק מהחודשים).

לחוזר המוסד לביטוח לאומי - לחץ כאן
 
שיפורים במערכת "פניות למשרדים"

מערכת "פניות למשרדים", מאפשרת למייצגים מקושרים לשע"מ, להעביר פניות למשרדי מע"מ ומס הכנסה באופן מקוון, הכוללות מסמכים עבור לקוחותיהם, עבורם נרשם ייפוי כוח במערכת הייצוג. 2 .במטרה לשפר ולייעל את השימוש במערכת, נערכו בה לאחרונה מספר שינויים שיפורטו להלן:

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
התקבל ערעורו של נהג מונית על שומה לפי מיטב השפיטה שהוציא לו מנהל מע"מ שומה – לוקה בחוסר סבירות קיצוני

בית המשפט המחוזי קיבל ערעור שהגיש נהג מונית מבוגר על שומת עסקאות לפי מיטב השפיטה שהוציא לו מנהל מע"מ. נקבע כי השומה לוקה בחוסר סבירות קיצוני, אשר היה על מנהל מע"מ בעצמו לגלותה ולהימנע מלכתחילה מהוצאתה. הפער הקיצוני בין גובה הפדיון הממוצע לק"מ שאליו הגיע מנהל מע"מ בחישוביו לבין גובה הפדיון הממוצע שנקבע בתיקים אחרים הוא כה גבוה, עד כי השתת שומה כזו על נהג בן 67, מחייבת בדיקה וזהירות, אשר לא ננקטו במסגרת ההחלטה בהשגה.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
ביהמ"ש: מנהל מע"מ אינו מחויב לגלות חשד העולה מדיווח מקוון בנוגע לחשבוניות פיקטיביות או להתריע על כך בפני עוסקים המנכים מס תשומות

בית המשפט המחוזי דחה את ערעורה של חברה על שומת מע"מ תשומות שנערכה לה ומתייחסת ל-36 חשבוניות שנוכו על ידה והסתברו בדיעבד כחשבוניות פיקטיביות. נקבע כי החובות המוטלות על עוסק לא פחתו כתוצאה מחובת דיווח תקופתי מקוון וכי אין להטיל על רשות המיסים חובות כלפי עוסקים המתעלמים מחובותיהם ומהאחריות המוטלת עליהם, באופן שיפטור עוסקים רשלניים וכאלה הנוהגים בעצימת עיניים מתשלום שומות בגין ניכוי מס תשומות הכלול בחשבונית פיקטיבית.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד לילך דניאל - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
מיסוי ודיווח מתנה כספית לתמיכה כלכלית לתושב ישראל שמועברת מקרוב משפחה שמתגורר בחול

מבחינת דיני המס בישראל מתנה מקרוב משפחה כהגדרתו בפקודה אינה מחויבת במס. רשות המסים כנראה לא תנפק לך אישור כזה. לאור הרגולציה ו"הפחד" של הבנקים מהעברות המגיעות מחו"ל, בשל חוקי המס הבינלאומיים, כגון ה FATCA, חוק איסור הלבנת הון וכיוצ"ב, מומלץ להצטייד מבעוד מועד במסמך בגין המתנה כאמור. הבנקים עשויים לברר עם הנעבר האם מקור הכספים הינו כשר.

לתשובה מאת עו"ד אורי גולדמן - לחץ כאן
 
סיווגה של הכנסה מפעילות בניירות ערך

השאלה אם פלוני הינו סוחר בניירות-ערך אם לאו הינה שאלה משפטית שדורשת בחינה של מלוא המבחנים שנקבעו לעניין זה (לצד מבחן התדירוּת ומבחן ההיקף הכספי שהוזכרו לעיל), כאשר אין בהתקיימותו של מבחן אחד או אחדים מהמבחנים האמורים כדי להביא, בהכרח, לסיווּגה של הפעילות כאקטיבית. באופן דומה, אין היעדרו של אחד או אחדים מהם מחיֵיב את המסקנה ההפוכה, דהיינו שמדובר ברווח/הפסד הון ממכירת ניירות-ערך. עוד נציין, כי החלת המבחנים השונים אינה קלה כלל ועיקר, שהרי פעילותו של המשקיע עשויה לכלול סממנים עסקיים והשקָעָתיים גם יחד.

לתשובה מאת עו"ד רו"ח אלכסנדר שפירא - לחץ כאן
 
חישוב הפטור לקצבה המזכה לפורש שמשך מענקים פטורים בפרישה

על פי חוזר מס הכנסה, כל 1 ₪ "מענקים פטורים" מקטין את הפטור לקצבה המזכה ב- 1.35 ש"ח. אולם, הפגיעה של "המענקים הפטורים" בפטור ממס הניתן לקצבה המזכה לא תעלה על 35% מ"תקרת הקצבה המזכה" (קרי, לא תעלה על 8510 * 35% נכון לשנת 2020). "הפטור הנוסף" (קרי, 17% מ"תקרת הקצבה המזכה" בשנים 2020-2024 ו- 32% מ"תקרת הקצבה המזכה" החל משנת 2025) לא ייפגע בשל "המענקים הפטורים".

לתשובה מאת רו"ח רוזט שמש - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
 
יום עיון - משולש הזהב
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
 
הדרכה בזום - Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
יום עיון למנהל/ת לשכה ולבעלי תפקידים אדמניסטרטיביים
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים, המשמעות של ניהול לשכת מנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת ,מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת, ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. ביום עיון זה נציג לכם רעיונות, טכניקות, כלים ושיטות מהמתקדמות ביותר המותאמות לשנת 2020 וקדימה.
 
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
 
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
סעיף 3 ט1 וחברות ארנק
יום העיון מוקדש כולו לטיפול בסוגיות פרקטיות הצפות ועולות עם יישומן של הוראות סעיף 3(ט 1) וסעיף 62 א לפקודה תוך סקירה נרחבת ומענה לשאלות הפתוחות בנושאים אלה; התמקדות במיסוי משיכות בעלים ומיסוי חברות ארנק בהיבט מס הכנסה וביטוח לאומי, וכן התייחסות לחברות משפחתיות בביטוח לאומי לאור פס"ד נחושתן.
 
 
 
סגור חלון
יום עיון עידוד תעסוקה יוני 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית