מבזקים בנושא מס : גיליון 1205 - כל מס
סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1205 - 06/02/2020
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 6.2.20 שעמ

 
מאמרי מומחים
 
סקירת פסיקה במיסוי מקרקעין, מס הכנסה ומע"מ

הכותבת ערכה סקירה של פסקי דין שניתנו בחודשים שעברו בתחומי מיסוי מקרקעין מס הכנסה ומע"מ.

למאמר מאת עו"ד מאיה כרמי - לחץ כאן
 
פרשת בר רפאלי - ניהול הליך אזרחי בסוגיות מס כשברקע מתנהל הליך הפלילי

האם בר רפאלי קיבלה כאן "הנחת סלב" או שלמעשה דינה כדין אמנים אחרים שהסתבכו עם רשויות המס, ומהי משמעות המטוטלת באחריות הפלילית שבין אמן לבין מנהלו האישי בתיקים מול רשויות המס בישראל.

למאמר מאת עו"ד ורו"ח יעקב דהן - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
הנדון: עדכון בדבר הצהרת עוסק פטור לשנת 2019 – דחיית מועד ההגשה עד ליום 31.3.2020

מכתבה של רו"ח רויטל סיטון בן ארי, ממונת תחום מע"מ וסגנית נשיא לשכת יועצי המס בדבר דחיית מועד הגשת הצהרת עוסק פטור לשנת 2019

להודעה המלאה - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחה ערעורה של חברה שהיא שלד בורסאי על ההחלטה כי רכישתה נועדה לצורך תכנון מס – לא עלה בידי בעליה להצדיק את הטעם המסחרי היסודי שברכישתה – פס"ד קבוצת אחים נאוי בע"מ

בית המשפט המחוזי דחה ערעור שהגישה חברה שהיא שלד בורסאי על החלטת פקיד השומה כי ביסוד עסקת רכישתה עמד טעם פיסקאלי יסודי ודומיננטי של קיזוז ההפסדים הצבורים. נקבע כי בעלי החברה לא בדקו את היתרון המסחרי הנטען של החברה בהשוואה לשלדים בורסאיים אחרים שאין בהם הפסדים לקיזוז, ובכך כשלו להצדיק את הטעם המסחרי היסודי שברכישתה.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
היבטי מע"מ בשיעור אפס בגין שירות הניתן בידי תושבת ישראל לחברה תושבת חוץ באיתור דירות אירוח בחו"ל באמצעות אתר booking ו-Expedia

הדירות כולן ממוקמות בחו"ל, כך שה"נכס" (בענייננו - דירת המגורים) כהגדרתו בחוק, אינו נמצא בישראל. לפיכך, את המבחן לעניין מקום הימצאותו של הנכס, שלגביו מעניקה הסוכנת - תושבת ישראל, את שירותיה לחברה הזרה, עוברת הסוכנת בחיוב. לעניין המבחן השני הרלוונטי לענייננו, כפי שצוין לעיל בעובדות שנמסרו על ידי הפונה, הרי החברה הזרה אינה נישומה בישראל, ואין שלטונות מס הכנסה רואים אותה כתושבת ישראל. לפיכך, ניתן לומר כי גם את המבחן השני צולחת הסוכנת בהצלחה.

לתשובה מאת עו"ד, רו"ח אהרון ברגר - לחץ כאן
 
המנגנון הקבוע בסעיף 3(ט1)((3) לפקודה לעניין משיכת כספים ב-24 החודשים שלאחר מועד ההשבה לחברה

רשות המסים סבורה כי המנגנון הקבוע בסעיף 3(ט1)((3) לפקודה לעניין משיכת כספים ב-24 החודשים שלאחר מועד ההשבה לחברה חל גם על יתרות חובה שהצטברו עד ליום 31/12/2016 והושבו במהלך שנת 2017. מאידך גיסא, עמדה זו של הרשות סותרת את נוסח הוראת המעבר הכלולה בסעיף 96 לחוק ההתייעלות הכלכלית.

לתשובה מאת עו"ד רו"ח יובל כהן - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
 
טיפול בשארים
יום העיון יוקדש כולו לסוגיות העולות לגבי כללי מיסוי הכספים, המענקים, הקצבאות ויתר אותן ההכנסות שזכאים לקבל היורשים, המוטבים או השארים וכל הזכויות שעוברות אליהם מקופות הגמל לקצבה או קרנות הפנסיה, כמו גם לשארים של עובדים שזכאים לפיצויים ולמענקי פרישה לאחר פטירת העובד.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
סיום עבודה וטיפול במענקי פרישה
יום עיון המוקדם כולו לאירוע פיטורים, התפטרות ופרישה בהיבט חוקי העבודה, דיני המס החלים על מענקי פרישה ופריסתם, קיבוע זכויות בקרנות הפנסיה והיוון קצבאות
 
העסקת עובדים זרים ומסתננים בישראל- הלכה למעשה
ביום זה נעסוק בהיבטים החשובים ביותר שעליכם להכיר בנושא העסקת זרים, נושא חשוב ורגיש התופס תאוצה בשנים האחרונות.
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
סעיף 3 ט1 וחברות ארנק
יום העיון מוקדש כולו לטיפול בסוגיות פרקטיות הצפות ועולות עם יישומן של הוראות סעיף 3(ט 1) וסעיף 62 א לפקודה תוך סקירה נרחבת ומענה לשאלות הפתוחות בנושאים אלה; התמקדות במיסוי משיכות בעלים ומיסוי חברות ארנק בהיבט מס הכנסה וביטוח לאומי, וכן התייחסות לחברות משפחתיות בביטוח לאומי לאור פס"ד נחושתן.
 
נשים בעולם העבודה
נושא העסקתן של נשים בשוק העבודה הוא אחד הנושאים העיקריים העומדים בבסיסם של דיני העבודה בישראל. יום עיון זה יעסוק בזכויות המיוחדות המוענקות לנשים בהריון ולאחר לידה בעבודה, וכן יעסוק בשיקול הדעת של הממונה על חוק עבודת נשים בקבלת החלטה למתן היתר לפיטורי עובדת בהריון ומניעת הטרדה מינית בתוך סביבת העבודה.
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ידע ראשוני בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
 
מלכ"רים, עמותות ומוסדות ציבור
המגזר השלישי - המלכ"רים, העמותות ומוסדות הציבור תופס חלק חשוב מעבודתם של אנשי המסים מנהלי כספים ומנהלים בעמותות ומלכ"רים. מגזר זה משלם מסים שונים ובהיקף מהותי. מס הכנסה על פעילות עסקית, מס שכר, מע"מ בסוגי עסקאות שונים, וכן חלה עליו חובת דיווח מקוון ואישורים.
 
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
 
סדנה בנושא הוראות ניהול ספרים
סדנה אשר מוקדשת כולה להתנהלות נכונה בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים, עמידה בביקורות ספרי העסק, הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול.
 
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
 
 
סגור חלון
יום עיון טיפול בשארים
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית