סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1207 - 13/02/2020
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 13.2 תיקון 190

 
מאמרי מומחים
 
חשיפה לטענת עסקה מלאכותית בהעברת דירה במתנה לבן משפחה

מס הרכישה הגבוה במדינת ישראל ברכישת דירה שנייה יצר שפע של תכנוני מס, שאחד הנפוצים שבהם הוא העברת דירה במתנה לבן משפחה כגון ילד או הורה. פעולה זו מחויבת ב-1/3 ממס הרכישה הרגיל, אך פטורה ממס שבח ומותירה את נותן המתנה ללא דירות, וכך הוא יכול לרכוש דירה בתשלום מס רכישה מופחת - לפי שיעור מס של דירה יחידה.

למאמר מאת עו"ד רוני חגאי-מולה - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
המחוזי: הענקת פטור ממס ל"מוסד ציבורי" מחייבת רכיב של זיקה לישראל – פס"ד ועידת המדעים וההשכלה האסלאמית

בית המשפט המחוזי דחה את ערעורה של עמותה המפעילה מוסדות חינוך בכפר ביר נבאלה שמצוי בתוך שטחי C, על הקביעה כי אינה זכאית לפטור ממס הכנסה מכוח היותה "מוסד ציבורי" הפועל למען מטרה ציבורית. נקבע כי תכלית החקיקה מחייבת פרשנות מצמצמת של המונח "מוסד ציבורי" כך שהוא יכלול בתוכו גם רכיב של זיקה לישראל, ובהיעדר רכיב כזה מנעד המקרים שעליהם יחול הפטור ייפרש הרבה מעבר לכוונה המקורית של המחוקק, דבר העלול לפגוע בקופה הציבורית ולהוות למעשה הטבת מס לגופים המקדמים מטרות שלא תורמות דבר למדינת ישראל ולציבור בישראל.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד לילך דניאל - לחץ כאן
 
התקבלה תביעתה של אזרחית בריטית נגד רשות המיסים - תבוטל החבות במיסי הייבוא שהושתו עליה עקב הכנסת יאכטה לתחומי מדינת ישראל – פס"ד THREE D INVESTMENTS LTD

בית משפט השלום קיבל תביעה שהגישה אזרחית בריטית על החלטת רשות המיסים כי היא חייבת במיסי ייבוא עקב הכנסת יאכטה לתחומי מדינת ישראל. נקבע כי האזרחית עמדה בנטל להוכיח כי היא הבעלים של היאכטה וכי היאכטה נכנסה לארץ לצורכי תיירות בלבד. עוד נפסק כי בנסיבות העניין האזרחית עמדה בתנאי פרט 7 לצו תעריף המכס והיא זכאית לפטור מתשלום מיסי יבוא.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
היבטי מע"מ הכרוכים בהפעלת מערכת לייצור חשמל ביתית – חובת הרישום כעוסק ודיווח על ההכנסות ממכירת חשמל

הרישום לצורכי מע"מ של צרכן אשר מוכר חשמל כאמור יהיה בהתאם למחזור העסקאות הצפוי. כלומר, אם מחזור העסקאות אינו עולה על תקרת הפטור הקבועה בהגדרת "עוסק פטור" שבסעיף 1 לחוק מע"מ, בעל המתקן יירשם כעוסק פטור. לעומת זאת, אם מחזור העסקאות הצפוי עולה על תקרת הפטור כאמור - בעל המתקן יירשם כעוסק מורשה.

לתשובה מאת עו"ד עמיאל יצחק הלוי - לחץ כאן
 
הארכת התקופה שבה ניתן לטפל בשומה סופית

המנהל רשאי, ביזמתו הוא או לבקשת הנישום, בתוך התקופה המסתיימת כתום שנה לאחר התקופות שנקבעו בסעיפים 145(א)... לדרוש את הפרוטוקול של כל הליך לפי פקודה זו שנקט פקיד השומה, ומשקיבל את הפרוטוקול רשאי הוא לערוך כל חקירה שתיראה לו, או להביא לעריכת חקירה כאמור, ורשאי הוא, כפוף להוראות פקודה זו, ליתן בעניין זה כל צו שייראה לו; מכיוון שפקיד השומה לא נקט הליך כלשהו בתיק זה לא במישור האזרחי ולא במישור הפלילי, הרי החריגים על הארכת התקופה שבה ניתן לטפל בשומה לא יחולו גם הם.

לתשובה מאת עו"ד משה גבע - לחץ כאן
 
חלופות מיסוייות לפי סעיף 3(ט1) לפקודה

אם לחברה יש עודפים סביר להניח שרשות המסים תטען כי סיווג ההכנסה לפי סעיף 3(ט1) יהיה דיווידנד ולא שכר. כמו כן, כדי להיכנס לחלופת השכר נדרשת גם אי עמידה בחלופת דיווידנד, וגם קיום יחסי עובד מעסיק. משום כך בהנחה שעובדות ונסיבות המקרה יאפשרו, רק אז יהיה ניתן לטעון לשכר עבודה.

לתשובה מאת רו"ח (משפטנית) ענבל שני - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון מקיף במיסוי שכירים ב-ZOOM
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום המסים והביטוח הלאומי בכל הקשור לעובדים שכירים ולאלה שבחל"ת; בדגש על תיאומי מס לחוזרים מחל"ת, דמי אבטלה לעובדים בחל"ת בתקופת משבר הקורונה ולאחריו. עדכונים וחקיקה לציבור חשבי השכר, מעסיקים, ומנהלי החשבונות . העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
 
 
סגור חלון
קמפיין מתנות לחגים "משאירים אתכם מחוברים"
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית