סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1253 - 29/06/2020
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 29.6

 
מאמרי מומחים
 
זיכוי מס זר בישראל בשל הכנסות מהימורים, הגרלות וכד'

הכנסות בחו"ל מהימורים הגרלות וכד' אשר הגיעו כדי "עסק" או "משלח יד" בישראל, חייבות במס בשיעור שולי בישראל, ומנגד יותר בזיכוי מס זר ששולן בגינן בחו"ל. ומה לגבי הכנסות אלו שאינן מגיעות כדי עסק או משלח יד?

למאמר מאת עו"ד יניב גולדשטיין - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
תזכורת למעסיקים בנוגע לשינוי בדיווח עבור עובדים עפ"י צו סיווג מבוטחים

מבדיקה שערכנו עולה כי ישנם מעסיקים שמדווחים על עובדים אלה בדיווח קיים (כפי שדווח עד סוף שנת 2019) ולא בחוזה דיווח 9. לתשומת ליבכם, אם בשנת 2020 דיווחתם על עובדים אלה בדיווח קיים, עליכם להגיש לנו דוחות מתקנים בחוזה דיווח 9 עבור תקופת הדיווח השגויה (אפילו בחלק מהחודשים).

לחוזר המוסד לביטוח לאומי - לחץ כאן
 
שיפורים במערכת "פניות למשרדים"

מערכת "פניות למשרדים", מאפשרת למייצגים מקושרים לשע"מ, להעביר פניות למשרדי מע"מ ומס הכנסה באופן מקוון, הכוללות מסמכים עבור לקוחותיהם, עבורם נרשם ייפוי כוח במערכת הייצוג. 2 .במטרה לשפר ולייעל את השימוש במערכת, נערכו בה לאחרונה מספר שינויים שיפורטו להלן:

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
התקבל ערעורו של נהג מונית על שומה לפי מיטב השפיטה שהוציא לו מנהל מע"מ שומה – לוקה בחוסר סבירות קיצוני

בית המשפט המחוזי קיבל ערעור שהגיש נהג מונית מבוגר על שומת עסקאות לפי מיטב השפיטה שהוציא לו מנהל מע"מ. נקבע כי השומה לוקה בחוסר סבירות קיצוני, אשר היה על מנהל מע"מ בעצמו לגלותה ולהימנע מלכתחילה מהוצאתה. הפער הקיצוני בין גובה הפדיון הממוצע לק"מ שאליו הגיע מנהל מע"מ בחישוביו לבין גובה הפדיון הממוצע שנקבע בתיקים אחרים הוא כה גבוה, עד כי השתת שומה כזו על נהג בן 67, מחייבת בדיקה וזהירות, אשר לא ננקטו במסגרת ההחלטה בהשגה.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
ביהמ"ש: מנהל מע"מ אינו מחויב לגלות חשד העולה מדיווח מקוון בנוגע לחשבוניות פיקטיביות או להתריע על כך בפני עוסקים המנכים מס תשומות

בית המשפט המחוזי דחה את ערעורה של חברה על שומת מע"מ תשומות שנערכה לה ומתייחסת ל-36 חשבוניות שנוכו על ידה והסתברו בדיעבד כחשבוניות פיקטיביות. נקבע כי החובות המוטלות על עוסק לא פחתו כתוצאה מחובת דיווח תקופתי מקוון וכי אין להטיל על רשות המיסים חובות כלפי עוסקים המתעלמים מחובותיהם ומהאחריות המוטלת עליהם, באופן שיפטור עוסקים רשלניים וכאלה הנוהגים בעצימת עיניים מתשלום שומות בגין ניכוי מס תשומות הכלול בחשבונית פיקטיבית.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד לילך דניאל - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
מיסוי ודיווח מתנה כספית לתמיכה כלכלית לתושב ישראל שמועברת מקרוב משפחה שמתגורר בחול

מבחינת דיני המס בישראל מתנה מקרוב משפחה כהגדרתו בפקודה אינה מחויבת במס. רשות המסים כנראה לא תנפק לך אישור כזה. לאור הרגולציה ו"הפחד" של הבנקים מהעברות המגיעות מחו"ל, בשל חוקי המס הבינלאומיים, כגון ה FATCA, חוק איסור הלבנת הון וכיוצ"ב, מומלץ להצטייד מבעוד מועד במסמך בגין המתנה כאמור. הבנקים עשויים לברר עם הנעבר האם מקור הכספים הינו כשר.

לתשובה מאת עו"ד אורי גולדמן - לחץ כאן
 
סיווגה של הכנסה מפעילות בניירות ערך

השאלה אם פלוני הינו סוחר בניירות-ערך אם לאו הינה שאלה משפטית שדורשת בחינה של מלוא המבחנים שנקבעו לעניין זה (לצד מבחן התדירוּת ומבחן ההיקף הכספי שהוזכרו לעיל), כאשר אין בהתקיימותו של מבחן אחד או אחדים מהמבחנים האמורים כדי להביא, בהכרח, לסיווּגה של הפעילות כאקטיבית. באופן דומה, אין היעדרו של אחד או אחדים מהם מחיֵיב את המסקנה ההפוכה, דהיינו שמדובר ברווח/הפסד הון ממכירת ניירות-ערך. עוד נציין, כי החלת המבחנים השונים אינה קלה כלל ועיקר, שהרי פעילותו של המשקיע עשויה לכלול סממנים עסקיים והשקָעָתיים גם יחד.

לתשובה מאת עו"ד רו"ח אלכסנדר שפירא - לחץ כאן
 
חישוב הפטור לקצבה המזכה לפורש שמשך מענקים פטורים בפרישה

על פי חוזר מס הכנסה, כל 1 ₪ "מענקים פטורים" מקטין את הפטור לקצבה המזכה ב- 1.35 ש"ח. אולם, הפגיעה של "המענקים הפטורים" בפטור ממס הניתן לקצבה המזכה לא תעלה על 35% מ"תקרת הקצבה המזכה" (קרי, לא תעלה על 8510 * 35% נכון לשנת 2020). "הפטור הנוסף" (קרי, 17% מ"תקרת הקצבה המזכה" בשנים 2020-2024 ו- 32% מ"תקרת הקצבה המזכה" החל משנת 2025) לא ייפגע בשל "המענקים הפטורים".

לתשובה מאת רו"ח רוזט שמש - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון מקיף במיסוי שכירים ב-ZOOM
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום המסים והביטוח הלאומי בכל הקשור לעובדים שכירים ולאלה שבחל"ת; בדגש על תיאומי מס לחוזרים מחל"ת, דמי אבטלה לעובדים בחל"ת בתקופת משבר הקורונה ולאחריו. עדכונים וחקיקה לציבור חשבי השכר, מעסיקים, ומנהלי החשבונות . העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
 
 
סגור חלון
קמפיין מתנות לחגים "משאירים אתכם מחוברים"
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית