סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1219 - 23/03/2020
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 23.3

 
מאמרי מומחים
 
משבר הקורונה והמפולת בשוק ההון בראי המס

עקב משבר נגיף הקורונה, רושמת הבורסה בישראל כמו בורסות אחרות בעולם ירידות שערים חדות. ירידות אלו כמובן שאינן בבחינת הרצוי אצל המשקיעים אולם, גם במצב זה, בקבלת החלטות מושכלות, ניתן לנצל יתרונות מסוימים בראי המס, ולפחות למתן את ההפסדים למשקיעים. בסקירה זו ניתן ביטוי למספר אפשרויות אשר ניתן לבחון על מנת למזער את הנזקים, או במקרים מסוימים אף לייצר יתרון מסוים ממחירי המניות, הנמוכים יחסית כיום.

למאמר מאת רו"ח רונית בר ורו"ח (משפטן) ישי כהן - לחץ כאן
 
משבר נגיף הקורונה - ריכוז הארכת מועדי דיווח והגשת דוחות לרשויות המס; הארכת תוקף אישורים; דיווחים לרשם העמותות ורשם ההקדשות; הקטנת מקדמות לביטוח לאומי

לנוחיותכם ריכזנו עבורכם את כל הפרסומים של רשויות המס , ביטוח לאומי, ורשם העמותות וההקדשות לגבי דחיות, סוגי דיווחים שונים והארכות תוקף שניתנו עקב משבר הקורונה

לריכוז מאת מאירה טולדו - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
תקנות לשעת חירום – ייצוג נישומים, שירותים תומכים בחישוב חילול ותשלום שכר – רואי חשבון מקצוע חיוני

רו"ח איריס שטרק נשיאת לשכת רואי חשבון פרסמה מכתב למייצגים לגבי ההתקנות לשעת חירום הכוללות ייצוג נישומים מול רשות המסים ושירותים תומכים בחישוב, חילול ותשלום שכר. בתחומים אלה רואי חשבון נחשבים כמקצוע חיוני. הגדרה זו תאפשר לנו אפשרות להמשיך ולהתנהל במצב של חירום, גם לנוכח ההגבלות הקיימות ובמידה ויחמירו.בנוסף, לגבי הגעה למקום העבודה, ניתן להמשיך לעבוד לפי התנאים המפורטים

לחוזר לשכת רואי חשבון - לחץ כאן
 
קורונה - רשות המסים דוחה בחודשיים את מועד הגשת הדוחות השנתיים למס הכנסה - הקלות, פטורים והחזרי מס הקלות מטעם המדינה

מנהל רשות המסים, ערן יעקב, הודיע הבוקר על דחייה בחודשיים של המועד להגשת הדוחות השנתיים למס הכנסה. דחיית המועד להגשת הדוחות היא צעד נוסף בשורת הצעדים עליהם הודיעה הרשות בשבוע החולף כדי לסייע ולהקל על הציבור בכל הנוגע להשלכות של התפשטות נגיף הקורונה.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
הקטנת מקדמות לעצמאיים - מתוך לקט הנחיות לעובדים עצמאיים עקב נגיף הקורונה

עובדים עצמאיים שהכנסתם צומצמה עקב משבר הקורונה, יכולים להגיש בקשה להקטנת מקדמות הביטוח הלאומי. עובדים עצמאיים שיש להם מייצג - המייצג יוכל לבצע את הקטנת המקדמות בצורה מקוונת במערכת ייצוג לקוחות המקושרת לביטוח לאומי. עובדים עצמאיים שאין להם מייצג - יוכלו לבצע את הקטנת המקדמות באמצעות טופס בל/672 בל/672, ולשלוח ישירות למחלקת הגבייה באמצעות האתר.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
אמנים שמקום עבודתם הפסיק את הפעילות בעקבות הקורונה, יכולים להיות זכאים לדמי אבטלה

איזה אמנים יכולים להיות זכאים לדמי אבטלה? - אמנים שעוסקים בהופעה אמנותית או בידורית כמו הנחיה במופע, משחק, שירה, דקלום, הקראה, נגינה, ניצוח, ריקוד, פנטומימה, לוליינות וקוסמות. כולל הופעה בכל אחד מאלה לצורך הקלטה או צילום (חוץ ממקרים של הקלטה או צילום לצרכי פרסומת).

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחתה תביעתה של חברת "יקבי כרמל" – אינה זכאית לקבל פטור ממס קנייה על כוהל שייבאה

בית המשפט המחוזי דחה תביעה שהגישה חברת יקבי כרמל על החלטת רשות המיסים כי אינה זכאית לקבל פטור ממס קנייה על כוהל שייבאה שכן הכוהל לא שימש אותה לייצור משקה משכר בהתאם לדין. נקבע כי ככל שקיים איסור לייצר משקה משכר או יין באופן שיוצר על ידי החברה, דהיינו כי השימוש בכוהל המיובא הוא בכמות האסורה על פי התקן, ממילא אין מקום להעניק את הפטור המותנה.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
נדחה ערעורו של מנהל חברה שחויב בכפל מס בשל יצירת תכנית עבריינית רחבת היקף במסגרתה הונה את רשויות המס – פס"ד מונדיר בדיר

בית המשפט העליון דחה את ערעורו של מנהל בחברה על החלטת רשות המסים להטיל עליו כפל מע"מ בגין הוצאת חשבוניות שלא כדין, במסגרת תכנית עבריינית רחבת היקף שהגה והוציא לפועל כדי להונות את רשויות המס. נקבע כי הסנקציה הכספית שהוטלה על המערער עולה בקנה אחד עם לשונו של סעיף 50(א) לחוק מס ערך מוסף, עם המדיניות המשפטית שמאחורי הסעיף ועם פסיקת בית המשפט העליון, וכי אין מקום להורות על הקלה נוספת.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד לילך דניאל - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
ניכוי פחת ושכר טרחת עו"ד בגין הוצאות נלוות לרכישת נכס מקרקעין לרבות מס רכישה

ניתן לדרוש פחת בשיעור 4% בגין הוצאות הנלוות לרכישת נכס מקרקעין, לרבות מס רכישה ושכ"ט עו"ד. עם זאת, ניכוי הפחת יהיה רק על שני שלישים מההוצאות הנ"ל. מסקנה זו נגזרת מסעיף 21(א) לפקודת מס הכנסה, הקובע את אופן חישוב הפחת. לפי עמדת רשות המיסים, "המחיר המקורי" של הנכס לצורך פחת כולל גם הוצאות נלוות, כגון דמי תיווך. באותו אופן, יש לכלול גם הוצאות נלוות אחרות, כמו שכ"ט עו"ד ומס רכישה.

לתשובה מאת עו"ד שי ארז - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
 
 
סגור חלון
 מכר פיננסי חודש חינם + מתנה לבחירה
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית