סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1169 - 03/10/2019
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 3.10.19 ניהול ספרים

 
מאמרי מומחים
 
מיסוי מתנות לחגים

לאור פניות רבות שהגיעו למערכת, אנו מביאים לפניכם את הוראות רשות המסים ועמדותיה בכל הנוגע למתנות שמקבלים עובדים, ספקים ונותני שירותים ממעבידיהם או מלקוחותיהם.

למאמר מאת רו"ח עו"ד אריאל דרייפוס - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
ערעורו של בעלי חברת דלק שחויב בסכומי "כפל מס" בגין הוצאת חשבוניות פיקטיביות נדחה, אך שליש ממרכיב כפל המס יופחת בשל מצבו הרפואי - פס"ד מורגנשטרן דוד

בית המשפט המחוזי דחה ערעור שהגיש בעלי חברת דלק שחויב בתשלום כפל מס בהיקף של מיליונים בעקבות מעורבותו בפרשת הונאה והוצאות חשבוניות פיקטיביות, אך הפחית את גובה הסכום בשל מצבו הרפואי. בעלי החברה ביקש להתחשב במצבו הרפואי ובעונש הפלילי שכבר נגזר עליו ולהפחית את סכום כפל המס. נקבע כי בניגוד להיבטים אחרים שלגביהם אין להתערב בשיקול הדעת של המנהל בשל חוסר התכלית שבדבר, בנסיבות הנתונות יש מקום להביא בחשבון את המצב הרפואי הכללי של בעלי החברה - אף אם התחשבות זו תביא להפחתה חסרת משמעות מעשית בהיקף החיוב (בהיעדר יכולת תשלום ממשית).

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
התקבל ערעורו של איחוד עוסקים על שומה לפי מיטב השפיטה שהוציא לו מנהל מע"מ – השומה התיישנה - פס"ד גורי תעשיות

בית המשפט המחוזי קיבל ערעור שהגיש איחוד עוסקים על שומה לפי מיטב השפיטה שהוציא לו מנהל מע"מ. נקבע כי מנהל מע"מ אינו רשאי לעשות שימוש בסמכותו הכללית להארכת מועד, לשם הארכת המועדים הקבועים בחוק להוצאת שומה. עוד נקבע כי תביעת החוב מושא השומה בענייננו הוגשה לאחר שחלפו שלוש שנים מהמועד שבו הוצאה החשבונית הרלוונטית האחרונה, כאשר תעודת הזיכוי שהוצאה בעקבותיה התיישנה.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
 
חקיקה
 
תיקון בהוראות ניהול ספרים תוספת ט"ז להוראות מס הכנסה - ניהול פנקסי חשבונות לגבי יהלומנים ואבני חן

ביום 26.9.2019 פורסם בק"ת 8276 תיקון להוראות מס הכנסה ניהול פנקסי חשבונות. התיקון נעשה בתוספת ט"ז לתקנות בכל הנוגע להגדרות יהלומן, הגדרות אבני חן, אבנים יקרות, עיבוד יהלומים ועוד. תחולתו של התיקון ביום 1.1.2020 לגבי אבן יקרה שתירכש מיום זה ואילך.

לפרסום הרשמי בתקנות – לחץ כאן
 
 
שאלות
 
מיסוי הלוואה מבנק דרך החברה שלוקח בן של בעל המניות למטרת רכישת נכס פרטי

על פי חוזר מ"ה 07/2017 שעניינו סעיף 3(ט1) לפקודת מס הכנסה - מיסוי בעל מניות מהותי בשל משיכה מחברה, ככל שהבן ימשוך כספים מהחברה אזי קיימת חשיפה שיתרת החובה שלו תסווג על ידי רשות המסים כמשיכת כספים מהחברה, שכן סעיף 3(ט1)(1) מגדיר משיכה של כספים מחברה כזו, שבוצעה על ידי בעל מניות מהותי או קרובו, כהגדרתו בסעיף 88 לפקודה.

לתשובה מאת רו"ח אלי יזרעאלי - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
 
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
סעיף 3 ט1 וחברות ארנק
יום העיון מוקדש כולו לטיפול בסוגיות פרקטיות הצפות ועולות עם יישומן של הוראות סעיף 3(ט 1) וסעיף 62 א לפקודה תוך סקירה נרחבת ומענה לשאלות הפתוחות בנושאים אלה; התמקדות במיסוי משיכות בעלים ומיסוי חברות ארנק בהיבט מס הכנסה וביטוח לאומי, וכן התייחסות לחברות משפחתיות בביטוח לאומי לאור פס"ד נחושתן.
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
 
 
סגור חלון
מכר מוצרים פיננסים 29 ש"ח
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית