סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1170 - 07/10/2019
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 7.10.19 שעות פעילות

 
מאמרי מומחים
 
החבות במס רכישה ברכישת חברת תמ"א 38 (בעקבות ו"ע 60313-05-17 אייוגה בע"מ נ' מנהל מיסוי מקרקעין)

עמדת רשויות מיסוי מקרקעין היא כי חברות תמ"א 38 הן בגדר "איגוד מקרקעין" החל מיום ההתקשרות בהסכם התמ"א, ולכן רכישת מניותיהן מיום זה ואילך (כלומר החל מהיום שבו הדיירים או הדיירים והיזם חתמו על ההסכם) היא "פעולה באיגוד" המחויבת במס רכישה. גישת רשויות המס לעיל היא גישה מרחיבה וחלה גם במקרים שבהם כל הדיירים והיזם הגישו בקשות לדחיית יום המכירה לפי פרק חמישי-5 לחוק מיסוי מקרקעין, ויום המכירה של המקרקעין מהדיירים ליזם טרם הגיע (יום זה חל עם התקיימות התנאים המתלים בהסכם, בדרך כלל בסמוך לקבלת היתר הבנייה).

למאמר מאת ד"ר עו"ד שלמה קטלן - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
צו מס הכנסה (סוגי שותפויות שיש לראותן כחברה) (תיקון), התשע"ט-2019

לצורך עידוד השקעה בתחומים שהמחוקק מעוניין לעודד, נחקק סעיף 63(ד) לפקודה שעל פיו רשאי שר האוצר להגדיר שותפות כחברה ואת סכום חלוקת הכנסותיה כדיווידנד, ומחזיק השותפות ימוסה בשיעור מס מוגבל. אחד התחומים שהמחוקק מעודד הוא שותפות בחיפוש, פיתוח או הפקה של נפט, על פי הצו שפורסם ביום 2.1.2017 ובו מוגדרת שותפות נפט כחברה לעניין חלוקת ההכנסות שלה. רשות המסים פרסמה טיוטת צו שבה הוסף תחום שותפויות במחקר או פיתוח. על פי טיוטת הצו יראו שותפות שהיא תושבת ישראל לפי הפקודה ועונה במישרין או בעקיפין להגדרות שבחוק לעידוד מחקר, פיתוח וחדשנות טכנולוגית בעשייה, התשמ"ד-1984 כחברה לעניין פקודת מס הכנסה.

לטיוטת הצו - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
דחיית בקשתם של בני זוג לעיכוב תשלום מס במסגרת ערעור על פסק דין שקבע שאינם זכאים להטבת מס בשל היותם תושבי קרית שמונה – פס"ד אינה צביקה

פ"ש צפת ערך שומת מס בעניינם של המבקש ובת זוגו, ביחס לשנות המס 2011-2012. במסגרת השומה טענו בני הזוג, כי מרכז חייהם נמצא בקריית שמונה, ולפיכך הם זכאים להטבת מס בהתאם לסעיף 11 לפקודת מס הכנסה שבו נקבעו סוגים שונים של ישובים אשר תושביהם זכאים להטבות מס. טענת בני הזוג – נדחתה על-ידי המשיב, ובהתאם לא ניתנה להם ההטבה האמורה. 2 המבקש ובת זוגו הגישו בבית המשפט המחוזי בנצרת ערעורים על החלטת המשיב.

לתקציר פסק הדין - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
אין נפקות להחלת סעיף 3(ט1) ולמיסוי דיווידנד במידה והכנסה של חברת ארנק מוסתה בתיק של בעל המניות

בסעיף 2.2 לחוזר מס הכנסה 7/2017 נקבעו כללים למשיכות או העמדה לשימוש שסעיף 3(ט1) לא חל לגביהן. הסעיף שלעיל נותן כמה דוגמאות כגון משכורת שמשך בעל המניות מהחברה וחויבה במס בידיו לפני מועד החיוב או דיווידנד שחולק לבעל המניות ומוסה בידיו.

לתשובה מאת רו"ח אלי יזרעאלי - לחץ כאן
 
בקשה לתיאום דמי ביטוח באמצע שנת המס לעובד שכיר שהועסק בחלק מהשנה אצל שני מעסיקים ולא עשה תיאום דמי ביטוח

עובד שכיר שיש לו כמה מקורות הכנסה נדרש לקבוע באמצעות הצהרה בטופס 101 שהוא ממלא, מיהו המעסיק העיקרי - המעסיק שאצלו הוא משתכר "משכורת חודש", ומיהו המעסיק המשני - שאצלו הוא משתכר "משכורת נוספת", וזאת לצורך ניכוי דמי הביטוח שהוא מחויב בהם. העובד מחויב לעדכן את כל מעסיקיו בכל שינוי שיחול בהצהרה שניתנה על ידו בטופס 101. אם לא בוצע תיאום, העובד לא יוכל לקבל החזר דמי ביטוח מהמל"ל בשנה הנוכחית וההחזר יינתן רק בשנה שלאחר מכן.

לתשובה מאת עו"ד ורו"ח חיה אביסרור-שמעוני - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
 
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
סעיף 3 ט1 וחברות ארנק
יום העיון מוקדש כולו לטיפול בסוגיות פרקטיות הצפות ועולות עם יישומן של הוראות סעיף 3(ט 1) וסעיף 62 א לפקודה תוך סקירה נרחבת ומענה לשאלות הפתוחות בנושאים אלה; התמקדות במיסוי משיכות בעלים ומיסוי חברות ארנק בהיבט מס הכנסה וביטוח לאומי, וכן התייחסות לחברות משפחתיות בביטוח לאומי לאור פס"ד נחושתן.
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
 
 
סגור חלון
מכר מוצרים פיננסים 29 ש"ח
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית