סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1219 - 23/03/2020
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 23.3

 
מאמרי מומחים
 
משבר הקורונה והמפולת בשוק ההון בראי המס

עקב משבר נגיף הקורונה, רושמת הבורסה בישראל כמו בורסות אחרות בעולם ירידות שערים חדות. ירידות אלו כמובן שאינן בבחינת הרצוי אצל המשקיעים אולם, גם במצב זה, בקבלת החלטות מושכלות, ניתן לנצל יתרונות מסוימים בראי המס, ולפחות למתן את ההפסדים למשקיעים. בסקירה זו ניתן ביטוי למספר אפשרויות אשר ניתן לבחון על מנת למזער את הנזקים, או במקרים מסוימים אף לייצר יתרון מסוים ממחירי המניות, הנמוכים יחסית כיום.

למאמר מאת רו"ח רונית בר ורו"ח (משפטן) ישי כהן - לחץ כאן
 
משבר נגיף הקורונה - ריכוז הארכת מועדי דיווח והגשת דוחות לרשויות המס; הארכת תוקף אישורים; דיווחים לרשם העמותות ורשם ההקדשות; הקטנת מקדמות לביטוח לאומי

לנוחיותכם ריכזנו עבורכם את כל הפרסומים של רשויות המס , ביטוח לאומי, ורשם העמותות וההקדשות לגבי דחיות, סוגי דיווחים שונים והארכות תוקף שניתנו עקב משבר הקורונה

לריכוז מאת מאירה טולדו - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
תקנות לשעת חירום – ייצוג נישומים, שירותים תומכים בחישוב חילול ותשלום שכר – רואי חשבון מקצוע חיוני

רו"ח איריס שטרק נשיאת לשכת רואי חשבון פרסמה מכתב למייצגים לגבי ההתקנות לשעת חירום הכוללות ייצוג נישומים מול רשות המסים ושירותים תומכים בחישוב, חילול ותשלום שכר. בתחומים אלה רואי חשבון נחשבים כמקצוע חיוני. הגדרה זו תאפשר לנו אפשרות להמשיך ולהתנהל במצב של חירום, גם לנוכח ההגבלות הקיימות ובמידה ויחמירו.בנוסף, לגבי הגעה למקום העבודה, ניתן להמשיך לעבוד לפי התנאים המפורטים

לחוזר לשכת רואי חשבון - לחץ כאן
 
קורונה - רשות המסים דוחה בחודשיים את מועד הגשת הדוחות השנתיים למס הכנסה - הקלות, פטורים והחזרי מס הקלות מטעם המדינה

מנהל רשות המסים, ערן יעקב, הודיע הבוקר על דחייה בחודשיים של המועד להגשת הדוחות השנתיים למס הכנסה. דחיית המועד להגשת הדוחות היא צעד נוסף בשורת הצעדים עליהם הודיעה הרשות בשבוע החולף כדי לסייע ולהקל על הציבור בכל הנוגע להשלכות של התפשטות נגיף הקורונה.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
הקטנת מקדמות לעצמאיים - מתוך לקט הנחיות לעובדים עצמאיים עקב נגיף הקורונה

עובדים עצמאיים שהכנסתם צומצמה עקב משבר הקורונה, יכולים להגיש בקשה להקטנת מקדמות הביטוח הלאומי. עובדים עצמאיים שיש להם מייצג - המייצג יוכל לבצע את הקטנת המקדמות בצורה מקוונת במערכת ייצוג לקוחות המקושרת לביטוח לאומי. עובדים עצמאיים שאין להם מייצג - יוכלו לבצע את הקטנת המקדמות באמצעות טופס בל/672 בל/672, ולשלוח ישירות למחלקת הגבייה באמצעות האתר.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
אמנים שמקום עבודתם הפסיק את הפעילות בעקבות הקורונה, יכולים להיות זכאים לדמי אבטלה

איזה אמנים יכולים להיות זכאים לדמי אבטלה? - אמנים שעוסקים בהופעה אמנותית או בידורית כמו הנחיה במופע, משחק, שירה, דקלום, הקראה, נגינה, ניצוח, ריקוד, פנטומימה, לוליינות וקוסמות. כולל הופעה בכל אחד מאלה לצורך הקלטה או צילום (חוץ ממקרים של הקלטה או צילום לצרכי פרסומת).

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחתה תביעתה של חברת "יקבי כרמל" – אינה זכאית לקבל פטור ממס קנייה על כוהל שייבאה

בית המשפט המחוזי דחה תביעה שהגישה חברת יקבי כרמל על החלטת רשות המיסים כי אינה זכאית לקבל פטור ממס קנייה על כוהל שייבאה שכן הכוהל לא שימש אותה לייצור משקה משכר בהתאם לדין. נקבע כי ככל שקיים איסור לייצר משקה משכר או יין באופן שיוצר על ידי החברה, דהיינו כי השימוש בכוהל המיובא הוא בכמות האסורה על פי התקן, ממילא אין מקום להעניק את הפטור המותנה.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
נדחה ערעורו של מנהל חברה שחויב בכפל מס בשל יצירת תכנית עבריינית רחבת היקף במסגרתה הונה את רשויות המס – פס"ד מונדיר בדיר

בית המשפט העליון דחה את ערעורו של מנהל בחברה על החלטת רשות המסים להטיל עליו כפל מע"מ בגין הוצאת חשבוניות שלא כדין, במסגרת תכנית עבריינית רחבת היקף שהגה והוציא לפועל כדי להונות את רשויות המס. נקבע כי הסנקציה הכספית שהוטלה על המערער עולה בקנה אחד עם לשונו של סעיף 50(א) לחוק מס ערך מוסף, עם המדיניות המשפטית שמאחורי הסעיף ועם פסיקת בית המשפט העליון, וכי אין מקום להורות על הקלה נוספת.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד לילך דניאל - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
ניכוי פחת ושכר טרחת עו"ד בגין הוצאות נלוות לרכישת נכס מקרקעין לרבות מס רכישה

ניתן לדרוש פחת בשיעור 4% בגין הוצאות הנלוות לרכישת נכס מקרקעין, לרבות מס רכישה ושכ"ט עו"ד. עם זאת, ניכוי הפחת יהיה רק על שני שלישים מההוצאות הנ"ל. מסקנה זו נגזרת מסעיף 21(א) לפקודת מס הכנסה, הקובע את אופן חישוב הפחת. לפי עמדת רשות המיסים, "המחיר המקורי" של הנכס לצורך פחת כולל גם הוצאות נלוות, כגון דמי תיווך. באותו אופן, יש לכלול גם הוצאות נלוות אחרות, כמו שכ"ט עו"ד ומס רכישה.

לתשובה מאת עו"ד שי ארז - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
סעיף 3 ט1 וחברות ארנק
יום העיון מוקדש כולו לטיפול בסוגיות פרקטיות הצפות ועולות עם יישומן של הוראות סעיף 3(ט 1) וסעיף 62 א לפקודה תוך סקירה נרחבת ומענה לשאלות הפתוחות בנושאים אלה; התמקדות במיסוי משיכות בעלים ומיסוי חברות ארנק בהיבט מס הכנסה וביטוח לאומי, וכן התייחסות לחברות משפחתיות בביטוח לאומי לאור פס"ד נחושתן.
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
נשים בעולם העבודה
נושא העסקתן של נשים בשוק העבודה הוא אחד הנושאים העיקריים העומדים בבסיסם של דיני העבודה בישראל. יום עיון זה יעסוק בזכויות המיוחדות המוענקות לנשים בהריון ולאחר לידה בעבודה, וכן יעסוק בשיקול הדעת של הממונה על חוק עבודת נשים בקבלת החלטה למתן היתר לפיטורי עובדת בהריון ומניעת הטרדה מינית בתוך סביבת העבודה.
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ידע ראשוני בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
 
ביטוח אובדן כושר עבודה
סביב ביטוח אובדן כושר עבודה קיימות סוגיות רבות בהיבטי המס, ניכוי דמי ביטוח לאומי, זכויות המבוטחים והכיסויים השונים בקרנות הפנסיה, בחברות ביטוח פרטיות ובמוסד לביטוח לאומי. מכללת חשבים עושה לכם סדר ביום עיון מיוחד שמוקדש כולו לסוגיות אלו.
 
השתלמות מע"מ
באחריות אנשי כספים להישאר מעודכנים בפסיקה המתחדשת ובעמדות המשתנות של רשות המסים, בהחלטות מיסוי ובעמדות החייבות בדיווח. מטרת השתלמות זו היא לרדת מ"הפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס לסוגיות מרכזיות וחשובות בתחום המע"מ תוך למידת החוק, הפסיקה והחלטות המיסוי הרלבנטיות.
 
מיסוי התא המשפחתי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום מיסוי התא המשפחתי לניצול מרבי של ניכויים וזיכויים, הסכמי ממון והשלכתם על הצהרות הון ופטורים במס שבח ומס רכישה, חלוקת הכנסות בין בני זוג בעסק משפחתי בהיבט הביטוח הלאומי ועוד.
 
מלכ"רים, עמותות ומוסדות ציבור
המגזר השלישי - המלכ"רים, העמותות ומוסדות הציבור תופס חלק חשוב מעבודתם של אנשי המסים מנהלי כספים ומנהלים בעמותות ומלכ"רים. מגזר זה משלם מסים שונים ובהיקף מהותי. מס הכנסה על פעילות עסקית, מס שכר, מע"מ בסוגי עסקאות שונים, וכן חלה עליו חובת דיווח מקוון ואישורים.
 
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
 
סדנה בנושא הוראות ניהול ספרים
סדנה אשר מוקדשת כולה להתנהלות נכונה בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים, עמידה בביקורות ספרי העסק, הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול.
 
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
יום עיון טופס 161 והמגבלות על פיטורי עובדים
בשנים האחרונות אנו עדים לאינסוף שינויי חקיקה בתחום מיסוי הפרישה. מיסוי הפרישה מתחיל אצל חשב השכר שמוציא את טופס 161 בעת פרישת העובד. מילוי לא נכון של הטופס יכול לגרום לנזקים כספיים לעובד וגם למעביד. ביום עיון זה נלמד את הכללים למילוי נכון של ניירת הפרישה ונדבר על דרכי העבודה הנכונים בהתאם להנחיות מס הכנסה. כמו כן, נלמד מתי המעסיק לא יכול לפטר את עובדיו.
 
איך לקרוא את תלוש השכר?
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
 
 
סגור חלון
כל עובד ב-29 שח לחודשיים
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית