מבזקים בנושא מס : גיליון 1162 - כל מס
סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1162 - 09/09/2019
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 9.9.19 כנס מיסים

 
מאמרי מומחים
 
תשלומי ריבית שהם אחוזים מרווחי מיזם בנייה – יוכרו בניכוי? – פסק דין פרידמן ואחרים

ביום 28.8.2019, ניתן פסק דינה של ועדת הערר בחיפה בעניין פרידמן ואחרים (ו"ע 63863-12-14 ועוד). במאמר קודם תארנו בהרחבה את פסק דינה הקודם של ועדת הערר בכמה ערעורים, שבהם קבעה כי אף שלכאורה ישנם סממנים רבים של קבוצות שהתארגנו לרכישה ובנייה של דירות מגורים, וכי גורמים מסוימים היו הרוח החיה וריכזו את מרב הפעילות לקידום ההסכמים והתכנון, הרי כל עוד אין "גורם מארגן" - אין קבוצת רכישה. לאחר פסק הדין האמור נתגלעו חילוקי דעות בין העוררים לבין מנהל מסמ"ק, בדבר תוצאות פסק הדין המלאות והשלכותיהן.

למאמר מאת רו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
הנדון: צמצום הוועדות הרפואיות במס הכנסה לילדים עם מוגבלות

עד לביצוע שינוי זה, הורים לילדים עם מוגבלות שביקשו הקלות אלו, נאלצו לעבור שתי ועדות רפואיות שונות, האחת לצורך קביעת זכאות לגמלה מהביטוח הלאומי והשנייה לצורך קביעת שיעור הנכות הרפואית בוועדה רפואית לצורכי מס הכנסה. בעקבות השינוי, הורים לילדים עם מוגבלות שעומדים בקריטריונים שנקבעו על ידי המוסד לביטוח לאומי, יהיו זכאים להטבות המס השונות, כפוף לעמידה ביתר הוראות החוק לקבלת ההטבה, ללא צורך בוועדה רפואית נוספת לצורכי מס הכנסה.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
רשות המסים משיקה שירותים חדשים לציבור המייצגים

בהמשך למכתבה של הגב' זילפה גלינדוס אל נשיאת לשכת רואי חשבון הגב' איריס שטרק, פרסמה רשות המסים הודעה נוספת לגבי השקת מערכת קנס מנהלי למייצגים המקושרים לשע"מ, במטרה להפחית באופן משמעותי את תלותם במשרדי המס בכל היבטי הטיפול בקנסות המנהליים של לקוחותיהם. באמצעות המערכת החדשה יוכלו המייצגים לקבל מידע מלא על לקוחותיהם, וכן יוכלו לבצע תשלומים בגין הקנסות המנהליים ללא צורך בפנייה למשרדים האזוריים

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
הקדמת תשלום קצבאות הביטוח הלאומי לרגל ראש השנה

לרגל ראש השנה, יוקדם תשלום קצבאות אזרח ותיק, שאירים, נכות, ילד נכה, שירותים מיוחדים לנכים קשים, ניידות, נפגעי עבודה, מזונות, שיקום, סיעוד ואסירי ציון. הקצבאות ישולמו ביום רביעי 25.9.2019.

לחוזר הביטוח הלאומי - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
החלטת בית המשפט העליון: בית המשפט של פשיטות רגל אינו מוסמך לעכב ערעורי מס שיזם החייב - פס"ד עו"ד עופר שפירא ועו"ד רז מנגל

לפניי בקשת רשות לערער על החלטה של בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו (כב' השופטת ירדנה סרוסי) מיום 14.1.2019 במסגרת ערעורי מס המתנהלים לפניו (ע"מ 21803-12-14 וע"מ 46916-07-13, להלן: "ערעורי המס"). ביום 27.12.2018 נתן בית המשפט של פשיטת רגל בתל אביב (כב' השופטת איריס לושי-עבודי) צו לעיכוב הליכים במסגרת פש"ר 39586-10-16. בהחלטה מושא הבקשה שלפניי דחה בית המשפט המחוזי בקשה לרשום לפניו את הצו האמור, והבהיר כי אין בדעתו לעכב את המשך הדיון בערעורי המס. עניינה של הבקשה שלפניי בטענת המבקשים כי יש לבטל את החלטת הסירוב שנתן בית המשפט המחוזי, משמע להורות על עיכוב הדיון בערעורי המס בהתאם לאמור בהחלטת העיכוב שנתן בית המשפט של פשיטת רגל. מהטעמים שיפורטו להלן, דין הבקשה להידחות.

לפסק הדין המלא - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
סיווג ההכנסה לעניין מע"מ בגין משיכות מחברה על ידי בעל מניות מהותי על פי סעיף 3(ט1) החדש לפקודת מס הכנסה

מדובר בשאלה טובה ולא ברור נכון להיום מה תהיה עמדתה הסופית של רשות המיסים. קיימת אפשרות שרשות המיסים תטען שאם לצורכי מס הכנסה נקבע שזאת הכנסה עסקית בידי בעל המניות אז באופן אוטומטי ההכנסה חייבת גם במע"מ, גם אם הוא פסיבי לחלוטין, אך לדעתי עמדה מסוג זה מעוררת קשיים לא פשוטים. במקרה שכזה, מיד תעלה שאלה מעניינת - האם החברה ששילמה את הדיווידנד לבעל המניות רשאית לנכות את המע"מ שישלם בעל המניות לרשות המיסים בדיווחיה כמס תשומות.

לתשובה מאת רו"ח (משפטן) גל גרינברג - לחץ כאן
 
הכללים להתרת קיזוז הפסד מהשכרת דירות בבניין מאושר

אם פעילות השכרת הדירות מגיעה לכדי פעילות עסקית, אזי ההפסד שנוצר לנישום ייחשב להפסד מעסק אשר ניתן לקיזוז לפי הוראות סעיפים 28(א) (הפסד שוטף) ו- 28(ב) (הפסד מועבר) לפקודה. אם פעילות השכרת הדירות אינה מגיעה לכדי פעילות עסקית, כלומר מקור ההכנסה ההוא סעיף 2(6) לפקודה, אזי יחול על ההפסד האמור להלן: בשנה השוטפת הקיזוז אינו מוגבל לאותו בניין אלא ניתן לנכות את ההוצאות המותרות בניכוי בגין כלל הבניינים כנגד ההכנסות מכלל הבניינים כדי להגיע להכנסה החייבת (או ההפסד) ממקור סעיף 2(6) לפקודה.

לתשובה מאת רו"ח יוסי ירון - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון טופס 161 והמגבלות על פיטורי עובדים
בשנים האחרונות אנו עדים לאינסוף שינויי חקיקה בתחום מיסוי הפרישה. מיסוי הפרישה מתחיל אצל חשב השכר שמוציא את טופס 161 בעת פרישת העובד. מילוי לא נכון של הטופס יכול לגרום לנזקים כספיים לעובד וגם למעביד. ביום עיון זה נלמד את הכללים למילוי נכון של ניירת הפרישה ונדבר על דרכי העבודה הנכונים בהתאם להנחיות מס הכנסה. כמו כן, נלמד מתי המעסיק לא יכול לפטר את עובדיו.
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה- והמעשה: קורס ייחודי לחשבים והיחידה ללימודי המשך, הקריה האקדמית אונו
העולם הפנסיוני סובל משינויים רבים ותכופים, היוצרים חוסר הבנה ומחבלים בקבלת ההחלטות של איש המקצוע. בעידן של שינוי חקיקה בו פוסקים בתחום הפנסיה, קורס "הביטוח הפנסיוני ההלכה - והמעשה" יעשה עבורכם סדר בנושא.
 
קורס דיני עבודה
זו השנה הרביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית.
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
ביטוח לאומי - השתלמות מקצועית ופרקטית
השתלמות מעשית ומקיפה המתייחסת כולה לשכירים ועצמאים בהיבטי חיוב דמי ביטוח לסוגי מבוטחים שונים,תיאום דמי ביטוח, גמלאות וקצבאות, צוו סיווג מבוטחים, מבוטחים השוהים בחו"ל ועוד.
 
תיקון 190 ומיסוי פנסיוני
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל. בשנת 2017 נכנס לתוקפו חוק פנסיה חובה לעצמאים, אשר מחייב עצמאים להפריש חלק מהכנסתם לחיסכון פנסיוני. מאז חקיקתם נושאים חשובים אלה מעוררים שאלות לגבי אופן ההפקדות, משיכות הכספים, הסנקציות על אי הפקדות ועוד. ביום עיון מרוכז נקדיש לנושאים אלה הסברים, דוגמאות ותשובות לשאלות.
 
ביטוח אובדן כושר עבודה
סביב ביטוח אובדן כושר עבודה קיימות סוגיות רבות בהיבטי המס, ניכוי דמי ביטוח לאומי, זכויות המבוטחים והכיסויים השונים בקרנות הפנסיה, בחברות ביטוח פרטיות ובמוסד לביטוח לאומי. מכללת חשבים עושה לכם סדר ביום עיון מיוחד שמוקדש כולו לסוגיות אלו.
 
מיסוי התא המשפחתי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום מיסוי התא המשפחתי לניצול מרבי של ניכויים וזיכויים, הסכמי ממון והשלכתם על הצהרות הון ופטורים במס שבח ומס רכישה, חלוקת הכנסות בין בני זוג בעסק משפחתי בהיבט הביטוח הלאומי ועוד.
 
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
סיום עבודה וטיפול במענקי פרישה
יום עיון המוקדם כולו לאירוע פיטורים, התפטרות ופרישה בהיבט חוקי העבודה, דיני המס החלים על מענקי פרישה ופריסתם, קיבוע זכויות בקרנות הפנסיה והיוון קצבאות
 
העסקת עובדים זרים ומסתננים בישראל- הלכה למעשה
ביום זה נעסוק בהיבטים החשובים ביותר שעליכם להכיר בנושא העסקת זרים, נושא חשוב ורגיש התופס תאוצה בשנים האחרונות.
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ידע ראשוני בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
 
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
 
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
 
 
סגור חלון
קורס ביטוח פנסיוני מרכז - יולי 19
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית