מבזקים בנושא מס : גיליון 1153 - כל מס
סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1153 - 08/08/2019
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 8.8.19 אינפוקליק

 
מאמרי מומחים
 
תקופות עבודה הוכרו על פי עדויות לאחר עשרות שנים, לצורך תקופת אכשרה המזכה בקצבת אזרח ותיק

בית הדין האזורי לעבודה (ב"ל 18354-08-15) קיבל ביום 31/3/2019 את תביעתה של דליה ג'ויס וקבע כי יש להכיר בתקופות הביטוח החסרות לתקופות אכשרה, בהסתמך על עדויות עובדתיות.

למאמר מאת רו"ח אורנה צח-גלרט, מר חיים חיטמן ורו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
התנאים להכרה ב"חובות אבודים" לצורכי מע"מ

ניתן לקבל החזר של מע"מ אשר שולם בגין עסקאות שנעשו עם לקוחות, כאשר לא ניתן לגבות את חובות הלקוחות, במגבלות התנאים שנקבעו בתקנה 24א לתקנות מע"מ, הדומים במהותם לתנאים שנקבעו לכך גם בפקודת מס הכנסה. בהוראת פרשנות שהוציאה רשות המיסים בעניין "חובות אבודים", פורטו התנאים המאפשרים החזר מס עסקאות ששולם עקב הפיכת חובות הלקוחות ל"חובות אבודים". זאת, כאשר הוכח כי לא ניתן לגבות את החוב, והוצאה לחייב תעודת זיכוי בתוך שלוש שנים מהמועד שבו הוצאה לו חשבונית המס, למעט תקופה שבה ננקטו נגד החייב הליכים משפטיים.

למאמר מאת עו"ד רו"ח רמי אריה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
לידיעת העוסקים: פיילוט חדש להנפקת חשבוניות I באופן מקוון יוצא לדרך

בימים אלו החלה רשות המסים בפיילוט להנפקת חשבוניות I באופן מקוון. לצורך הפיילוט, הרשות מזמינה את העוסקים בישראל להצטרף לפרויקט ייחודי וחשוב זה ולקחת חלק במערך חדשני, ידידותי, נוח להפעלה, יעיל וחסכוני.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
ניכוי מס במקור – קרנות חוץ (Foreign Funds)

רשות המסים - מחלקת מיסוי שוק ההון, פרסמה הוראות לגבי ניכוי המס במקור מקרנות חוץ המבקשות לרשום את יחידותיהן למסחר בבורסה בישראל. קרנות החוץ הוגדרו בתיקון 23 לחוק השקעות משותפות בנאמנות ותקנות השקעות משותפות בנאמנות - הצעת יחידות של קרן חוץ.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
תושבות ופיצול התא המשפחתי - פס"ד פוקס

בית הדין האזורי לעבודה דן בעניין ניתוק תושבותו של מבוטח. בית הדין קבע כי המבוטח תושב ישראל מיום לידתו ושהייתו בניגריה היא אך ורק למטרת פרנסת משפחתו שגרה בישראל. זאת על אף שמרבית הזמן הוא שוהה ועובד בניגריה. בית הדין קיבל את עמדת המוסד לביטוח לאומי בעניין חשיבותו המכרעת של התא המשפחתי.

מאת רו"ח אורנה צח, מר חיים חיטמן ורו"ח (משפטן) ישי כהן - לחץ כאן
 
מעסיקים בענף התעשייה ישלמו היטל עובדים זרים מופחת על מסתננים בעלי אשרת שהייה זמנית בישראל המועסקים אצלם, כמו על עובדים זרים רגילים בעלי היתר עבודה בענף התעשייה

בית המשפט קיבל את הערעור וקבע כי לעניין היטל עובדים זרים שהמערערת חייבת בו, אין להבחין בין עובדים זרים הנמצאים בישראל עם אישור כחוק, לבין אלה שהסתננו בדרך לא חוקית ואין בידם היתר עבודה לענף התעשייה או היתר עבודה בכלל.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד משה גבע - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
פריסת מס שבח לנכס שנקנה לפני 1960

יש לפרוס את כל השבח הריאלי (ולא רק את חלק השבח הריאלי שאחרי יום התחילה או מועד השינוי) בחלקים שנתיים שווים עד 4 שנים לאחור (כולל שנת המכירה). כמובן, חלק השבח הריאלי שאחרי יום התחילה (7.11.01) ועד מועד השינוי (31.12.11) ימוסה בשיעור מס מוגבל של עד 20% ואילו חלק השבח הריאלי אחרי מועד השינוי (החל מ-1.1.12) ימוסה בשיעור מס מוגבל של עד 25%, כך שלמעשה הפריסה תהיה אפקטיבית יותר לגבי השבח הריאלי שצמח עד יום התחילה שהוא 7.11.01, וממוסה בהתאם לשיעור המס השולי של הנישום (עד 47%) ובהתחשב בגילו ובהכנסותיו של המוכר. יש לזכור להביא בחשבון גם את מס היסף.

לתשובה מאת עו"ד ורו"ח שניר שער - לחץ כאן
 
דיווידנד בין חברות ישראליות כאשר מקור ההכנסות אינו מהכנסות אשר הופקו או נצמחו בישראל

אמנם על פי סעיף 126(ב) לפקודת מס הכנסה בחישוב הכנסתה החייבת של חברה "לא תיכלל הכנסה מחלוקת רווחים או מדיווידנד שמקורם בהכנסות שהופקו או שנצמחו בישראל שנתקבלו במישרין או בעקיפין מחבר בני-אדם אחר החייב במס חברות" (דיווידנד בין חברתי), אולם כאמור, הפטור מותנה בכך שמקור הדיווידנד הוא בהכנסות שהופקו בתחומי ישראל.

לתשובה מאת עו"ד ורו"ח איתן אסנפי - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
קורס דיני עבודה
זו השנה הרביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום.
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
איך לקרוא את תלוש השכר?
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
 
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור, לרבות טיפול בקנסות, פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
תיקון 190 ומיסוי פנסיוני
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל – ועדיין רב הנסתר על הגלוי. יום העיון מוקדש להכרה ולמידת מכלול הטבות המס באפיקי החיסכון הפנסיוני השונים, משיכות כספים והפקדות כספים פנויים לקופות הגמל לקצבה.
 
Excel Basic - פונקציות מובילות
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה הנ"ל מלמדת שאקסל היא תוכנה ידידותית למשתמש. התוכנה מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
מיסוי התא המשפחתי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום מיסוי התא המשפחתי לניצול מרבי של ניכויים וזיכויים, הסכמי ממון והשלכתם על הצהרות הון ופטורים במס שבח ומס רכישה, חלוקת הכנסות בין בני זוג בעסק משפחתי בהיבט הביטוח הלאומי ועוד.
 
יום עיון - משולש הזהב
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
 
יום עיון מע"מ
יום עיון מקיף ומקצועי שבו נתמקד במגוון סוגיות בנושא מע"מ, ננתח באופן מעמיק ומעשי את עיקרי ההוראות ונרענן את הידע הקיים.
 
 
 
סגור חלון
כנס המסים 2019 - אייל דורון
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית