סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1195 - 06/01/2020
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 6.1 סדנא

 
מאמרי מומחים
 
זכאות לפטור ממס לנכה לפי סעיף 9(5) לפקודה אינה גוררת זכאות אוטומטית לקצבת נכות כללית, ויש לתובעה בנפרד – ובמועד

מבוטחים רבים הופתעו לגלות כי קביעת אחוזי הנכות הרפואית שקיבלו לצורך פטור ממס אינה מקנה להם זכאות לקבלת קצבת נכות כללית.

למאמר מאת רו"ח אורנה צח-גלרט, מר חיים חיטמן ורו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
הפקדות מעסיק לקופת גמל לקצבה - תיקון 232 לפקודת מס הכנסה

רשות המסים פרסמה חוזר בנושא הפקדות מעסיק לקופת גמל לקצבה - תיקון 232 לפקודת מס הכנסה, הדן בשווי גמל ובשווי פיצויים.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
אישורי ניכוי מס במקור ואישורים לפי חוק עסקאות גופים ציבוריים לשנת המס 2020

פורסמה הוראת ביצוע מספר 2/2020 בנושא אישורי ניכוי מס במקור ואישורים לפי חוק עסקאות גופים ציבוריים לשנת 2020.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
דיווח אחיד בדוחות כספיים - דברי הסבר לטופס 6111 לשנת מס 2019 ואילך

רשות המסים פרסמה דברי הסבר לטופס 6111.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
יצוא עקיף של רכיב במוצר אחר - החלטת מיסוי שלא בהסכם

רשות המסים בישראל פרסמה החלטת מיסוי שלא בהסכם לבקשתה של חברה תושבת ישראל, שעוסקת בפיתוח וייצור של מוצר ביטחוני המשמש רכיב במערכת כוללת שמיוצרת במפעלו בישראל של לקוח של החברה, והוא מוכר את המערכות ללקוחות מחוץ לישראל. החברה ביקשה כי לצורכי יישום הוראות סעיף 18א(ג)(1) לחוק עידוד השקעות הון, יראו את המכירות המבוצעות באמצעות הלקוח כמכירות המבוצעות במישרין ללקוח הקצה על ידי מפעל החברה (לצורך עמידה בתנאי מפעל בר תחרות הקבוע בסעיף 18א לחוק).

להחלטת המיסוי - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
התקבלה חלקית בקשתו של נאשם בשורת עבירות מס לקבל לעיונו מסמכים מרשות המסים לצורך ניהול הגנתו – פס"ד מוריס אוחיון

בית משפט השלום קיבל חלקית את בקשתו של נאשם העומד לדין בגין עשרות עבירות מס שביצע בין 2014-2011, לקבל לעיונו מסמכים לצורך ניהול הגנתו. נקבע כי על המדינה להעמיד לעיונו דוחות מקוונים של מע"מ עסקאות לגבי כל אחת מארבע החברות שעל שמן הוצאו לכאורה חשבוניות פיקטיביות, אולם אין הצדקה למסור למבקש העתק מהרישום הפלילי של עדי התביעה, כפי שביקש, כמו גם מידע נוסף שאינו רלוונטי לעניין.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד לילך דניאל - לחץ כאן
 
התקבלה בקשת רשות המסים לסלק על הסף בקשת נישום לבטלות שומות שהוצאו לפני 20 שנה – פס"ד אלעברה

בית המשפט המחוזי קיבל את בקשת המדינה וסילק על הסף מחמת התיישנות בקשת נישום להצהרה על בטלות שומות מס שהוצאו לו לפני 20 שנה. השופט: "התובע זועק את זעקת 'הקוזק הנגזל' לאחר כעשרים שנה כשהיה באפשרותו להגיש ערעור או להגיש השגה לפני שנים רבות, אך הוא נמנע מלעשות זאת".

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד לילך דניאל - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
חבויות מס בשל מכירת דירה משותפת של בני זוג ידועים בציבור לאחד מהם

בהנחה שמדובר בדירת המגורים המשותפת של בני הזוג, הרי העברה ללא תמורה בין בני זוג פטורה ממס שבח מכוח סעיף 62 לחוק, וכך גם פטורה לחלוטין ממס רכישה מכוח תקנה 21. בהנחה שמדובר בדירה שאינה משמשת בפועל למגוריהם, ההעברה תחויב בגובה שליש ממס הרכישה הרגיל (8%), אך עדיין תיהנה מפטור ממס שבח. אם בני הזוג יבחרו לבצע מכירה בתמורה מלאה, לא יהיה ניתן ליהנות מההקלות במס שהוזכרו לעיל במקרים של העברה ללא תמורה. במקרה שכזה יחויבו במס שבח (בהנחה שאין מדובר בדירתם היחידה), וכך גם במס רכישה.

לתשובה מאת עו"ד, רו"ח חגי גרוס - לחץ כאן
 
דמי שכירות רעיוניים בגין מבנה של בעל מניות שהעמידו לטובת חברה בבעלותו למטרת הבראה כלכלית

לדעתי אין לחייב במס בגין דמי שכירות רעיוניים בעל מניות אשר מעמיד מבנה בבעלותו לחברה בשליטתו ללא חיוב החברה בדמי שכירות, וזאת בהנחה שלא מדובר בעסקה מלאכותית בהתאם להוראות סעיף 86 לפקודה.

לתשובה מאת רו"ח, (משפטן) M.B.A. אלי גורנשטיין - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
 
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
סעיף 3 ט1 וחברות ארנק
יום העיון מוקדש כולו לטיפול בסוגיות פרקטיות הצפות ועולות עם יישומן של הוראות סעיף 3(ט 1) וסעיף 62 א לפקודה תוך סקירה נרחבת ומענה לשאלות הפתוחות בנושאים אלה; התמקדות במיסוי משיכות בעלים ומיסוי חברות ארנק בהיבט מס הכנסה וביטוח לאומי, וכן התייחסות לחברות משפחתיות בביטוח לאומי לאור פס"ד נחושתן.
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
 
 
סגור חלון
מכר מוצרים פיננסים 29 ש"ח
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית