סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1251 - 22/06/2020
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 22.6

 
מאמרי מומחים
 
היטל השבחה ודמי היתר בעסקאות קומבינציה

הכותב סוקר עסקאות קומבינציה שליווה לאחרונה תוך מתן טיפים פרקטיים והשלכות מיסויות בתחום מיסוי מקרקעין, מס רכישה והיטל השבחה.

למאמר מאת עו"ד רו"ח מאיר זריהן- לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
משרד הכלכלה והתעשייה מפרסם הקלות למפעלים ולעסקים בעקבות משבר הקורונה

הרשות להשקעות במשרד הכלכלה והתעשייה מפרסמת שורת הקלות למפעלים ולעסקים בעלי כתבי אישור במסגרת מסלולי תעסוקה ובמסגרת החוק לעידוד השקעות הון

לחוזר משרד הכלכלה והתעשייה - לחץ כאן
 
התיישנות תשלם חוב דמי ביטוח והחזר יתרת זכות בתוך שבע שנים

הסבר הוראת החוק והשפעת שינוי החקיקה על חיוב דמי ביטוח והחזר גביית יתר וכן מהו המועד החוקי הקובע את תאריך תחילת תקופת ההתיישנות

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
תקציר החלטות ועדות ערר לקבילות פנקסים

רשות המיסים בישראל פרסמה ביום 21.6.2020 תקציר החלטות ועדת ערר לקבילות פנקסים

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
התקבלה בקשתו של פקיד שומה ת"א לתיקון נימוקי שומה - הבקשה נעוצה בחידוד משפטי של טענות משפטיות ולא בשינוי המסד העובדתי פס"ד גוטמן ואח'

בית המשפט המחוזי קיבל בקשה לתיקון נימוקי שומה שהגיש פקיד שומה ת"א בעניינו של בעל חברה שמכר את ציורי סבו, הצייר נחום גוטמן ז״ל. פקיד השומה טען לראשונה בנימוקי השומה כי מכירת חפצי האומנות מבעל החברה לחברה היא פעולה מלאכותית. פקיד השומה ביקש כי טענתו העיקרית תהא כי יש לסווג באופן שונה את מכירת חפצי האומנות לחברה ורק כטענה חלופית לטעון לקיומה של עסקה מלאכותית. נקבע כי הצדק עם פקיד השומה כי הבקשה לתיקון שומה נעוצה בחידוד משפטי של טענות משפטיות ולא בשינוי המסד העובדתי וכי גם מבחינת השיקול של הפגיעה בזכויותיהם הדיוניות והמהותיות של הנישומים, הרי שזכויותיהם לא נפגעו, וודאי לא באופן המצדיק את דחיית הבקשה.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן- לחץ כאן
 
הכנסה מהשכרה תסווג כפעילות עסקית כאשר מדובר בהיקף גדול הדורש טיפול שוטף – פס"ד פרדס מוצרי הדר בע"מ

ביהמ"ש קיבל את ערעורה של חברה על סיווג הכנסותיה מהשכרת נכסים והפרשי שער. פקיד השומה סרב לראות בהכנסות אלה כפעילות עסקית, ובכך מנע כנגד הכנסות אלה קיזוז הפסדים עסקיים מועברים משנים קודמות. ביהמ"ש קבע כי ההכנסות שבמחלוקת מהוות את פעילותה המרכזית של החברה כך שיש לסווגן בהתאם על כל המשתמע מכך.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד משה גבע - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
בקשה לפתיחת שומות ותיקונן בגין תשלום דמי שימוש חורגים למנהל מקרקעי ישראל

השאלה שמתעוררת, כיצד המנהל יסווג את התשלום מה שיקבע האם מדובר בהוצאה עסקית מוכרת, או בסנקציה פלילית שאסורה בניכוי. שאלה נוספת בנסיבות העניין היא כיצד בעל ההכנסות מסווג אותן אצלו: האם מדובר בהכנסה מעסק כהגדרתה בסעיף 2(1), ואז הוצאה עסקית תוכל להיות מופחתת מיתר ההכנסות באותה שנה או, בהכנסת שכירות פאסיבית

לתשובה מאת עו"ד משה גבע - לחץ כאן
 
הליכי סגירת חברה ופירוק מרצון מול רשויות המס ורשם החברות

יש לדווח לרשם החברות ולמלא אחר יתר הדרישות של רשם החברות עד לפירוק החברה וחיסולה. יש לשים לב כי על החברה להמשיך ולהגיש דוחות שנתיים לרשם החברות עד לחיסולה דה פקטו, והיא אף חייבת בתשלום אגרה שנתית עד למועד חיסולה, אולם היא יכולה להגיש בקשה לפטור מתשלום האגרה במידה שתענה על הקריטריונים הבאים: סטטוס החברה מוגדר כ-"פירוק מרצון"; הוכחת אי פעילות כלכלית בשנים עבורן היא מבקשת פטור מהאגרה השנתית; הגשת בקשת הפטור האמור תיעשה במקביל להגשת מסמכי כינוס אסיפה כללית והצגת דוח מסכם לרשם החברות.

לתשובה מאת עו"ד (רו"ח) איילת הלל בירנצויג - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
 
יום עיון - משולש הזהב
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
 
הדרכה בזום - Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
יום עיון למנהל/ת לשכה ולבעלי תפקידים אדמניסטרטיביים
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים, המשמעות של ניהול לשכת מנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת ,מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת, ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. ביום עיון זה נציג לכם רעיונות, טכניקות, כלים ושיטות מהמתקדמות ביותר המותאמות לשנת 2020 וקדימה.
 
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
 
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
סעיף 3 ט1 וחברות ארנק
יום העיון מוקדש כולו לטיפול בסוגיות פרקטיות הצפות ועולות עם יישומן של הוראות סעיף 3(ט 1) וסעיף 62 א לפקודה תוך סקירה נרחבת ומענה לשאלות הפתוחות בנושאים אלה; התמקדות במיסוי משיכות בעלים ומיסוי חברות ארנק בהיבט מס הכנסה וביטוח לאומי, וכן התייחסות לחברות משפחתיות בביטוח לאומי לאור פס"ד נחושתן.
 
 
 
סגור חלון
יום עיון עידוד תעסוקה יוני 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית