מבזקים בנושא מס : גיליון 1174 - כל מס
סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1174 - 31/10/2019
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 31.10 כנס מיסים

 
מאמרי מומחים
 
עדכוני פסיקה והוראות רשות המסים במיסוי מקרקעין - אוקטובר 2019

להלן סקירה תמציתית של הפסיקה בתחום מיסוי מקרקעין, נכון לאוקטובר 2019.

למאמר מאת עו"ד מאיה כרמי - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
הורשעו בפלילים עקב אי דיווח ותשלום מיסים בגין נדל"ן מעבר לקו הירוק – פס"ד עבדאללה עלי ומרואן אבו סעד

נגד הנאשמים הוגש כתב אישום בגין ביצוע עבירות של אי דיווח ותשלום מיסים בגין מכירה והשכרה של נדל"ן במזרח ירושלים.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד משה גבע - לחץ כאן
 
לא יותר קיזוז תשומות בגין מתן שוברי ארוחות לעובדים באתרי לקוחות – פס"ד בטחון שרותים אבידר בע"מ

נדחה ערעורה של חברת כוח אדם בעניין התרת קיזוז תשומות בגין ארוחות לעובדיה באתרי הלקוחות, גם אם מתן הטבה זו לעובדים נכפית עליה מכוח הסכמי עבודה ו/או הסכמי התקשרות עם הלקוחות. כמו כן, לא הותרו בקיזוז, גם לא באופן חלקי, תשומות בגין דמי שכירות על אף התקדים שנוצר בעניין רכבים המושכרים בשיטת הליסינג התפעולי.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד משה גבע - לחץ כאן
 
סיווג הכנסות השכרת דירות מגורים כהכנסה מעסק – פס"ד יעקב ארביב

פורסם פסק הדין של בית-המשפט המחוזי בתל-אביב בעניין יעקב ארביב.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
מיסוי פיצוי שנתקבל עקב ירידת ערך דירת מגורים בשל הקמת גשר

במקרה של פגיעה עקיפה בדומה למקרה שמוצג בשאלה (לא פגעו בנכס עצמו, אלא בניית הגשר פגעה בערכו) המישור שבו יש לדון הוא עצם החיוב במס של הפיצוי במס רווחי הון, הואיל ואף אם נכיר בנטילת הזכות כמכירה, הרי הזכות הניטלת אינה עולה כדי "זכות במקרקעין".

לתשובה מאת רו"ח משפטן אלי גורנשטיין - לחץ כאן
 
חובת דיווח בדוח הישראלי על הכנסות מארצות הברית שיש לתושב ישראל

תושב ישראל חייב בדיווח ובמס על הכנסתו הכלל עולמית. כאמור בסעיף 2 לפקודת מס הכנסה "מס הכנסה יהא משתלם... על הכנסתו של אדם תושב ישראל שהופקה או שנצמחה בישראל או מחוץ לישראל". ככלל, הטפסים העיקריים שהייתי מצרף לדוח הם הדוחות שמשקפים את ההכנסות ואת חישובי ותשלומי המס בארצות הברית. מאידך גיסא, טופס 8879 הוא דוגמה לטופס שכנראה חשוב פחות - הטופס מהווה אישור שידור אלקטרוני של הדוח האמריקאי ובעיקר נותן אינדיקציה לאופן הגשת הדוח בארצות הברית.

לתשובה מאת עופר ברגב, רו"ח (ישראל וארה"ב) וקובי צרפתי, עו"ד ורו"ח (ארה"ב, ישראל) ועו"ד (רו"ח) רון צרפתי - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
קורס דיני עבודה
זו השנה הרביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום.
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
איך לקרוא את תלוש השכר?
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
 
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור, לרבות טיפול בקנסות, פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
תיקון 190 ומיסוי פנסיוני
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל – ועדיין רב הנסתר על הגלוי. יום העיון מוקדש להכרה ולמידת מכלול הטבות המס באפיקי החיסכון הפנסיוני השונים, משיכות כספים והפקדות כספים פנויים לקופות הגמל לקצבה.
 
Excel Basic - פונקציות מובילות
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה הנ"ל מלמדת שאקסל היא תוכנה ידידותית למשתמש. התוכנה מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
מיסוי התא המשפחתי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום מיסוי התא המשפחתי לניצול מרבי של ניכויים וזיכויים, הסכמי ממון והשלכתם על הצהרות הון ופטורים במס שבח ומס רכישה, חלוקת הכנסות בין בני זוג בעסק משפחתי בהיבט הביטוח הלאומי ועוד.
 
יום עיון - משולש הזהב
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
 
יום עיון מע"מ
יום עיון מקיף ומקצועי שבו נתמקד במגוון סוגיות בנושא מע"מ, ננתח באופן מעמיק ומעשי את עיקרי ההוראות ונרענן את הידע הקיים.
 
 
 
סגור חלון
כנס המסים 2019 - אייל דורון
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית