מבזקים בנושא מס : גיליון 1153 - כל מס
סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1153 - 08/08/2019
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 8.8.19 אינפוקליק

 
מאמרי מומחים
 
תקופות עבודה הוכרו על פי עדויות לאחר עשרות שנים, לצורך תקופת אכשרה המזכה בקצבת אזרח ותיק

בית הדין האזורי לעבודה (ב"ל 18354-08-15) קיבל ביום 31/3/2019 את תביעתה של דליה ג'ויס וקבע כי יש להכיר בתקופות הביטוח החסרות לתקופות אכשרה, בהסתמך על עדויות עובדתיות.

למאמר מאת רו"ח אורנה צח-גלרט, מר חיים חיטמן ורו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
התנאים להכרה ב"חובות אבודים" לצורכי מע"מ

ניתן לקבל החזר של מע"מ אשר שולם בגין עסקאות שנעשו עם לקוחות, כאשר לא ניתן לגבות את חובות הלקוחות, במגבלות התנאים שנקבעו בתקנה 24א לתקנות מע"מ, הדומים במהותם לתנאים שנקבעו לכך גם בפקודת מס הכנסה. בהוראת פרשנות שהוציאה רשות המיסים בעניין "חובות אבודים", פורטו התנאים המאפשרים החזר מס עסקאות ששולם עקב הפיכת חובות הלקוחות ל"חובות אבודים". זאת, כאשר הוכח כי לא ניתן לגבות את החוב, והוצאה לחייב תעודת זיכוי בתוך שלוש שנים מהמועד שבו הוצאה לו חשבונית המס, למעט תקופה שבה ננקטו נגד החייב הליכים משפטיים.

למאמר מאת עו"ד רו"ח רמי אריה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
לידיעת העוסקים: פיילוט חדש להנפקת חשבוניות I באופן מקוון יוצא לדרך

בימים אלו החלה רשות המסים בפיילוט להנפקת חשבוניות I באופן מקוון. לצורך הפיילוט, הרשות מזמינה את העוסקים בישראל להצטרף לפרויקט ייחודי וחשוב זה ולקחת חלק במערך חדשני, ידידותי, נוח להפעלה, יעיל וחסכוני.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
ניכוי מס במקור – קרנות חוץ (Foreign Funds)

רשות המסים - מחלקת מיסוי שוק ההון, פרסמה הוראות לגבי ניכוי המס במקור מקרנות חוץ המבקשות לרשום את יחידותיהן למסחר בבורסה בישראל. קרנות החוץ הוגדרו בתיקון 23 לחוק השקעות משותפות בנאמנות ותקנות השקעות משותפות בנאמנות - הצעת יחידות של קרן חוץ.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
תושבות ופיצול התא המשפחתי - פס"ד פוקס

בית הדין האזורי לעבודה דן בעניין ניתוק תושבותו של מבוטח. בית הדין קבע כי המבוטח תושב ישראל מיום לידתו ושהייתו בניגריה היא אך ורק למטרת פרנסת משפחתו שגרה בישראל. זאת על אף שמרבית הזמן הוא שוהה ועובד בניגריה. בית הדין קיבל את עמדת המוסד לביטוח לאומי בעניין חשיבותו המכרעת של התא המשפחתי.

מאת רו"ח אורנה צח, מר חיים חיטמן ורו"ח (משפטן) ישי כהן - לחץ כאן
 
מעסיקים בענף התעשייה ישלמו היטל עובדים זרים מופחת על מסתננים בעלי אשרת שהייה זמנית בישראל המועסקים אצלם, כמו על עובדים זרים רגילים בעלי היתר עבודה בענף התעשייה

בית המשפט קיבל את הערעור וקבע כי לעניין היטל עובדים זרים שהמערערת חייבת בו, אין להבחין בין עובדים זרים הנמצאים בישראל עם אישור כחוק, לבין אלה שהסתננו בדרך לא חוקית ואין בידם היתר עבודה לענף התעשייה או היתר עבודה בכלל.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד משה גבע - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
פריסת מס שבח לנכס שנקנה לפני 1960

יש לפרוס את כל השבח הריאלי (ולא רק את חלק השבח הריאלי שאחרי יום התחילה או מועד השינוי) בחלקים שנתיים שווים עד 4 שנים לאחור (כולל שנת המכירה). כמובן, חלק השבח הריאלי שאחרי יום התחילה (7.11.01) ועד מועד השינוי (31.12.11) ימוסה בשיעור מס מוגבל של עד 20% ואילו חלק השבח הריאלי אחרי מועד השינוי (החל מ-1.1.12) ימוסה בשיעור מס מוגבל של עד 25%, כך שלמעשה הפריסה תהיה אפקטיבית יותר לגבי השבח הריאלי שצמח עד יום התחילה שהוא 7.11.01, וממוסה בהתאם לשיעור המס השולי של הנישום (עד 47%) ובהתחשב בגילו ובהכנסותיו של המוכר. יש לזכור להביא בחשבון גם את מס היסף.

לתשובה מאת עו"ד ורו"ח שניר שער - לחץ כאן
 
דיווידנד בין חברות ישראליות כאשר מקור ההכנסות אינו מהכנסות אשר הופקו או נצמחו בישראל

אמנם על פי סעיף 126(ב) לפקודת מס הכנסה בחישוב הכנסתה החייבת של חברה "לא תיכלל הכנסה מחלוקת רווחים או מדיווידנד שמקורם בהכנסות שהופקו או שנצמחו בישראל שנתקבלו במישרין או בעקיפין מחבר בני-אדם אחר החייב במס חברות" (דיווידנד בין חברתי), אולם כאמור, הפטור מותנה בכך שמקור הדיווידנד הוא בהכנסות שהופקו בתחומי ישראל.

לתשובה מאת עו"ד ורו"ח איתן אסנפי - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון טופס 161 והמגבלות על פיטורי עובדים
בשנים האחרונות אנו עדים לאינסוף שינויי חקיקה בתחום מיסוי הפרישה. מיסוי הפרישה מתחיל אצל חשב השכר שמוציא את טופס 161 בעת פרישת העובד. מילוי לא נכון של הטופס יכול לגרום לנזקים כספיים לעובד וגם למעביד. ביום עיון זה נלמד את הכללים למילוי נכון של ניירת הפרישה ונדבר על דרכי העבודה הנכונים בהתאם להנחיות מס הכנסה. כמו כן, נלמד מתי המעסיק לא יכול לפטר את עובדיו.
 
הביטוח הפנסיוני - ההלכה- והמעשה: קורס ייחודי לחשבים והיחידה ללימודי המשך, הקריה האקדמית אונו
העולם הפנסיוני סובל משינויים רבים ותכופים, היוצרים חוסר הבנה ומחבלים בקבלת ההחלטות של איש המקצוע. בעידן של שינוי חקיקה בו פוסקים בתחום הפנסיה, קורס "הביטוח הפנסיוני ההלכה - והמעשה" יעשה עבורכם סדר בנושא.
 
קורס דיני עבודה
זו השנה הרביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית.
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
ביטוח לאומי - השתלמות מקצועית ופרקטית
השתלמות מעשית ומקיפה המתייחסת כולה לשכירים ועצמאים בהיבטי חיוב דמי ביטוח לסוגי מבוטחים שונים,תיאום דמי ביטוח, גמלאות וקצבאות, צוו סיווג מבוטחים, מבוטחים השוהים בחו"ל ועוד.
 
תיקון 190 ומיסוי פנסיוני
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל. בשנת 2017 נכנס לתוקפו חוק פנסיה חובה לעצמאים, אשר מחייב עצמאים להפריש חלק מהכנסתם לחיסכון פנסיוני. מאז חקיקתם נושאים חשובים אלה מעוררים שאלות לגבי אופן ההפקדות, משיכות הכספים, הסנקציות על אי הפקדות ועוד. ביום עיון מרוכז נקדיש לנושאים אלה הסברים, דוגמאות ותשובות לשאלות.
 
ביטוח אובדן כושר עבודה
סביב ביטוח אובדן כושר עבודה קיימות סוגיות רבות בהיבטי המס, ניכוי דמי ביטוח לאומי, זכויות המבוטחים והכיסויים השונים בקרנות הפנסיה, בחברות ביטוח פרטיות ובמוסד לביטוח לאומי. מכללת חשבים עושה לכם סדר ביום עיון מיוחד שמוקדש כולו לסוגיות אלו.
 
מיסוי התא המשפחתי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום מיסוי התא המשפחתי לניצול מרבי של ניכויים וזיכויים, הסכמי ממון והשלכתם על הצהרות הון ופטורים במס שבח ומס רכישה, חלוקת הכנסות בין בני זוג בעסק משפחתי בהיבט הביטוח הלאומי ועוד.
 
קורס חשבי שכר
חשבי שכר הינם אנשי מפתח בכל ארגון וחברה. מתוקף תפקידם הם אחראים על אחד מהתקציבים הגדולים בארגון - השכר. חשבי השכר נדרשים למיומנות בתחומים רבים: מס הכנסה, דיני עבודה, ביטוח לאומי ועוד. לשכת רואי חשבון בישראל רואה בחיזוק תפקיד חשב השכר, הכרח מקצועי, והחליטה להסמיך מטעמה חשבי שכר בכירים, לאחר עמידה במבחני הלשכה.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
סיום עבודה וטיפול במענקי פרישה
יום עיון המוקדם כולו לאירוע פיטורים, התפטרות ופרישה בהיבט חוקי העבודה, דיני המס החלים על מענקי פרישה ופריסתם, קיבוע זכויות בקרנות הפנסיה והיוון קצבאות
 
העסקת עובדים זרים ומסתננים בישראל- הלכה למעשה
ביום זה נעסוק בהיבטים החשובים ביותר שעליכם להכיר בנושא העסקת זרים, נושא חשוב ורגיש התופס תאוצה בשנים האחרונות.
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
פרישה לפנסיה היא נושא מורכב המחייב הכנה מקדמית והיערכות בהיבטים רבים ומגוונים - פנסיוניים, מיסויים, כלכליים, תעסוקתיים ופסיכולוגיים. מטרת ההשתלמות הינה להקנות לפורשים ידע ראשוני בתחומים הללו על מנת לאפשר להם להיערך בהתאם.
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
חובות מעסיקים בעת סיום העסקה
ביום עיון זה נרענן את מכלול החובות החלות בחוקי העבודה השונים על מעסיק בעת סיום יחסי עבודה, נסקור את הליך הפיטורים על שלביו השונים ונתמקד בזכאות לפיצויי פיטורים ואופן חישובם.
 
קורס חשבי שכר פרקטי
מדובר בקורס ממוקד המספק למשתתפים בו יכולת הבנה תוך היכרות עם כלל הנושאים המאפיינים את עולם חשבות השכר.
 
EXCEL מתקדם
הכרת השימוש ב Excel ככלי לניתוח ולהבנה מהירה וקלה של תוצרים המופקים מתוך בסיסי נתונים גולמיים. Excel מסוגל לבצע ניתוחים על נתונים מקומיים ועל נתונים מיובאים ואף מקושרים.
 
 
 
סגור חלון
קורס ביטוח פנסיוני מרכז - יולי 19
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית