סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1153 - 08/08/2019
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 8.8.19 אינפוקליק

 
מאמרי מומחים
 
תקופות עבודה הוכרו על פי עדויות לאחר עשרות שנים, לצורך תקופת אכשרה המזכה בקצבת אזרח ותיק

בית הדין האזורי לעבודה (ב"ל 18354-08-15) קיבל ביום 31/3/2019 את תביעתה של דליה ג'ויס וקבע כי יש להכיר בתקופות הביטוח החסרות לתקופות אכשרה, בהסתמך על עדויות עובדתיות.

למאמר מאת רו"ח אורנה צח-גלרט, מר חיים חיטמן ורו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
התנאים להכרה ב"חובות אבודים" לצורכי מע"מ

ניתן לקבל החזר של מע"מ אשר שולם בגין עסקאות שנעשו עם לקוחות, כאשר לא ניתן לגבות את חובות הלקוחות, במגבלות התנאים שנקבעו בתקנה 24א לתקנות מע"מ, הדומים במהותם לתנאים שנקבעו לכך גם בפקודת מס הכנסה. בהוראת פרשנות שהוציאה רשות המיסים בעניין "חובות אבודים", פורטו התנאים המאפשרים החזר מס עסקאות ששולם עקב הפיכת חובות הלקוחות ל"חובות אבודים". זאת, כאשר הוכח כי לא ניתן לגבות את החוב, והוצאה לחייב תעודת זיכוי בתוך שלוש שנים מהמועד שבו הוצאה לו חשבונית המס, למעט תקופה שבה ננקטו נגד החייב הליכים משפטיים.

למאמר מאת עו"ד רו"ח רמי אריה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
לידיעת העוסקים: פיילוט חדש להנפקת חשבוניות I באופן מקוון יוצא לדרך

בימים אלו החלה רשות המסים בפיילוט להנפקת חשבוניות I באופן מקוון. לצורך הפיילוט, הרשות מזמינה את העוסקים בישראל להצטרף לפרויקט ייחודי וחשוב זה ולקחת חלק במערך חדשני, ידידותי, נוח להפעלה, יעיל וחסכוני.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
ניכוי מס במקור – קרנות חוץ (Foreign Funds)

רשות המסים - מחלקת מיסוי שוק ההון, פרסמה הוראות לגבי ניכוי המס במקור מקרנות חוץ המבקשות לרשום את יחידותיהן למסחר בבורסה בישראל. קרנות החוץ הוגדרו בתיקון 23 לחוק השקעות משותפות בנאמנות ותקנות השקעות משותפות בנאמנות - הצעת יחידות של קרן חוץ.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
תושבות ופיצול התא המשפחתי - פס"ד פוקס

בית הדין האזורי לעבודה דן בעניין ניתוק תושבותו של מבוטח. בית הדין קבע כי המבוטח תושב ישראל מיום לידתו ושהייתו בניגריה היא אך ורק למטרת פרנסת משפחתו שגרה בישראל. זאת על אף שמרבית הזמן הוא שוהה ועובד בניגריה. בית הדין קיבל את עמדת המוסד לביטוח לאומי בעניין חשיבותו המכרעת של התא המשפחתי.

מאת רו"ח אורנה צח, מר חיים חיטמן ורו"ח (משפטן) ישי כהן - לחץ כאן
 
מעסיקים בענף התעשייה ישלמו היטל עובדים זרים מופחת על מסתננים בעלי אשרת שהייה זמנית בישראל המועסקים אצלם, כמו על עובדים זרים רגילים בעלי היתר עבודה בענף התעשייה

בית המשפט קיבל את הערעור וקבע כי לעניין היטל עובדים זרים שהמערערת חייבת בו, אין להבחין בין עובדים זרים הנמצאים בישראל עם אישור כחוק, לבין אלה שהסתננו בדרך לא חוקית ואין בידם היתר עבודה לענף התעשייה או היתר עבודה בכלל.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד משה גבע - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
פריסת מס שבח לנכס שנקנה לפני 1960

יש לפרוס את כל השבח הריאלי (ולא רק את חלק השבח הריאלי שאחרי יום התחילה או מועד השינוי) בחלקים שנתיים שווים עד 4 שנים לאחור (כולל שנת המכירה). כמובן, חלק השבח הריאלי שאחרי יום התחילה (7.11.01) ועד מועד השינוי (31.12.11) ימוסה בשיעור מס מוגבל של עד 20% ואילו חלק השבח הריאלי אחרי מועד השינוי (החל מ-1.1.12) ימוסה בשיעור מס מוגבל של עד 25%, כך שלמעשה הפריסה תהיה אפקטיבית יותר לגבי השבח הריאלי שצמח עד יום התחילה שהוא 7.11.01, וממוסה בהתאם לשיעור המס השולי של הנישום (עד 47%) ובהתחשב בגילו ובהכנסותיו של המוכר. יש לזכור להביא בחשבון גם את מס היסף.

לתשובה מאת עו"ד ורו"ח שניר שער - לחץ כאן
 
דיווידנד בין חברות ישראליות כאשר מקור ההכנסות אינו מהכנסות אשר הופקו או נצמחו בישראל

אמנם על פי סעיף 126(ב) לפקודת מס הכנסה בחישוב הכנסתה החייבת של חברה "לא תיכלל הכנסה מחלוקת רווחים או מדיווידנד שמקורם בהכנסות שהופקו או שנצמחו בישראל שנתקבלו במישרין או בעקיפין מחבר בני-אדם אחר החייב במס חברות" (דיווידנד בין חברתי), אולם כאמור, הפטור מותנה בכך שמקור הדיווידנד הוא בהכנסות שהופקו בתחומי ישראל.

לתשובה מאת עו"ד ורו"ח איתן אסנפי - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
סדנת גבייה מלקוחות חייבים וסודות וטכניקות לגבייה יעילה
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית. מטרת ההדרכה: הכשרה מקצועית והתנהגותית של אנשי הגבייה למקצוע חשוב זה, תוך הקניית מיומנות וכלים לגבייה. מיועדת ל: מנהלי גבייה, מנהלי שירות לקוחות, מנהלי מכירות, אנשי מכירות, אנשי שירות וגבייה. צורת העברת ההדרכה: הסדנה מועברת כהרצאה פרונטאלית בשילוב למידה התנסותית ובאמצעות ניתוח אירועים שיוצפו על ידי המשתתפים והמדריך.
 
יום עיון מנהלות לשכה
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים , המשמעות של ניהול לשכת מנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת ,מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת – ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. להצלחה של מנהלת הלשכה יש חיבור ישיר לעמידה ביעדים, בנהלים ובדרישות הדירקטוריון ובוודאי להצלחת הארגון. ביום עיון זה נציג לכם רעיונות, טכניקות, כלים ושיטות – מהמתקדמים ביותר הקיימים כיום: נלמד כיצד לנהל את היום ולנהל קונפליקטים, נדון במגמות חדשות בניהול, בשפת הגוף, ובכל מה שנדרש בפועל כדי לנהל בצורה יעילה, מועילה ואפקטיבית.
 
קורס חשבי שכר בכירים
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
הנושאים בהם ניגע בהשתלמות: תכנון פרישה, תוכניות פנסיוניות, התנהלות כללית שקולה, מיסוי פרישה והיבטי ביטוח לאומי, הטבות לאזרחים ותיקים ונושאים אחרים, היבטים תעסוקתיים ופסיכולוגיים
 
דיווח על הכנסות מחו"ל ומיסוי אמריקאי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי, מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת ודוחות מס אחרים מחו"ל NR1040 דוח מס ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
יום עיון מקצועי במע"מ
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
 
מלכ"רים, עמותות ומוסדות ציבור
"המגזר השלישי" - המלכ"רים, העמותות ומוסדות הציבור תופס חלק חשוב מעבודתם של אנשי המסים מנהלי כספים ומנהלים בעמותות ומלכ"רים. מגזר זה משלם מסים שונים ובהיקף מהותי. מס הכנסה על פעילות עסקית, מס שכר, מע"מ בסוגי עסקאות שונים, וכן חלה עליו חובת דיווח מקוון ואישורים. יום העיון מוקדש להקלה בהתמודדות עם ההוראות החלות על "המגזר השלישי" בהיבט המיסויי, חובות הדיווח המקוון ומתן אישור לניהול תקין.
 
יום עיון - מנהלי משאבי אנוש
מנהלי מש"א חייבים תמיד להיות בחזית הידע והטכנולוגיה כדי להוביל את הארגון להצלחה. ביום עיון מעשיר זה נציג את השיטות והכלים המתקדמים ביותר לניהול יעיל.
 
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון ניגע בנושאים כמו: ההגבלות על פיטורים בחקיקת העבודה, זכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם, סדרי פיטורים והליך השימוע
 
סדנת מסדי נתונים באקסל
בסדנה ניגע בנושאים כמו: מושגי יסוד ועקרונות טבלה "חוקית", יבוא נתונים ממערכות חיצוניות (בעיות תאריך, בעיות זיהוי מספריםם, בעיות טקסט בעברית), סיכומי ביניים (כללי עבודה, מעברי עמוד, העתקת נתונים, רמות תצוגה ואיחוד דוחות, סיכום של מספר אופרטורים מתמטיים), וטבלאות ציר - pivot tables (שימוש באשף טבלאות ציר, חיתוך וניתוח נתנים על פי מספר מפתחות בו זמנית, קיבוץ נתונים לפי תאריכים, מספרים או הגדרות פרטניות, תרשימי גרף, שימוש בנוסחאות)
 
סדנה בנושא הוראות ניהול ספרים
הסדנה מוקדשת כולה להתנהלות נכונה בסבך ההוראות לניהול ספרים ומסמכים ממוחשבים; עמידה בביקורות ספרי העסק; הליכים מול פקיד השומה בפסילת ספרים ואי רישום תקבול.
 
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
איך לקרוא את תלוש השכר?
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
 
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור, לרבות טיפול בקנסות, פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
מיסוי תא משפחתי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום מיסוי התא המשפחתי לניצול מרבי של ניכויים וזיכויים, הסכמי ממון והשלכתם על הצהרות הון ופטורים במס שבח ומס רכישה, חלוקת הכנסות בין בני זוג בעסק משפחתי בהיבט הביטוח הלאומי ועוד.
 
 
 
סגור חלון
יום עיון מלכ"רים - ספטמבר 19
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית