מבזקים בנושא מס : גיליון 1175 - כל מס
סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1175 - 04/11/2019
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 4.11 כנס מיסים

 
מאמרי מומחים
 
שירות מבוסס תוכנה על פי החוק לעידוד השקעות הון - החלטת מיסוי 9101/19

במסגרת חוק ההתייעלות הכלכלית (תיקוני חקיקה ליישום המדיניות הכלכלית לשנות התקציב 2017 ו- 2018), תוקן החוק לעידוד השקעות הון. מטרתו של התיקון היא להתאים את החוק לתעשייה עתירת הידע, כדי לעודד חברות מתאימות להתבסס ולהרחיב את פעילותן בישראל באמצעות מחקר ופיתוח, לקבוע תמריץ לעידוד פעילות חדשה בישראל ולהעלות את רמת הפריון והחדשנות. כחלק מהשינוי מוכר למעשה שירות מבוסס תוכנה כהכנסה טכנולוגית הזכאית להטבות המס.

למאמר מאת רו"ח (משפטן) ישי כהן - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
מנהל חברת שירותי דפוס קיבל תשעה חודשי עבודות שירות בגין אי הגשת דוח תקופתי במועד – פס"ד בורדו ומשה זך

נאשמת 1, בורדו דיגיטל פרינט בע"מ, ונאשמת 2, בורדו בע"מ, היו שותפות בעסק בתקופה הרלוונטית לכתב האישום. נאשם 3, משה זך, שימש המנהל הפעיל של העסק. בהכרעת דין מיום 31.3.19, הורשעו הנאשמים לפי הודאתם בכתב האישום, בעבירה של אי הגשת דוח מס ערך מוסף במועד, לפי סעיף 117(א)(6) לחוק מס ערך מוסף, התשל"ו-1975. לפי כתב האישום, הנאשמים לא הגישו במועד דוח תקופתי לחודש מאי 2017 ולא צירפו את תשלום המס הנדרש ממנו. הנאשמים לא שילמו מס לפי הדוח בסכום של 5,700,069 ש"ח.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
דחיית עתירה של חברה לחיפושי נפט שבעליה ביקש לקבל זהויות של גורמים המייבאים גופרית מקזחסטן – פס"ד ג'ק גרינברג

העותר, בעלים של חברה לחיפושי נפט וגז טבעי שמושבה בארה"ב, פנה למשיבה ביום 13.8.18 באמצעות בא כוחו, בבקשה לקבלת "הזהויות של הגורמים המייבאים בהווה ובעבר של גופרית מקזחסטן, וזאת משנת 2008 ועד 2017 (וזאת לצורך מחקר שאני עושה). באופן ספציפי אני רוצה לקבל מידע לגבי הדברים הבאים: 1. שמות החברות שייבאו גופרית מקזחסטן משנת 2017-2008. 2. אחוז הגופרית שייבאו החברות הנ"ל מסך הגופרית שהובאה מקזחסטן באותה שנה. 3. ככל שאפשר את הזהות של הגורמים מקזחסטן שמכרו את הגופרית למייבאים הנ"ל" (נספח 1 לעתירה).

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
דחיית עתירה נגד רשות המסים בגין הליכי גביית מיסי יבוא ביבוא כלי שייט - פס"ד יאיר ספראי

עתירה נגד המשיבה בגין הליכי גביית חוב במיסי ייבוא (מע"מ ומס קנייה) בשל ייבוא אישי של כלי שיט, בעת שכלי השיט מבקשים לצאת ממימי החופים של מדינת ישראל. העותר, בעלים של כלי שיט העוגן במרינה בישראל ונרשם בשנת 2010 ברשות הספנות והנמלים תחת דגל ישראל, טוען כי מעולם לא נדרש לשלם מס קנייה ומע"מ ומיסי ייבוא בגין כלי השיט, אולם משנדרש לעשות זאת שילם את המס ביום 16.11.2017. העותר כופר בקיומו של חוב מס, שאותו שילם כפי שנדרש, וטוען כי החוב התיישן עם כניסת כלי השיט לישראל לראשונה.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
היבטי מע"מ ברכישת נכס מקרקעין בידי חברה לדיור מוגן מאדם פרטי שבבעלותו נכס מקרקעין במתחם הדיור המוגן

כאשר החברה רוכשת את הנכס מהמחזיק, בהנחה שהוא אינו עוסק, ומכירת המקרקעין עולה לכדי עסקת אקראי בידו - אזי החברה צריכה לדווח על רכישת המקרקעין באמצעות הפקת חשבונית עצמית. אם המקרקעין ישמשו אותה לביצוע עסקאות חייבות במע"מ (למשל השכרה עסקית חייבת ולא השכרה למגורים) היא יכולה לקזז את מס התשומות הכלול בחשבונית העצמית. אם המקרקעין ישמשו אותה לצרכים פרטיים או להשכרה למגורים שאינה חייבת, היא לא תוכל לקזז את מס התשומות הכלול בחשבונית העצמית.

לתשובה מאת עו"ד רו"ח קרן ישראלי - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
קורס דיני עבודה
זו השנה הרביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום.
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
איך לקרוא את תלוש השכר?
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
 
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור, לרבות טיפול בקנסות, פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
תיקון 190 ומיסוי פנסיוני
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל – ועדיין רב הנסתר על הגלוי. יום העיון מוקדש להכרה ולמידת מכלול הטבות המס באפיקי החיסכון הפנסיוני השונים, משיכות כספים והפקדות כספים פנויים לקופות הגמל לקצבה.
 
Excel Basic - פונקציות מובילות
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה הנ"ל מלמדת שאקסל היא תוכנה ידידותית למשתמש. התוכנה מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
מיסוי התא המשפחתי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום מיסוי התא המשפחתי לניצול מרבי של ניכויים וזיכויים, הסכמי ממון והשלכתם על הצהרות הון ופטורים במס שבח ומס רכישה, חלוקת הכנסות בין בני זוג בעסק משפחתי בהיבט הביטוח הלאומי ועוד.
 
יום עיון - משולש הזהב
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
 
יום עיון מע"מ
יום עיון מקיף ומקצועי שבו נתמקד במגוון סוגיות בנושא מע"מ, ננתח באופן מעמיק ומעשי את עיקרי ההוראות ונרענן את הידע הקיים.
 
 
 
סגור חלון
כנס המסים 2019 - אייל דורון
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית