סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1252 - 25/06/2020
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס - 25.6

 
מאמרי מומחים
 
משבר הקורונה לעצמאים בהיבט הביטוח הלאומי

המאמר מתמקד בהיבטים הקשורים לביטוח הלאומי של העצמאים לנוכח המשבר הכלכלי הנובע מנגיף הקורונה ומבוסס על המידע הידוע לכותבת ביום כתיבתו. לפני שימוש במידע יש להתעדכן בפרסומים של הביטוח הלאומי. המידע במאמר נועד להסב את תשומת הלב לאמור בו ואינו מהווה ייעוץ או חוות דעת. כל האמור בלשון זכר מתאים גם לנקבה, למעט כאשר מצויין במפורש בלשון נקבה. דמי ביטוח - הכוונה לדמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות, גם יחד. עובד עצמאי - הכוונה לעצמאי שכלול בהגדרת "עובד עצמאי" בסעיף 1 לחוק הביטוח הלאומי. עצמאי שאינו עונה להגדרה - הכוונה לעצמאי שאינו כלול בהגדרת "עובד עצמאי" (לכן הוא אינו מבוטח לגמלאות מחליפות הכנסה כמו דמי פגיעה בעבודה ודמי לידה).

למאמר מאת רו"ח אורנה צח-גלרט - לחץ כאן
 
מס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי בכל אחד ממענקי הממשלה בגין נגיף הקורונה

בשל השאלות הרבות שמופנות אלינו וכדי להנגיש את המידע בנושא חובת תשלום מיסים על המענקים שקיבלו המעסיקים והעוסקים – להלן ריכוז המידע על פי הפעימות, לרבות קישורים לאסמכתאות המקוריות בחוק ובתקנות.

למאמר מאת רו"ח אחמד חסונה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
ועדת הכספים אישרה את בקשת שר האוצר: על מענק הסיוע לעסקים לא יחול מע"מ

ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום 22.6.2020 פה אחד את בקשת שר האוצר, ישראל כ"ץ ורשות המסים לתקן את תקנה 3 לתקנות מע"מ, כך שיקבע כי מענק הסיוע לעסקים בשל השתתפות בהוצאות קבועות, לא ייחשב כחלק ממחיר עסקאותיו של העוסק הזכאי למענק ולכן לא יחול לגביו מע"מ.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
הבהרות בנוגע להארכת תקופת הזכאות לדמי אבטלה

המוסד לביטוח לאומי פרסם הבהרות לעניין הארכת תקופת הזכאות לדמי אבטלה לאור שאלות רבות בנושא וחוסר וודאות בעקבות פרסומים שונים בתקשורת.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
עדכון לעצמאיים בנוגע להפסקת ההקלות בסגירת תיק ותיקון מקדמות

המוסד לביטוח לאומי פרסם בהודעה כי בעקבות החזרה ההדרגתית לשגרה, החל ב-1.7.20 יופסקו ההקלות שניתנו לעצמאיים בסגירת תיק עצמאי ותיקון מקדמות.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
הפסקת הדפסת שוברים ממוגנטים ע"י משרדי המס

הנני להביא לידיעתכם כי הדפסת השוברים הממוגנטים המודפסים במשרדי המס במערכים; מס הכנסה – תל"מ, ניכויים ומיסוי מקרקעין יפסקו החל מתאריך 23.06.2020 , זאת בשל העובדה שקיימות בעיות תחזוקה, תפעול, אספקת דיו, מדפסות שיצאו מכלל שימוש והוחלט שלא לחדשם.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
צירוף חשבוניות - החזרים

רשות המסים פרסמה הודעה כי פרויקט העלאת צורפות – חשבוניות/ מסמכים לדיווח המפורט, לבדיקת החזרים, הושלם, זאת כחלק ממדיניות "רשות ללא נייר" ומעבר לתהליכים דיגיטליים לייעול תהליכי העבודה, כפי שהכריז עליהם מר ערן יעקב, מנהל רשות המסים עם כניסתו לתפקיד.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
חקיקה
 
תזכיר חוק לתיקון פקודת מס הכנסה – סכומי מקדמות ששולמו בגין החודשים ינואר ופברואר 2020 יוחזרו לנישומים שהמס שעשויים להיות חייבים בו בגין שנת 2020 יהיה פחות מסכום המקדמות

רשות המיסים פרסמה תזכיר חוק לתיקון פקודת מס הכנסה. מטרת החוק המוצע לתקן את פקודת מס הכנסה [נוסח חדש], על מנת לקבוע כי סכומי מקדמות אשר שולמו על ידי נישומים בגין חודשים ינואר ופברואר 2020 ,יוחזרו להם, אם הוכח להנחת דעתו של פקיד השומה כי המס אשר הנישום עשוי להיות חייב בו לשנת 2020 ,יהיה פחות מסכום המקדמות שהוא חייב בו לשנה זו. זאת על מנת לצמצם את הפגיעה הכלכלית שספגו עסקים ומשקי בית בשל התפשטות נגיף הקורונה

לתזכיר חוק - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
פטור מהכנסה מדמי שכירות מגורים לא יינתן לדירת מגורים המשמשת בחלקה לעסק של משפחתון

דירה המשמשת לעסק של משפחתון איננה דירה המשמשת למגורים. לכן לא תחול על הכנסה הנובעת לבעלים, מהשכרה לצורך עסק, הוראת סעיף 122(א) לפקודת מס הכנסה המאפשרת שיעור מס של 10% (עד ההכנסה ללא ניכוי הוצאות). הדבר עשוי להשליך גם על חובות הדיווח לרשויות המס החלות על הבעלים.

לתשובה מאת עו"ד רו"ח שלמה פיג'ו ועו"ד רו"ח שגיא גרשגורן - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
 
יום עיון - משולש הזהב
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
 
הדרכה בזום - Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
יום עיון למנהל/ת לשכה ולבעלי תפקידים אדמניסטרטיביים
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים, המשמעות של ניהול לשכת מנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת ,מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת, ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. ביום עיון זה נציג לכם רעיונות, טכניקות, כלים ושיטות מהמתקדמות ביותר המותאמות לשנת 2020 וקדימה.
 
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
 
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
סעיף 3 ט1 וחברות ארנק
יום העיון מוקדש כולו לטיפול בסוגיות פרקטיות הצפות ועולות עם יישומן של הוראות סעיף 3(ט 1) וסעיף 62 א לפקודה תוך סקירה נרחבת ומענה לשאלות הפתוחות בנושאים אלה; התמקדות במיסוי משיכות בעלים ומיסוי חברות ארנק בהיבט מס הכנסה וביטוח לאומי, וכן התייחסות לחברות משפחתיות בביטוח לאומי לאור פס"ד נחושתן.
 
 
 
סגור חלון
יום עיון עידוד תעסוקה יוני 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית