סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1162 - 09/09/2019
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 9.9.19 כנס מיסים

 
מאמרי מומחים
 
תשלומי ריבית שהם אחוזים מרווחי מיזם בנייה – יוכרו בניכוי? – פסק דין פרידמן ואחרים

ביום 28.8.2019, ניתן פסק דינה של ועדת הערר בחיפה בעניין פרידמן ואחרים (ו"ע 63863-12-14 ועוד). במאמר קודם תארנו בהרחבה את פסק דינה הקודם של ועדת הערר בכמה ערעורים, שבהם קבעה כי אף שלכאורה ישנם סממנים רבים של קבוצות שהתארגנו לרכישה ובנייה של דירות מגורים, וכי גורמים מסוימים היו הרוח החיה וריכזו את מרב הפעילות לקידום ההסכמים והתכנון, הרי כל עוד אין "גורם מארגן" - אין קבוצת רכישה. לאחר פסק הדין האמור נתגלעו חילוקי דעות בין העוררים לבין מנהל מסמ"ק, בדבר תוצאות פסק הדין המלאות והשלכותיהן.

למאמר מאת רו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
הנדון: צמצום הוועדות הרפואיות במס הכנסה לילדים עם מוגבלות

עד לביצוע שינוי זה, הורים לילדים עם מוגבלות שביקשו הקלות אלו, נאלצו לעבור שתי ועדות רפואיות שונות, האחת לצורך קביעת זכאות לגמלה מהביטוח הלאומי והשנייה לצורך קביעת שיעור הנכות הרפואית בוועדה רפואית לצורכי מס הכנסה. בעקבות השינוי, הורים לילדים עם מוגבלות שעומדים בקריטריונים שנקבעו על ידי המוסד לביטוח לאומי, יהיו זכאים להטבות המס השונות, כפוף לעמידה ביתר הוראות החוק לקבלת ההטבה, ללא צורך בוועדה רפואית נוספת לצורכי מס הכנסה.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
רשות המסים משיקה שירותים חדשים לציבור המייצגים

בהמשך למכתבה של הגב' זילפה גלינדוס אל נשיאת לשכת רואי חשבון הגב' איריס שטרק, פרסמה רשות המסים הודעה נוספת לגבי השקת מערכת קנס מנהלי למייצגים המקושרים לשע"מ, במטרה להפחית באופן משמעותי את תלותם במשרדי המס בכל היבטי הטיפול בקנסות המנהליים של לקוחותיהם. באמצעות המערכת החדשה יוכלו המייצגים לקבל מידע מלא על לקוחותיהם, וכן יוכלו לבצע תשלומים בגין הקנסות המנהליים ללא צורך בפנייה למשרדים האזוריים

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
הקדמת תשלום קצבאות הביטוח הלאומי לרגל ראש השנה

לרגל ראש השנה, יוקדם תשלום קצבאות אזרח ותיק, שאירים, נכות, ילד נכה, שירותים מיוחדים לנכים קשים, ניידות, נפגעי עבודה, מזונות, שיקום, סיעוד ואסירי ציון. הקצבאות ישולמו ביום רביעי 25.9.2019.

לחוזר הביטוח הלאומי - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
החלטת בית המשפט העליון: בית המשפט של פשיטות רגל אינו מוסמך לעכב ערעורי מס שיזם החייב - פס"ד עו"ד עופר שפירא ועו"ד רז מנגל

לפניי בקשת רשות לערער על החלטה של בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו (כב' השופטת ירדנה סרוסי) מיום 14.1.2019 במסגרת ערעורי מס המתנהלים לפניו (ע"מ 21803-12-14 וע"מ 46916-07-13, להלן: "ערעורי המס"). ביום 27.12.2018 נתן בית המשפט של פשיטת רגל בתל אביב (כב' השופטת איריס לושי-עבודי) צו לעיכוב הליכים במסגרת פש"ר 39586-10-16. בהחלטה מושא הבקשה שלפניי דחה בית המשפט המחוזי בקשה לרשום לפניו את הצו האמור, והבהיר כי אין בדעתו לעכב את המשך הדיון בערעורי המס. עניינה של הבקשה שלפניי בטענת המבקשים כי יש לבטל את החלטת הסירוב שנתן בית המשפט המחוזי, משמע להורות על עיכוב הדיון בערעורי המס בהתאם לאמור בהחלטת העיכוב שנתן בית המשפט של פשיטת רגל. מהטעמים שיפורטו להלן, דין הבקשה להידחות.

לפסק הדין המלא - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
סיווג ההכנסה לעניין מע"מ בגין משיכות מחברה על ידי בעל מניות מהותי על פי סעיף 3(ט1) החדש לפקודת מס הכנסה

מדובר בשאלה טובה ולא ברור נכון להיום מה תהיה עמדתה הסופית של רשות המיסים. קיימת אפשרות שרשות המיסים תטען שאם לצורכי מס הכנסה נקבע שזאת הכנסה עסקית בידי בעל המניות אז באופן אוטומטי ההכנסה חייבת גם במע"מ, גם אם הוא פסיבי לחלוטין, אך לדעתי עמדה מסוג זה מעוררת קשיים לא פשוטים. במקרה שכזה, מיד תעלה שאלה מעניינת - האם החברה ששילמה את הדיווידנד לבעל המניות רשאית לנכות את המע"מ שישלם בעל המניות לרשות המיסים בדיווחיה כמס תשומות.

לתשובה מאת רו"ח (משפטן) גל גרינברג - לחץ כאן
 
הכללים להתרת קיזוז הפסד מהשכרת דירות בבניין מאושר

אם פעילות השכרת הדירות מגיעה לכדי פעילות עסקית, אזי ההפסד שנוצר לנישום ייחשב להפסד מעסק אשר ניתן לקיזוז לפי הוראות סעיפים 28(א) (הפסד שוטף) ו- 28(ב) (הפסד מועבר) לפקודה. אם פעילות השכרת הדירות אינה מגיעה לכדי פעילות עסקית, כלומר מקור ההכנסה ההוא סעיף 2(6) לפקודה, אזי יחול על ההפסד האמור להלן: בשנה השוטפת הקיזוז אינו מוגבל לאותו בניין אלא ניתן לנכות את ההוצאות המותרות בניכוי בגין כלל הבניינים כנגד ההכנסות מכלל הבניינים כדי להגיע להכנסה החייבת (או ההפסד) ממקור סעיף 2(6) לפקודה.

לתשובה מאת רו"ח יוסי ירון - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון מקצועי במע"מ
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
 
מלכ"רים, עמותות ומוסדות ציבור
"המגזר השלישי" - המלכ"רים, העמותות ומוסדות הציבור תופס חלק חשוב מעבודתם של אנשי המסים מנהלי כספים ומנהלים בעמותות ומלכ"רים. מגזר זה משלם מסים שונים ובהיקף מהותי. מס הכנסה על פעילות עסקית, מס שכר, מע"מ בסוגי עסקאות שונים, וכן חלה עליו חובת דיווח מקוון ואישורים. יום העיון מוקדש להקלה בהתמודדות עם ההוראות החלות על "המגזר השלישי" בהיבט המיסויי, חובות הדיווח המקוון ומתן אישור לניהול תקין.
 
יום עיון - מנהלי משאבי אנוש
מנהלי מש"א חייבים תמיד להיות בחזית הידע והטכנולוגיה כדי להוביל את הארגון להצלחה. ביום עיון מעשיר זה נציג את השיטות והכלים המתקדמים ביותר לניהול יעיל.
 
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון ניגע בנושאים כמו: ההגבלות על פיטורים בחקיקת העבודה, זכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם, סדרי פיטורים והליך השימוע
 
היערכות לשינויים בענפי הפנסיה והביטוח
ביום העיון ניגע בנושאים: התקנון התקני החדש של קרנות הפנסיה, הכיסוי החדש לאובדן עבודה, הדוחות השנתיים של ביטוחי המנהלים וקרנות הפנסיה
 
סדנת מסדי נתונים באקסל
בסדנה ניגע בנושאים כמו: מושגי יסוד ועקרונות טבלה "חוקית", יבוא נתונים ממערכות חיצוניות (בעיות תאריך, בעיות זיהוי מספריםם, בעיות טקסט בעברית), סיכומי ביניים (כללי עבודה, מעברי עמוד, העתקת נתונים, רמות תצוגה ואיחוד דוחות, סיכום של מספר אופרטורים מתמטיים), וטבלאות ציר - pivot tables (שימוש באשף טבלאות ציר, חיתוך וניתוח נתנים על פי מספר מפתחות בו זמנית, קיבוץ נתונים לפי תאריכים, מספרים או הגדרות פרטניות, תרשימי גרף, שימוש בנוסחאות)
 
סדנה בנושא הוראות ניהול ספרים
הסדנה מוקדשת כולה להתנהלות נכונה בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים; עמידה בביקורות ספרי העסק; הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול.
 
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
 
כנס המסים השנתי של חברת "חשבים מידע עסקי בע"מ"
הכנס יוקדש לכלל הנושאים הרלוונטיים להיערכות נכונה לסוף שנת המס תוך מתן דגש להשלכות הרפורמה במס שיושמה והונהגה בשנת 2019, והשלכותיה על הדוחות השנתיים על פי שינויי החקיקה שנקבעו במסגרת חוק ההסדרים. כגון: חברות ארנק; יתרות חובה בעלי שליטה; עידוד בנייה להשכרה והטבות מס בהתחדשות עירונית; מיסוי פרישה; מיסוי קרנות הפנסיה; סוגי חייבים בהגשת דוחות; שינויים בחוק הביטוח הלאומי ועוד. ♦ מושב מיסוי ליחידים ותאגידים ♦ מושב מיסוי פנסיוני. יפתח את הכנס אורח הכבוד ד"ר אייל דורון. המשתתפים יוכלו לבחור את מושב המיסים המתאים לו וכן להתנייד בין המושבים לפי בחירתו, ברישום מתואם מול "מכללת חשבים"
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
איך לקרוא את תלוש השכר?
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
 
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור, לרבות טיפול בקנסות, פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
Excel Basic - פונקציות מובילות
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
מיסוי תא משפחתי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום מיסוי התא המשפחתי לניצול מרבי של ניכויים וזיכויים, הסכמי ממון והשלכתם על הצהרות הון ופטורים במס שבח ומס רכישה, חלוקת הכנסות בין בני זוג בעסק משפחתי בהיבט הביטוח הלאומי ועוד.
 
יום עיון מע"מ
יום עיון מקיף ומקצועי שבו נתמקד במגוון סוגיות בנושא מע"מ, ננתח באופן מעמיק ומעשי את עיקרי ההוראות ונרענן את הידע הקיים.
 
 
 
סגור חלון
כנס המסים 2019
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית