סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1205 - 06/02/2020
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 6.2.20 שעמ

 
מאמרי מומחים
 
סקירת פסיקה במיסוי מקרקעין, מס הכנסה ומע"מ

הכותבת ערכה סקירה של פסקי דין שניתנו בחודשים שעברו בתחומי מיסוי מקרקעין מס הכנסה ומע"מ.

למאמר מאת עו"ד מאיה כרמי - לחץ כאן
 
פרשת בר רפאלי - ניהול הליך אזרחי בסוגיות מס כשברקע מתנהל הליך הפלילי

האם בר רפאלי קיבלה כאן "הנחת סלב" או שלמעשה דינה כדין אמנים אחרים שהסתבכו עם רשויות המס, ומהי משמעות המטוטלת באחריות הפלילית שבין אמן לבין מנהלו האישי בתיקים מול רשויות המס בישראל.

למאמר מאת עו"ד ורו"ח יעקב דהן - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
הנדון: עדכון בדבר הצהרת עוסק פטור לשנת 2019 – דחיית מועד ההגשה עד ליום 31.3.2020

מכתבה של רו"ח רויטל סיטון בן ארי, ממונת תחום מע"מ וסגנית נשיא לשכת יועצי המס בדבר דחיית מועד הגשת הצהרת עוסק פטור לשנת 2019

להודעה המלאה - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחה ערעורה של חברה שהיא שלד בורסאי על ההחלטה כי רכישתה נועדה לצורך תכנון מס – לא עלה בידי בעליה להצדיק את הטעם המסחרי היסודי שברכישתה – פס"ד קבוצת אחים נאוי בע"מ

בית המשפט המחוזי דחה ערעור שהגישה חברה שהיא שלד בורסאי על החלטת פקיד השומה כי ביסוד עסקת רכישתה עמד טעם פיסקאלי יסודי ודומיננטי של קיזוז ההפסדים הצבורים. נקבע כי בעלי החברה לא בדקו את היתרון המסחרי הנטען של החברה בהשוואה לשלדים בורסאיים אחרים שאין בהם הפסדים לקיזוז, ובכך כשלו להצדיק את הטעם המסחרי היסודי שברכישתה.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
היבטי מע"מ בשיעור אפס בגין שירות הניתן בידי תושבת ישראל לחברה תושבת חוץ באיתור דירות אירוח בחו"ל באמצעות אתר booking ו-Expedia

הדירות כולן ממוקמות בחו"ל, כך שה"נכס" (בענייננו - דירת המגורים) כהגדרתו בחוק, אינו נמצא בישראל. לפיכך, את המבחן לעניין מקום הימצאותו של הנכס, שלגביו מעניקה הסוכנת - תושבת ישראל, את שירותיה לחברה הזרה, עוברת הסוכנת בחיוב. לעניין המבחן השני הרלוונטי לענייננו, כפי שצוין לעיל בעובדות שנמסרו על ידי הפונה, הרי החברה הזרה אינה נישומה בישראל, ואין שלטונות מס הכנסה רואים אותה כתושבת ישראל. לפיכך, ניתן לומר כי גם את המבחן השני צולחת הסוכנת בהצלחה.

לתשובה מאת עו"ד, רו"ח אהרון ברגר - לחץ כאן
 
המנגנון הקבוע בסעיף 3(ט1)((3) לפקודה לעניין משיכת כספים ב-24 החודשים שלאחר מועד ההשבה לחברה

רשות המסים סבורה כי המנגנון הקבוע בסעיף 3(ט1)((3) לפקודה לעניין משיכת כספים ב-24 החודשים שלאחר מועד ההשבה לחברה חל גם על יתרות חובה שהצטברו עד ליום 31/12/2016 והושבו במהלך שנת 2017. מאידך גיסא, עמדה זו של הרשות סותרת את נוסח הוראת המעבר הכלולה בסעיף 96 לחוק ההתייעלות הכלכלית.

לתשובה מאת עו"ד רו"ח יובל כהן - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
השתלמות שע"מ בפשטות - 3 מפגשים ב-ZOOM!
השתלמות שע"מ פרקטית למייצגים מיועדת עבור קהל המייצגים המעוניינים ללמוד ולהרחיב את הידע לשימוש יעיל ופרקטי במערכת שע"מ, לקיצור זמני העבודה והבנת השאילתות השונות לעומקן. ההשתלמות מיועדת לרואי חשבון, יועצי מס וכל העוסקים במערכת שע"מ.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
קורס מנהלי כספים
קורס מקצועי של 6 מפגשים המוקדש כולו למנהלי כספים. מיטב אנשי מקצוע ומומחים בתחום הכספים מרכזים עבורכם את הנושאים הכי חשובים וחמים בתחום הכספים, המיסוי, משפטים וניהול.
 
EXCEL מתקדם - בZOOM
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה והמעשה
קורס מיוחד בנושא ביטוח פנסיוני אשר יעשה לך סדר ויספק עבורך כלים מקצועיים להתנהלות נכונה ובטוחה בעקבות השינויים הרבים שחלים בעולם הפנסיוני.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
 
 
סגור חלון
 מכר פיננסי חודש חינם + מתנה לבחירה
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית