סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1206 - 10/02/2020
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 10.2 מיסוי התא המשפחתי

 
מאמרי מומחים
 
לאור פסיקה חדשה בנושא - חבות בביטוח לאומי משנה את שיקולי הכדאיות של חברה משפחתית

בעלי חברות משפחתיות כהגדרתן בפקודת מס הכנסה צריכים לשקול מחדש את מעמדן זה, לאור הפסיקה החדשה של בית הדין לעבודה אשר קובעת כי כל סוגי ההכנסות של חברה משפחתית, ובכלל זה הכנסות הפטורות מדמי ביטוח לפי חוק ביטוח לאומי - יהיו חייבות בדמי ביטוח ללא יוצא מן הכלל בשנת המס שבה הופקו, ואף אם לא חולקו לבעלי החברה.

למאמר מאת עו"ד רו"ח רמי אריה - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
התקבל הסדר טיעון בעניינו של בעל חברה שבאמצעות חשבוניות פיקטיביות ניכה מס תשומות שלא כדין בסך של מיליוני שקלים - ירצה 15 חודש מאסר בפועל – פס"ד חסן ואח'

בית משפט השלום קיבל הסדר טיעון בעניינו של בעל חברה שבאמצעות חשבוניות פיקטיביות ניכה מס תשומות שלא כדין בסך של מיליוני שקלים. נקבע כי במקרה זה התועלת הציבורית שבקבלת ההסדר רבה והיא גוברת על השיקולים האחרים. לפיכך, הוחלט להטיל על הנאשם 15 חודשי מאסר בפועל, מאסרים על תנאי ותשלום קנס על סך 300,000 ש"ח.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד רונן שיכמן - לחץ כאן
 
נדחה ערעור חברה העוסקת בשיווק דלקים על החלטת מנהל מע"מ לבטל את רישומה כ"עוסק" - לא הוכיחה כי היא מקיימת פעילות עסקית אמיתית בתחום הדלק – פס"ד דורון רובין השקעות וייעוץ בע"מ

בית המשפט המחוזי דחה ערעור שהגישה חברה העוסקת בשיווק דלקים על החלטת מנהל מע"מ לבטל את רישומה כ"עוסק". נקבע כי החברה לא הצליחה להוכיח כי היא מקיימת פעילות עסקית אמיתית בתחום הדלק וכי לא נועדה לשמש פלטפורמה לפעילות בלתי חוקית להפצה ולניכוי של חשבוניות מס שהוצאו שלא כדין.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד רונן שיכמן - לחץ כאן
 
נדחה ערעורו של בעל חברה ליבוא ושיווק בשר על שומת מע"מ שהוצאה לו בגין עסקאות מקרקעין שביצע – מדובר ב"עוסק" שביצע את העסקאות "במהלך עסקיו" – פס"ד עמיאל לוי

בית המשפט המחוזי דחה את ערעורו של בעל חברה פרטית לייבוא ושיווק בשר ודגים על שומת מע"מ שהוצאה לו בסך של קרוב למיליון שקל, בגין חמש עסקאות נדל"ן שביצע בשני נכסים בבעלותו. להגנתו טען המערער כי השקיע כספים בנדל"ן מאחר שהחברה נקלעה לקשיים כלכליים וכדי שהכספים ישמשו עבורו כחיסכון לגיל פרישה. ביהמ"ש דחה את טענתו וקבע כי המערער ביצע את העסקאות כ"עוסק" "במהלך עסקיו", וזאת לאחר יישום מכלול מבחני הפסיקה שהותוו בעניין זה.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד לילך דניאל - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
העמדת ערבות על נכס מחברה לחברה בבעלות בעל מניות אחד - דיווידנד או משיכה לעניין סעיף 3(ט1)

נראה לכאורה כי שתי החברות, ככל שמניותיהן מוחזקות על ידי בעל המניות, ייחשבו כקרוב לעניין השאלה ובעל המניות כבעל מניות מהותי בשתיהן (כפוף להיקף אחזקותיו). חוזר מס הכנסה 7/2017 הסדיר את עמדת רשות המיסים ביחס להוראות סעיף 3(ט1) ופרשנותן באופן מקיף. יצוין כי החוזר לא התייחס באופן רחב לסיטואציות של העמדת ערבויות וביטחונות לחברה אחרת או לקביעת הערך שייוחס במצבים אלו לבעל המניות המהותי או קרובו ככל שחל עליהם.

לתשובה מאת עו"ד גיא רוטמן - לחץ כאן
 
תפקיד המייצג בעת חקירת מס הכנסה של לקוחו

על פי הנתונים שציינת מדובר ב"חקירה פלילית", לפיכך הנישום שאתה מייצג אמור היה להיות מזומן למחלקת חקירות מס הכנסה (פקיד שומה חקירות) ולא לפקיד שומה אזרחי. לא ציינת אם אתה עורך דין או רואה חשבון או יועץ מס, אך בכל מקרה יצוין כי אף לא אחד מהמייצגים הללו יכול להיכנס לחקירה "במקום" הלקוח או יחד עמו, שכן חקירה פלילית היא ספציפית כלפי החשוד.

לתשובה מאת עו"ד אורי גולדמן - לחץ כאן
 
עובד שפרש החל משנת 2017 נדרש למלא טופס 161 א' עם הבחירות המבוקשות שלו לעניין מיסוי כספי הפיצויים

במסגרת תיקון 232 לפקודה שנכנס לתוקפו ביום 01.01.2017 נוספה פסקת משנה לסעיף 9(7א)(ז) (ז1) ולפיה נקבע כי עובד שפרש והסכומים העומדים לרשותו במרכיב הפיצויים אינם עולים על 365,510 ש"ח (נכון לשנת 2020) או על "משכורת עד 34,900 ש"ח לחודש * וותק (תקרת הפיצויים) - על פי הגבוה, יראו אותו כאילו הגיש לפקיד השומה בקשה לרצף קצבה, אלא אם ביקש אחרת. משמע, התיקון החל רצף קצבה כברירת מחדל לפורשים אלא אם בחרו אחרת על פי הוראות מילוי טופס 161 א'.

לתשובה מאת מומחה פנסיוני אבי רוזנבאום - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון מקיף במיסוי שכירים ב-ZOOM
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום המסים והביטוח הלאומי בכל הקשור לעובדים שכירים ולאלה שבחל"ת; בדגש על תיאומי מס לחוזרים מחל"ת, דמי אבטלה לעובדים בחל"ת בתקופת משבר הקורונה ולאחריו. עדכונים וחקיקה לציבור חשבי השכר, מעסיקים, ומנהלי החשבונות . העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
 
 
סגור חלון
קמפיין מתנות לחגים "משאירים אתכם מחוברים"
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית