מבזקים בנושא מס : גיליון 1176 - כל מס
סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1176 - 07/11/2019
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

kol mas

 
מאמרי מומחים
 
סתירה בשיעור ההיטל אשר יחול על העסקת מסתננים בענפים מועדפים

בפסיקה חדשה אשר ניתנה על ידי בית המשפט המחוזי מרכז, נקבע כי שיעור ההיטל אשר יחול על מעסיקי מסתננים יהיה תמיד 20%, ללא קשר לענפי התעסוקה של העובדים. זאת בניגוד לפסיקה הפוכה אשר ניתנה בעניין זה לפני כשלושה חודשים שקבעה כי שיעור ההיטל בענפים מסוימים אשר הוגדרו בחוק יהיה נמוך יותר.

למאמר מאת עו"ד רו"ח רמי אריה - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
פשרה בתביעה ייצוגית בעניין ניכוי מס במקור מדיווידנד שחולק לעובדים - פס"ד אקסלנס

ביום 13/8/2017 הגיש המבקש, עדו לייכטר, בקשה לאישור תובענה כייצוגית כנגד המשיבות, איסופ שירותי ניהול ונאמנות בע"מ ואקסלנס נשואה שירותי בורסה בע"מ. בבקשתו טען המבקש כי המשיבות, שהן חברות קשורות, משמשות נאמנות המחזיקות במניות שהוקצו לו בהיותו עובד של חברת מיקרוסופט מו"פ ישראל בע"מ. לטענת המבקש, המשיבות ניכו מס במקור מדיווידנד שחולק לבעלי המניות בשיעור העולה על השיעור הקבוע בדין. על כן, עתר המבקש לאשר לו להגיש כנגד המשיבות תובענה ייצוגית להשבת תשלומי היתר שנוכו על ידן כמס במקור מדיווידנד שחולק לכל העובדים שמניותיהם הוחזקו על ידי המשיבות.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
בקשתה של עינת זליכוב להבהרה לצורך יישום פסק הדין - פס"ד עינת זליכוב

ביום 8.11.2018 ניתן פסק דין בהליך זה (וביום 24.12.2018 נחתם נוסח פסק הדין המותר לפרסום ברבים). ביום 4.8.2019 הגישה המערערת בקשה למתן "הבהרה לצורך יישום פסק הדין". בבקשה זו סופר כי מאז מתן פסק הדין התקיימו מגעים בין הצדדים בנוגע לביצוע המעשי של ההוראות והקביעות הכלולות בפסק הדין, אולם נותרו שני נושאים שהצדדים חלוקים לגביהם. המערערת מבקשת מבית המשפט להכריע בשני נושאים אלה במסגרת "הבהרה לצורך יישום" של פסק דינו.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
חבות בדמי ביטוח בישראל על הכנסה ממשכורת בהולנד כשהמעסיק הולנדי תושב חוץ

תחילה יש להכריע אם מדובר בתושב ישראל או לא. מבלי להידרש לדיון בסוגיה, אניח בתשובתי כי מדובר בתושב ישראל שמרכז חייו בישראל. הכנסותיו של המבוטח ממשכורת בחו"ל אצל מעסיק זר יחויבו בדמי ביטוח בהתאם לשומה שתתקבל לגביו ממס הכנסה. שיעור דמי הביטוח הוא 5% דמי ביטוח בריאות ו-7% דמי ביטוח לאומי. בין ישראל לבין הולנד נכרתה אמנה לביטוח סוציאלי שהיא הרלוונטית לצורכי הסדרת חבות בדמי ביטוח וזכאות לגמלאות.

לתשובה מאת עו"ד רו"ח חיה אביסרור שמעוני - לחץ כאן
 
סגירת תיק במע"מ לעסק שחדל לפעול

הוראות סעיף 137א לחוק מע"מ קובעות כי דין נכס ששימש בעסק אשר חדל לפעול, כלומר, נכס ששינה את ייעודו, יהיה כדין נכס שנעשה בו שימוש לצורך עצמי. כלומר, יראו את העוסק כמי שמכר לעצמו, בכובעו הפרטי, את הנכס, ולפיכך שינוי ייעודו של נכס יהיה בבחינת מכירת נכס החייבת במע"מ.

לתשובה מאת עו"ד קרן מרציאנו-ארג'ואן - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
קורס דיני עבודה
זו השנה הרביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום.
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
איך לקרוא את תלוש השכר?
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
 
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור, לרבות טיפול בקנסות, פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
תיקון 190 ומיסוי פנסיוני
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל – ועדיין רב הנסתר על הגלוי. יום העיון מוקדש להכרה ולמידת מכלול הטבות המס באפיקי החיסכון הפנסיוני השונים, משיכות כספים והפקדות כספים פנויים לקופות הגמל לקצבה.
 
Excel Basic - פונקציות מובילות
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה הנ"ל מלמדת שאקסל היא תוכנה ידידותית למשתמש. התוכנה מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
מיסוי התא המשפחתי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום מיסוי התא המשפחתי לניצול מרבי של ניכויים וזיכויים, הסכמי ממון והשלכתם על הצהרות הון ופטורים במס שבח ומס רכישה, חלוקת הכנסות בין בני זוג בעסק משפחתי בהיבט הביטוח הלאומי ועוד.
 
יום עיון - משולש הזהב
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
 
יום עיון מע"מ
יום עיון מקיף ומקצועי שבו נתמקד במגוון סוגיות בנושא מע"מ, ננתח באופן מעמיק ומעשי את עיקרי ההוראות ונרענן את הידע הקיים.
 
 
 
סגור חלון
כנס המסים 2019 - אייל דורון
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית