מבזקים בנושא מס : גיליון 1154 - כל מס
סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1154 - 12/08/2019
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 12.8.2019

 
מאמרי מומחים
 
פס"ד ויינברג – מחילת הלוואת בעלים תוכר כהפסד הון במידה ואפסו סיכויי פירעונה

פס"ד וינברג שניתן ב-17 ביולי לא התיר מחילת הלוואות בעלי מניות לחברה שבשליטתם כהפסד הון ואת אפשרות קיזוזו משבח מקרקעין שנצמח להם במכירת מקרקעין, שעיקר התמורה ממכירתם שימש להחזר הלוואות של החברות לבנק, לפי דרישתו.

למאמר מאת רו"ח רונית בר; רו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
התקבלה בחלקה תביעתו של מנהל חברת נדל"ן - פסק-הדין המוחק את ערעור השומה שהגיש יבוטל

בית המשפט המחוזי קיבל בחלקה תביעה למתן פסק דין הצהרתי שהגיש מנהל חברת נדל"ן שהורשע בביצוע עבירות מס. המנהל טען כי השומה והקנס שהוטלו עליו סותרים את ההסכמה שאליה הגיע עם המדינה במסגרת ההליך פלילי שהתנהל נגדו ומכל מקום בנסיבות העניין יש לבטל את פסק הדין המוחק את ערעור השומה שהגיש כך שהדיון בערעור יחודש. נקבע כי אכן קיימים טעמי צדק שיש בהם כדי להביא לביטולו של הרכיב ההסכמי שנכלל (בטעות) בבקשת סנגורו של המבקש למחוק את ערעור השומה. מכאן, על פי הפסיקה, כי דין פסק הדין המוחק את ערעורו של המבקש להתבטל.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
קיזוז הפסדים בארץ כנגד הכנסות מחו"ל וקבלת זיכוי מיסוי חוץ מיתרת ההכנסה

במקרה שלנו מדובר בהכנסה שנבעה לנישום מחו"ל ושולם עליה מס זר, ומנגד לנישום יש הפסדים בארץ. השאיפה שלנו היא לבקש להתחייב במס בגין ההכנסה ולקבל זיכוי ממסי חוץ ולשלם את יתרת המס, או שלא לשלם מס כלל ומנגד לא לנצל את ההפסדים. גישת פקיד השומה היא שתחילה יש לקזז את ההפסדים של הנישום מול ההכנסה ורק אם לאחר מכן תיוותר יתרת הכנסה מחו"ל, יש לבחון את אופן קבלת הזיכוי ממסי חוץ.

לתשובה מאת רו"ח אברהם כהן - לחץ כאן
 
היבטי מע"מ בהתקנת מערכת סולארית על גג בית פרטי של עוסק

תחילה יש לבחון האם מכר החשמל הוא תחת כובעו כעוסק, או תחת כובעו כאדם פרטי, שהרי עוסק בתחום ייצור החשמל שמוכר חשמל, ודאי חייב במע"מ. בתקנות הרישום במע"מ מועט בתקנה 1 מי שהוא צרכן ביתי שכל עסקאותיו הן מכר חשמל שיוצר באמצעות מתקן פוטו וולטאי או באמצעות טורבינת רוח לבעל רישיון ספק שירות חיוני, ומחזור עסקאותיו אינו עולה על סכום של 21 אלף ש"ח בשנה, שאז הלה אינו נחשב חייב במס ואינו צריך להירשם במע"מ.

לתשובה מאת רו"ח שלמה הררי - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
קורס דיני עבודה
זו השנה הרביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום.
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
איך לקרוא את תלוש השכר?
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
 
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור, לרבות טיפול בקנסות, פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
תיקון 190 ומיסוי פנסיוני
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל – ועדיין רב הנסתר על הגלוי. יום העיון מוקדש להכרה ולמידת מכלול הטבות המס באפיקי החיסכון הפנסיוני השונים, משיכות כספים והפקדות כספים פנויים לקופות הגמל לקצבה.
 
Excel Basic - פונקציות מובילות
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה הנ"ל מלמדת שאקסל היא תוכנה ידידותית למשתמש. התוכנה מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
מיסוי התא המשפחתי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום מיסוי התא המשפחתי לניצול מרבי של ניכויים וזיכויים, הסכמי ממון והשלכתם על הצהרות הון ופטורים במס שבח ומס רכישה, חלוקת הכנסות בין בני זוג בעסק משפחתי בהיבט הביטוח הלאומי ועוד.
 
יום עיון - משולש הזהב
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
 
יום עיון מע"מ
יום עיון מקיף ומקצועי שבו נתמקד במגוון סוגיות בנושא מע"מ, ננתח באופן מעמיק ומעשי את עיקרי ההוראות ונרענן את הידע הקיים.
 
 
 
סגור חלון
כנס המסים 2019 - אייל דורון
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית