סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1171 - 10/10/2019
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 10.10.19 סוכות

 
מאמרי מומחים
 
סיווג סוחרים בניירות ערך עבור עצמם בכספם, לעניין מע"מ - נקודות למחשבה

מה דינו של סוחר בניירות ערך עבור עצמו, בכספו, לעניין מע"מ? נדמה שהשאלה האמורה אינה זוכה למענה ברור מצד בתי המשפט ורשויות המס. ההחלטה אם הנתבע הוא עוסק או מוסד כספי תלויה בתובע. אם מע"מ הוא התובע, יסווג הנתבע כעוסק. אם מס הכנסה יתבע, יסווגו את הנתבע כמוסד כספי (לפחות כך עולה מתוצאות הפסיקה). נוסף על כך, העיוות של אי קיזוז הפסד משנים קודמות במוסד כספי בעת חישוב מס רווח דורש תיקון, ועוסק שהפסיד כדאי שיזכור שיש לו מענה לפי עמדת מע"מ.

למאמר מאת רו"ח שלמה הררי - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
"הכנסה טכנולוגית" משירות המבוסס תוכנה - החלטת מיסוי בהסכם

בקשתה של חברה תושבת ישראל העוסקת בפיתוח תוכנה להשוואה מקוונת של מחירי כרטיסים להופעות ואירועים בעולם באמצעות האינטרנט, לאשר כי הכנסות החברה מהוות "הכנסה טכנולוגית", כהגדרת המונח בסעיף 51 כד לחוק לעידוד השקעות הון. מפעל החברה עומד בהגדרת "מפעל טכנולוגי מועדף" הקבועה בסעיף 51 כד לחוק לעידוד השקעות הון. התוכנה מוצעת למשתמשי הקצה בחינם באמצעות אתר האינטרנט של החברה שם מוצגים הנתונים באמצעות האלגוריתם של התוכנה. הכנסותיה של החברה נובעות ממתן זכות שימוש בתוכנה בדרך של שירות מבוסס תוכנה (saas) הניתן לספקים. החברה גובה עמלה מהספקים בגין כל מכירה בפועל של כרטיס למשתמש הקצה שהופנה לאתר של אחד הספקים באמצעות הפלטפורמה. האלגוריתם מאפשר מעקב על כלל משתמשי הקצה שהשתמשו בפלטפורמה לצורך זיהוי הרכישות שבוצעו באמצעותה. שיעור העמלה שמקבלת החברה משתנה בהתאם לספק, לסוג הכרטיס הנמכר ולמאפייני האירוע.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
דחיית בקשה של מושב שיתופי שדרש מהממונה על חוק חופש המידע ברשות המסים להמציא לו את התוכנה שמכוחה הוטלו על המושב עיצומים כספים ושלילת ניכוי מס במקור – פס"ד הר שמש

מושב הר שמש בע"מ פנה בדרישה כי ימציאו לו את "הנוסחה/ אלגוריתם/ קוד מחשב/ תכנות" (מטעמי נוחות ייקראו אלה להלן: "התוכנה"), שמכוחם הוטלו עליה עיצומים כספיים על ידי תוכנת המחשב שמפעילה רשות המיסים, וכן את התוכנה המשמשת את רשות המיסים לשלילת אישור ניכוי במקור ולעריכת קיזוזי מס. דרישה זו התבססה על הוראות חוק חופש המידע, התשנ"ח-1998 (להלן: "חוק חופש המידע"), והעותרת טוענת כי התוכנה המבוקשת היא בגדר "מידע" כמשמעו בחוק חופש המידע, וכי שעה שהוטמעו בתוכנה הנחיות פנימיות של הרשות - הרי אלה מהוות מידע שעל הרשות לגלות על פי החוק.

לפסק הדין המלא - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
מתן שירותים לחברה ישראלית כשהתמורה משולמת בביטקוין

על פי עמדת רשות המסים מתן שירותים ו/או מכירת מוצרים בתמורה לביטקוין מהווה עסקת חליפין ("ברטר") שהדיווח עליה למס הכנסה ולמע"מ ייעשה לפי שערו של הביטקוין באותו היום שבו בוצעה העסקה. עם זאת אומר חוזר 5/2018, ככל שיש לשירות הנמכר ו/או למוצר הנמכר מחיר נקוב, ייקבע המחיר על פי מחירו הנקוב של השירות ו/או של המוצר ולא לפי שערו של הביטקוין.

לתשובה מאת עו"ד ורו"ח מאיר זריהן - לחץ כאן
 
שיעור הפטור ממס על פנסיה לנישום בן 80 שהחל להפריש לפנסיה לפני תיקון 190 לפקודה

גיל הזכאות בתיקון 190 מוגדר בסעיף 5(ג) לתיקון כדלקמן: "גיל הפרישה או הגיל שבו החל יחיד לקבל קצבה מזכה, כולה או חלקה, לפי המאוחר". הוראות המעבר לעניין שימוש בנוסחת שילוב ישנה או חדשה והזכאות לפטורים קבועות במסגרת סעיף 13 להוראות. על פי נתוני השאלה, העמית לא הגיע לגיל הזכאות ב-01/01/2012 ולכן זכאי לניצול פטור מלא בשיעור של 49% על קצבתו.

לתשובה מאת אבי רוזנבאום - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ולעוסקים בתחום, ידע בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
 
יום עיון - משולש הזהב
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
 
הדרכה בזום - Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
יום עיון למנהל/ת לשכה ולבעלי תפקידים אדמניסטרטיביים
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים, המשמעות של ניהול לשכת מנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת ,מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת, ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. ביום עיון זה נציג לכם רעיונות, טכניקות, כלים ושיטות מהמתקדמות ביותר המותאמות לשנת 2020 וקדימה.
 
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
 
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
סעיף 3 ט1 וחברות ארנק
יום העיון מוקדש כולו לטיפול בסוגיות פרקטיות הצפות ועולות עם יישומן של הוראות סעיף 3(ט 1) וסעיף 62 א לפקודה תוך סקירה נרחבת ומענה לשאלות הפתוחות בנושאים אלה; התמקדות במיסוי משיכות בעלים ומיסוי חברות ארנק בהיבט מס הכנסה וביטוח לאומי, וכן התייחסות לחברות משפחתיות בביטוח לאומי לאור פס"ד נחושתן.
 
 
 
סגור חלון
יום עיון עידוד תעסוקה יוני 2020
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית