סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1174 - 31/10/2019
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 31.10 כנס מיסים

 
מאמרי מומחים
 
עדכוני פסיקה והוראות רשות המסים במיסוי מקרקעין - אוקטובר 2019

להלן סקירה תמציתית של הפסיקה בתחום מיסוי מקרקעין, נכון לאוקטובר 2019.

למאמר מאת עו"ד מאיה כרמי - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
הורשעו בפלילים עקב אי דיווח ותשלום מיסים בגין נדל"ן מעבר לקו הירוק – פס"ד עבדאללה עלי ומרואן אבו סעד

נגד הנאשמים הוגש כתב אישום בגין ביצוע עבירות של אי דיווח ותשלום מיסים בגין מכירה והשכרה של נדל"ן במזרח ירושלים.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד משה גבע - לחץ כאן
 
לא יותר קיזוז תשומות בגין מתן שוברי ארוחות לעובדים באתרי לקוחות – פס"ד בטחון שרותים אבידר בע"מ

נדחה ערעורה של חברת כוח אדם בעניין התרת קיזוז תשומות בגין ארוחות לעובדיה באתרי הלקוחות, גם אם מתן הטבה זו לעובדים נכפית עליה מכוח הסכמי עבודה ו/או הסכמי התקשרות עם הלקוחות. כמו כן, לא הותרו בקיזוז, גם לא באופן חלקי, תשומות בגין דמי שכירות על אף התקדים שנוצר בעניין רכבים המושכרים בשיטת הליסינג התפעולי.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד משה גבע - לחץ כאן
 
סיווג הכנסות השכרת דירות מגורים כהכנסה מעסק – פס"ד יעקב ארביב

פורסם פסק הדין של בית-המשפט המחוזי בתל-אביב בעניין יעקב ארביב.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
מיסוי פיצוי שנתקבל עקב ירידת ערך דירת מגורים בשל הקמת גשר

במקרה של פגיעה עקיפה בדומה למקרה שמוצג בשאלה (לא פגעו בנכס עצמו, אלא בניית הגשר פגעה בערכו) המישור שבו יש לדון הוא עצם החיוב במס של הפיצוי במס רווחי הון, הואיל ואף אם נכיר בנטילת הזכות כמכירה, הרי הזכות הניטלת אינה עולה כדי "זכות במקרקעין".

לתשובה מאת רו"ח משפטן אלי גורנשטיין - לחץ כאן
 
חובת דיווח בדוח הישראלי על הכנסות מארצות הברית שיש לתושב ישראל

תושב ישראל חייב בדיווח ובמס על הכנסתו הכלל עולמית. כאמור בסעיף 2 לפקודת מס הכנסה "מס הכנסה יהא משתלם... על הכנסתו של אדם תושב ישראל שהופקה או שנצמחה בישראל או מחוץ לישראל". ככלל, הטפסים העיקריים שהייתי מצרף לדוח הם הדוחות שמשקפים את ההכנסות ואת חישובי ותשלומי המס בארצות הברית. מאידך גיסא, טופס 8879 הוא דוגמה לטופס שכנראה חשוב פחות - הטופס מהווה אישור שידור אלקטרוני של הדוח האמריקאי ובעיקר נותן אינדיקציה לאופן הגשת הדוח בארצות הברית.

לתשובה מאת עופר ברגב, רו"ח (ישראל וארה"ב) וקובי צרפתי, עו"ד ורו"ח (ארה"ב, ישראל) ועו"ד (רו"ח) רון צרפתי - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
סדנה בנושא הוראות ניהול ספרים
סדנה אשר מוקדשת כולה להתנהלות נכונה בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים, עמידה בביקורות ספרי העסק, הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור, לרבות טיפול בקנסות, פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
יום עיון טופס 161 והמגבלות על פיטורי עובדים
בשנים האחרונות אנו עדים לאינסוף שינויי חקיקה בתחום מיסוי הפרישה. מיסוי הפרישה מתחיל אצל חשב השכר שמוציא את טופס 161 בעת פרישת העובד. מילוי לא נכון של הטופס יכול לגרום לנזקים כספיים לעובד וגם למעביד. ביום עיון זה נלמד את הכללים למילוי נכון של ניירת הפרישה ונדבר על דרכי העבודה הנכונים בהתאם להנחיות מס הכנסה. כמו כן, נלמד מתי המעסיק לא יכול לפטר את עובדיו.
 
איך לקרוא את תלוש השכר?
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
 
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
 
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
 
 
סגור חלון
יום עיון טופס 161יוני 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית