סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1182 - 25/11/2019
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 25.11 יום עיון סיום שנת המס

 
מאמרי מומחים
 
עצות ו"טיפים" לתכנון המס לקראת סיומה של שנת המס 2019 ופתיחתה של שנת המס 2020

לקראת תום שנת המס 2019 מצאנו לנכון להביא לפני הקוראים אוסף עצות בתחומים השונים. מטרת המאמר היא להפנות את תשומת הלב לנושאים השונים ולחדד נקודות חשובות.. שנת מס פורייה לכל הקוראים.

למאמר מאת רו"ח אליק גנדלמן - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
שם החוזר: מבוטחים המועסקים בניקיון בתי כנסת ובמוסדות דת נוספים - קביעת מעמד עובדים במשק בית

המוסד לביטוח לאומי פרסם חוזר שמטרתו ליידע את פקידי המל"ל בהוספת סוג עבודה נוסף שמוכר כעבודה במשק בית למועסקים בניקיון בתי כנסת ומוסדות דת נוספים

לחוזר הביטוח הלאומי - לחץ כאן
 
שווי השימוש ברכבים היברידיים, רכבי "פלאג אין" ורכבים חשמליים הופחת לשנתיים נוספות

שר האוצר באישור ועדת הכספים של הכנסת האריכו את הוראת השעה המפחיתה את שווי השימוש ברכבים "פלאג-אין", "רכב משולב מנוע (Hybrid)" ו"רכב חשמלי" לשנתיים נוספות, עד סוף שנת 2021

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
החלטות ועדות הכופר ברשות המסים שנת 2017

רשות המסים מפרסמת את קובץ החלטות ועדות הכופר לשנת 2017 המכיל 283 החלטות, מתוכן 114 בתיקי מס הכנסה ומיסוי מקרקעין ו-169 החלטות בתיקי מכס ומע"מ. לפי חוקי המס, אחת הדרכים לסיום תיקי חקירה בחשד לעבירות מס הוא הליך הכופר כחלופה להליך הפלילי. לצורך כך קיימות ברשות ועדות כופר הדנות בנושאי מס הכנסה ומיסוי מקרקעין וועדות כופר הדנות בנושאי מע"מ, מכס ומס קניה. נציין כי סכום הכופר המוטל הינו בנוסף..

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
הודעת המוסד לביטוח לאומי לעצמאים לשלם חובם עד 30/12/2019

אם תשלם עד 30/12/2019 את החובות שלך בדמי ביטוח, שמועד תשלומם הוא עד 14/2/2020, 52% מדמי הביטוח הלאומי ששילמת ינוכו מההכנסה החייבת במס הכנסה לשנת 2019.

לחוזר ביטוח לאומי - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחתה תביעתה של חברה להשקעות על החלטת מנהל מיסוי מקרקעין למסות עסקה במסגרתה רכשה מניות מחברה מסחרית כעסקת מקרקעין – החברה הייתה במועד העסקה איגוד מקרקעין – פס"ד מרכזי מסחר (אזו-ריט) בע"מ

בית המשפט המחוזי דחה ערר שהגישה חברה להשקעות על החלטת מנהל מיסוי מקרקעין למסות עסקה שבמסגרתה רכשה מניות מחברה מסחרית בעלת מרכז קניות כעסקת מקרקעין. חברת ההשקעות טענה כי החברה המסחרית בעלת הזכויות במרכז הקניות אינה "איגוד מקרקעין", ועל כן עסקה במניותיה אינה מחויבת במס על פי חוק מיסוי מקרקעין. נקבע כי במועד העסקה הייתה החברה המסחרית איגוד מקרקעין, ועל כן עסקת רכישת המניות מהווה עסקה במקרקעין החייבת במס רכישה על פי חוק מיסוי מקרקעין.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
הופחת קנס שהוטל על יורשים שאביהם לא דיווח במועד על עסקה למכירת זכויות במקרקעין – פס"ד אלדד אריה

ועדת ערר לפי חוק מיסוי מקרקעין קיבלה חלקית ערר שהגישו יורשים של בעל מקרקעין שנפטר על החלטת מנהל מיסוי מקרקעין לגבות מהם קנס שהוטל על אביהם בגין אי דיווח במועד על עסקה למכירת המקרקעין. נקבע כי אופיו האזרחי של הקנס מביא למסקנה כי המשיב היה מוסמך להטיל את הקנס לאחר פטירת המוכר על העיזבון, אולם המשיב לא הראה כי הביא בחשבון את העובדה שהאחראי הראשי למחדל אינו בין החיים ואת שינוי מנגנון הקנס שנכנס בתיקון מאוחר יותר. על כן הוחלט להפחית מעט את סכום הקנס.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד לילך דניאל - לחץ כאן
 
השפעתו של הייעוד התכנוני על הגדרת דירת מגורים – פס"ד שטיין

פסק דין מהפכני ניתן לאחרונה על ידי ועדת הערר בתל-אביב בעניין שטיין. בפסק הדין נידונה השאלה אם דירת מגורים אשר נפל בה פגם תכנוני, תוכל להיחשב "דירת מגורים" לצורכי חוק מיסוי מקרקעין, ולהקנות למוכר את הטבות המס המוקנות במכירת דירת מגורים, לרבות הפטור לדירה יחידה וזכאות לחישוב הליניארי המוטב.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד אפרת סולומון - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
החלת סעיף 3(ט1) על משיכה מצרפית של בני זוג שהם בעלי מניות בחברה

מלשון החוק וכן מהוראות החוזר ניתן להסיק כי כניסה לכותלי סעיף 3(ט1), לרבות סכום המשיכה המצרפי, תחושב על המשיכה המצטברת של בעל המניות המהותי, דהיינו על יתרת החובה של הבעל והאישה יחד.

לתשובה מאת רו"ח (משפטן) אלי יזרעאלי - לחץ כאן
 
מקום חובת תשלום מס לתושב ישראל מרכז חייו בישראל והוא אזרח הולנד שעובד כשכיר בבלגיה

ככל שלפי הדין הפנימי בהולנד הוא נחשב תושב הולנד, הרי שסעיף 4(2) לאמנת המס בין ישראל להולנד קובע שאדם, שהוא תושב ואזרח הולנד, ושהוא חבר נציגות דיפלומטית או קונסולרית, הרי שיראוהו כתושב הולנד לפי אמנה זו. בכך מאבדת לכאורה ישראל את זכות המיסוי לגביו לגבי הכנסות שהוא מפיק מחוץ לישראל. במקרה דנן, ההכנסות אכן מופקות מחוץ לישראל (בבלגיה) ולכן אפשר לטעון שאין הן חייבות במס בישראל. שאלה מעניינת היא האם תחול במקרה זה האמנה שבין ישראל לבלגיה. לאור שהותו הממושכת של הנישום בבלגיה במהלך שנת המס

לתשובה מאת עו"ד ורו"ח אופיר לוי - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
סדנה בנושא הוראות ניהול ספרים
סדנה אשר מוקדשת כולה להתנהלות נכונה בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים, עמידה בביקורות ספרי העסק, הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור, לרבות טיפול בקנסות, פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
יום עיון טופס 161 והמגבלות על פיטורי עובדים
בשנים האחרונות אנו עדים לאינסוף שינויי חקיקה בתחום מיסוי הפרישה. מיסוי הפרישה מתחיל אצל חשב השכר שמוציא את טופס 161 בעת פרישת העובד. מילוי לא נכון של הטופס יכול לגרום לנזקים כספיים לעובד וגם למעביד. ביום עיון זה נלמד את הכללים למילוי נכון של ניירת הפרישה ונדבר על דרכי העבודה הנכונים בהתאם להנחיות מס הכנסה. כמו כן, נלמד מתי המעסיק לא יכול לפטר את עובדיו.
 
איך לקרוא את תלוש השכר?
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
 
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
 
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
 
 
סגור חלון
יום עיון טופס 161יוני 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית