מבזקים בנושא מס : גיליון 1171 - כל מס
סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1171 - 10/10/2019
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 10.10.19 סוכות

 
מאמרי מומחים
 
סיווג סוחרים בניירות ערך עבור עצמם בכספם, לעניין מע"מ - נקודות למחשבה

מה דינו של סוחר בניירות ערך עבור עצמו, בכספו, לעניין מע"מ? נדמה שהשאלה האמורה אינה זוכה למענה ברור מצד בתי המשפט ורשויות המס. ההחלטה אם הנתבע הוא עוסק או מוסד כספי תלויה בתובע. אם מע"מ הוא התובע, יסווג הנתבע כעוסק. אם מס הכנסה יתבע, יסווגו את הנתבע כמוסד כספי (לפחות כך עולה מתוצאות הפסיקה). נוסף על כך, העיוות של אי קיזוז הפסד משנים קודמות במוסד כספי בעת חישוב מס רווח דורש תיקון, ועוסק שהפסיד כדאי שיזכור שיש לו מענה לפי עמדת מע"מ.

למאמר מאת רו"ח שלמה הררי - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
"הכנסה טכנולוגית" משירות המבוסס תוכנה - החלטת מיסוי בהסכם

בקשתה של חברה תושבת ישראל העוסקת בפיתוח תוכנה להשוואה מקוונת של מחירי כרטיסים להופעות ואירועים בעולם באמצעות האינטרנט, לאשר כי הכנסות החברה מהוות "הכנסה טכנולוגית", כהגדרת המונח בסעיף 51 כד לחוק לעידוד השקעות הון. מפעל החברה עומד בהגדרת "מפעל טכנולוגי מועדף" הקבועה בסעיף 51 כד לחוק לעידוד השקעות הון. התוכנה מוצעת למשתמשי הקצה בחינם באמצעות אתר האינטרנט של החברה שם מוצגים הנתונים באמצעות האלגוריתם של התוכנה. הכנסותיה של החברה נובעות ממתן זכות שימוש בתוכנה בדרך של שירות מבוסס תוכנה (saas) הניתן לספקים. החברה גובה עמלה מהספקים בגין כל מכירה בפועל של כרטיס למשתמש הקצה שהופנה לאתר של אחד הספקים באמצעות הפלטפורמה. האלגוריתם מאפשר מעקב על כלל משתמשי הקצה שהשתמשו בפלטפורמה לצורך זיהוי הרכישות שבוצעו באמצעותה. שיעור העמלה שמקבלת החברה משתנה בהתאם לספק, לסוג הכרטיס הנמכר ולמאפייני האירוע.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
דחיית בקשה של מושב שיתופי שדרש מהממונה על חוק חופש המידע ברשות המסים להמציא לו את התוכנה שמכוחה הוטלו על המושב עיצומים כספים ושלילת ניכוי מס במקור – פס"ד הר שמש

מושב הר שמש בע"מ פנה בדרישה כי ימציאו לו את "הנוסחה/ אלגוריתם/ קוד מחשב/ תכנות" (מטעמי נוחות ייקראו אלה להלן: "התוכנה"), שמכוחם הוטלו עליה עיצומים כספיים על ידי תוכנת המחשב שמפעילה רשות המיסים, וכן את התוכנה המשמשת את רשות המיסים לשלילת אישור ניכוי במקור ולעריכת קיזוזי מס. דרישה זו התבססה על הוראות חוק חופש המידע, התשנ"ח-1998 (להלן: "חוק חופש המידע"), והעותרת טוענת כי התוכנה המבוקשת היא בגדר "מידע" כמשמעו בחוק חופש המידע, וכי שעה שהוטמעו בתוכנה הנחיות פנימיות של הרשות - הרי אלה מהוות מידע שעל הרשות לגלות על פי החוק.

לפסק הדין המלא - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
מתן שירותים לחברה ישראלית כשהתמורה משולמת בביטקוין

על פי עמדת רשות המסים מתן שירותים ו/או מכירת מוצרים בתמורה לביטקוין מהווה עסקת חליפין ("ברטר") שהדיווח עליה למס הכנסה ולמע"מ ייעשה לפי שערו של הביטקוין באותו היום שבו בוצעה העסקה. עם זאת אומר חוזר 5/2018, ככל שיש לשירות הנמכר ו/או למוצר הנמכר מחיר נקוב, ייקבע המחיר על פי מחירו הנקוב של השירות ו/או של המוצר ולא לפי שערו של הביטקוין.

לתשובה מאת עו"ד ורו"ח מאיר זריהן - לחץ כאן
 
שיעור הפטור ממס על פנסיה לנישום בן 80 שהחל להפריש לפנסיה לפני תיקון 190 לפקודה

גיל הזכאות בתיקון 190 מוגדר בסעיף 5(ג) לתיקון כדלקמן: "גיל הפרישה או הגיל שבו החל יחיד לקבל קצבה מזכה, כולה או חלקה, לפי המאוחר". הוראות המעבר לעניין שימוש בנוסחת שילוב ישנה או חדשה והזכאות לפטורים קבועות במסגרת סעיף 13 להוראות. על פי נתוני השאלה, העמית לא הגיע לגיל הזכאות ב-01/01/2012 ולכן זכאי לניצול פטור מלא בשיעור של 49% על קצבתו.

לתשובה מאת אבי רוזנבאום - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
תיקון 190 ומיסוי פנסיוני
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל – ועדיין רב הנסתר על הגלוי. יום העיון מוקדש להכרה ולמידת מכלול הטבות המס באפיקי החיסכון הפנסיוני השונים, משיכות כספים והפקדות כספים פנויים לקופות הגמל לקצבה.
 
Excel Basic - פונקציות מובילות
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה הנ"ל מלמדת שאקסל היא תוכנה ידידותית למשתמש. התוכנה מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
היערכות לשינויים בענפי הפנסיה והביטוח
ביום עיון זה נעסוק בהיבטים מעשיים למעסיקים ולעובדים. נדון וננתח את התקנון החדש של קרנות הפנסיה, הכיסוי החדש לאובדן כושר עבודה, נסקר ונעמיק בדוחות השנתיים של ביטוחי המנהלים וקרנות הפנסיה.
 
מיסוי התא המשפחתי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום מיסוי התא המשפחתי לניצול מרבי של ניכויים וזיכויים, הסכמי ממון והשלכתם על הצהרות הון ופטורים במס שבח ומס רכישה, חלוקת הכנסות בין בני זוג בעסק משפחתי בהיבט הביטוח הלאומי ועוד.
 
יום עיון למנהל/ת לשכה ולבעלי תפקידים אדמניסטרטיביים
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים , המשמעות של ניהול לשכת מנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת ,מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת – ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. להצלחה של מנהלת הלשכה יש חיבור ישיר לעמידה ביעדים, בנהלים ובדרישות הדירקטוריון ובוודאי להצלחת הארגון. ביום עיון זה נציג לכם רעיונות, טכניקות, כלים ושיטות – מהמתקדמים ביותר הקיימים כיום: נלמד כיצד לנהל את היום ולנהל קונפליקטים, נדון במגמות חדשות בניהול, בשפת הגוף, ובכל מה שנדרש בפועל כדי לנהל בצורה יעילה, מועילה ואפקטיבית.
 
יום עיון - משולש הזהב
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
 
יום עיון מע"מ
יום עיון מקיף ומקצועי שבו נתמקד במגוון סוגיות בנושא מע"מ, ננתח באופן מעמיק ומעשי את עיקרי ההוראות ונרענן את הידע הקיים.
 
איך לקרוא את תלוש השכר?
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
 
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
 
 
סגור חלון
יום עיון משולש הזהב
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית