מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1252 - 25/06/2020

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס - 25.6

 
מאמרי מומחים
 
משבר הקורונה לעצמאים בהיבט הביטוח הלאומי

המאמר מתמקד בהיבטים הקשורים לביטוח הלאומי של העצמאים לנוכח המשבר הכלכלי הנובע מנגיף הקורונה ומבוסס על המידע הידוע לכותבת ביום כתיבתו. לפני שימוש במידע יש להתעדכן בפרסומים של הביטוח הלאומי. המידע במאמר נועד להסב את תשומת הלב לאמור בו ואינו מהווה ייעוץ או חוות דעת. כל האמור בלשון זכר מתאים גם לנקבה, למעט כאשר מצויין במפורש בלשון נקבה. דמי ביטוח - הכוונה לדמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות, גם יחד. עובד עצמאי - הכוונה לעצמאי שכלול בהגדרת "עובד עצמאי" בסעיף 1 לחוק הביטוח הלאומי. עצמאי שאינו עונה להגדרה - הכוונה לעצמאי שאינו כלול בהגדרת "עובד עצמאי" (לכן הוא אינו מבוטח לגמלאות מחליפות הכנסה כמו דמי פגיעה בעבודה ודמי לידה).

למאמר מאת רו"ח אורנה צח-גלרט - לחץ כאן
 
מס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי בכל אחד ממענקי הממשלה בגין נגיף הקורונה

בשל השאלות הרבות שמופנות אלינו וכדי להנגיש את המידע בנושא חובת תשלום מיסים על המענקים שקיבלו המעסיקים והעוסקים – להלן ריכוז המידע על פי הפעימות, לרבות קישורים לאסמכתאות המקוריות בחוק ובתקנות.

למאמר מאת רו"ח אחמד חסונה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
ועדת הכספים אישרה את בקשת שר האוצר: על מענק הסיוע לעסקים לא יחול מע"מ

ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום 22.6.2020 פה אחד את בקשת שר האוצר, ישראל כ"ץ ורשות המסים לתקן את תקנה 3 לתקנות מע"מ, כך שיקבע כי מענק הסיוע לעסקים בשל השתתפות בהוצאות קבועות, לא ייחשב כחלק ממחיר עסקאותיו של העוסק הזכאי למענק ולכן לא יחול לגביו מע"מ.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
הבהרות בנוגע להארכת תקופת הזכאות לדמי אבטלה

המוסד לביטוח לאומי פרסם הבהרות לעניין הארכת תקופת הזכאות לדמי אבטלה לאור שאלות רבות בנושא וחוסר וודאות בעקבות פרסומים שונים בתקשורת.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
עדכון לעצמאיים בנוגע להפסקת ההקלות בסגירת תיק ותיקון מקדמות

המוסד לביטוח לאומי פרסם בהודעה כי בעקבות החזרה ההדרגתית לשגרה, החל ב-1.7.20 יופסקו ההקלות שניתנו לעצמאיים בסגירת תיק עצמאי ותיקון מקדמות.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
הפסקת הדפסת שוברים ממוגנטים ע"י משרדי המס

הנני להביא לידיעתכם כי הדפסת השוברים הממוגנטים המודפסים במשרדי המס במערכים; מס הכנסה – תל"מ, ניכויים ומיסוי מקרקעין יפסקו החל מתאריך 23.06.2020 , זאת בשל העובדה שקיימות בעיות תחזוקה, תפעול, אספקת דיו, מדפסות שיצאו מכלל שימוש והוחלט שלא לחדשם.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
צירוף חשבוניות - החזרים

רשות המסים פרסמה הודעה כי פרויקט העלאת צורפות – חשבוניות/ מסמכים לדיווח המפורט, לבדיקת החזרים, הושלם, זאת כחלק ממדיניות "רשות ללא נייר" ומעבר לתהליכים דיגיטליים לייעול תהליכי העבודה, כפי שהכריז עליהם מר ערן יעקב, מנהל רשות המסים עם כניסתו לתפקיד.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
חקיקה
 
תזכיר חוק לתיקון פקודת מס הכנסה – סכומי מקדמות ששולמו בגין החודשים ינואר ופברואר 2020 יוחזרו לנישומים שהמס שעשויים להיות חייבים בו בגין שנת 2020 יהיה פחות מסכום המקדמות

רשות המיסים פרסמה תזכיר חוק לתיקון פקודת מס הכנסה. מטרת החוק המוצע לתקן את פקודת מס הכנסה [נוסח חדש], על מנת לקבוע כי סכומי מקדמות אשר שולמו על ידי נישומים בגין חודשים ינואר ופברואר 2020 ,יוחזרו להם, אם הוכח להנחת דעתו של פקיד השומה כי המס אשר הנישום עשוי להיות חייב בו לשנת 2020 ,יהיה פחות מסכום המקדמות שהוא חייב בו לשנה זו. זאת על מנת לצמצם את הפגיעה הכלכלית שספגו עסקים ומשקי בית בשל התפשטות נגיף הקורונה

לתזכיר חוק - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
פטור מהכנסה מדמי שכירות מגורים לא יינתן לדירת מגורים המשמשת בחלקה לעסק של משפחתון

דירה המשמשת לעסק של משפחתון איננה דירה המשמשת למגורים. לכן לא תחול על הכנסה הנובעת לבעלים, מהשכרה לצורך עסק, הוראת סעיף 122(א) לפקודת מס הכנסה המאפשרת שיעור מס של 10% (עד ההכנסה ללא ניכוי הוצאות). הדבר עשוי להשליך גם על חובות הדיווח לרשויות המס החלות על הבעלים.

לתשובה מאת עו"ד רו"ח שלמה פיג'ו ועו"ד רו"ח שגיא גרשגורן - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
דמי מחלה ודמי בידוד
חוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש)(הוראת שעה), התש"ף-2020
 
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר
קרנות הפנסיה הוותיקות שבהסדר - מאפייני הקרן, כיסויים ביטוחים, מיצוי זכויות וותר אחרי 35 שנה, הפסקות עבודה וחל"ת.
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
סדנת גבייה וחייבים - סודות וטכניקות לגבייה יעילה - 3 מפגשים ב-ZOOM !
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית.
 
חסכונות, השקעות, וכל השאר
על האופציות לחסכון של כספים אישיים - נעשה סדר, נבחן את ההבדלים, נחדד את היתרונות והחסרונות בפיקדונות בנקאיים, קופות גמל להשקעה, פוליסה פיננסית , תיקון 190 , קרנות נאמנות וקרנות סל.
 
דמי מחלה ודמי בידוד
חוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש)(הוראת שעה), התש"ף-2020
 
ניתוח דוחות כספיים
נלמד נושאים חשובים שיעניקו כלים להבנת הנתונים המתפרסמים בדוחות הכספיים ונבחן לעומק את השפעתם על תזרים המזומנים בעסק/בחברה בשילוב עם קבלת החלטות עסקיות נכונות ועוד.
 
קורס דיני עבודה ב-ZOOM
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום. תינתן התייחסות לעבודה מהבית בהתאם למגבלות הקורונה.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה - 5 מפגשים! הדרכת ZOOM מקצועית ומעשית
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי
זו השנה השישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
השתלמות חשבי שכר בכירים מוסמכים - 2021
ההשתלמות השנתית של מכללת חשבים והיחידה ללימודי תעודה והמשך של הקריה האקדמית אונו, השילוב המוביל בישראל חשבי שכר, מזמינים אתכם להשתלמויות מקצועיות עם מיטב המרצים בתחום! לבחירתכם, בזום/פרונטלי בפריסה ארצית
 
 
 

אישור
היסטורית חיפושים
חיפוש מורפולוגי
מורפולוגיה
מדויק
מורחב
נרדפות
תחיליות
חיפוש בכל מאגרי המידע
חקיקה
פסיקה
אמנות מס
רשומות
חוזרים
שאלות ותשובות
מאמרים
טבלאות מידע


נא להזין לפחות שדה אחד!
השתלמות ניתוח דוחות כספיים
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית
פינבוט באנר תחתון אתרים פיננסיים2