מבזקים בנושא מס : גיליון 1152 - כל מס
סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1152 - 05/08/2019
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 5.8.19 יום עיון מיסוי בינלאומי ומיסוי אמריקאי

 
מאמרי מומחים
 
בשורה למארגני קבוצות רכישה

ועדת הערר קבעה בפסק הדין בעניין אקרו נדל"ן כי חברה אשר רכשה אופציה מבעלי קרקע ולאחר מכן סיחרה אותה לחברי קבוצת רכישה אשר מימשו את האופציה ורכשו את הקרקע מהבעלים, נחשבת לגורם מארגן בלבד, ואינה חייבת במס שבח ובמס רכישה. הוועדה דחתה את עמדת רשות המסים, לפיה יש לראות את החברה כמי שרכשה את הקרקע בעצמה ומכרה אותה לאחר מכן לקבוצת הרכישה.

למאמר מאת עו"ד רונית ברזילי - לחץ כאן
 
אשת בעל המניות בחברה, כבעלת שליטה, אינה זכאית לדמי אבטלה

בית הדין האזורי לעבודה דחה תביעה לתשלום דמי אבטלה מאחר שהמבוטחת לא הוכיחה כי התקיימו יחסי עובד ומעביד בינה לבין החברה שבה עבדה, מאחר שלמעשה הייתה בעלת שליטה בחברת מעטים.

למאמר מאת מר חיים חיטמן ורו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
חובת תשלום דמי ביטוח על הכנסות מפנסיה מוקדמת ו/או אובדן כושר עבודה

פורסם חוזר המוסד לביטוח לאומי בדבר חובת תשלום דמי ביטוח על הכנסות מפנסיה מוקדמת ו/או אובדן כושר עבודה.

לחוזר הביטוח הלאומי - לחץ כאן
 
דוח סיכום פעילות לשנת המס 2018

רשות המסים מפרסמת דו"ח שנתי בפעילות החטיבת הקצועית לשנת המס 2018

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
ערעור על חומרת עונש מאסר לנישום שניכה תשומות באמצעות חשבוניות פיקטיביות

המערער הורשע על יסוד הודאתו בכתב אישום מתוקן בניכוי תשומות ללא מסמך כדין ושימוש במרמה ותחבולה, ונדון ל-15 חודשי מאסר בפועל, 5 חודשי מאסר על תנאי ו-3 חודשי מאסר על תנאי וקנס בסך 40,000 ש"ח. הערעור מופנה נגד חומרת עונש המאסר בפועל.

לפסק הדין - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
השלכות חוזר רשות המסים – "רכישה עצמית של מניות" ותחולתו ברכישת מניות מחברה בידי בעלי מניותיה

ברור שהחוזר מהווה פרשנות של רשות המיסים לדין במקרים שבהם מבוצעת רכישה עצמית של מניות בידי חברה. לגבי תוקפו הרטרואקטיבי של החוזר, הרי מאחר שמדובר בחוזר המציין את פרשנות רשות המיסים לגבי הדין (ורשות המיסים לא כללה בו הסתייגות לגבי המועד שבו תחל לנקוט פרשנות זו), הרי ברור שרשות המיסים תנסה לטעון לאותה פרשנות גם כאשר רכישות עצמיות נעשו טרם פרסום החוזר. יש לשים לב שישנם שני מתווי אירועי מס בחוזר, האחד מהם מוחל בעיקר בעת שיש הוצאה טוטאלית של בעל מניות אחד מהחברה.

לתשובה מאת עו"ד (רו"ח) רונן ארויו - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
קורס דיני עבודה
זו השנה הרביעית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום.
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
איך לקרוא את תלוש השכר?
על כל מנהל בארגון שיש תחתיו עובדים, ולמעשה על כל מעסיק שהוא צד ליחסי עבודה, מוטלת האחריות לידיעת חוקי העבודה ולשמירה על קיומם, ולפיכך חובה שיהיו בידיו כלים להתמודדות היומיומית עם מצבים שונים מעולם זה. ביום זה נלמד על תלוש השכר וחוק הגנת השכר וכן נקבל כלים לקריאת תלוש השכר באופן הנכון.
 
ניכוי מס במקור
יום עיון מיוחד שמוקדש כולו לציבור המנכים על מנת לעמוד במטלות הכבדות ברמה הפרוצדוראלית ולפעול בהתאם להוראות הדין, תוך יישום דווקני ופרטני של שלל ההוראות הקיימות בנושא הניכוי במקור, לרבות טיפול בקנסות, פירוט הליקויים והתמודדות מול פקידי השומה.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
תיקון 190 ומיסוי פנסיוני
תיקון 190 לפקודה הרחיב את מסגרת הטבות המס לסוגי חוסכים שונים בהפקדות לקופות הגמל – ועדיין רב הנסתר על הגלוי. יום העיון מוקדש להכרה ולמידת מכלול הטבות המס באפיקי החיסכון הפנסיוני השונים, משיכות כספים והפקדות כספים פנויים לקופות הגמל לקצבה.
 
Excel Basic - פונקציות מובילות
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה הנ"ל מלמדת שאקסל היא תוכנה ידידותית למשתמש. התוכנה מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
מיסוי התא המשפחתי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום מיסוי התא המשפחתי לניצול מרבי של ניכויים וזיכויים, הסכמי ממון והשלכתם על הצהרות הון ופטורים במס שבח ומס רכישה, חלוקת הכנסות בין בני זוג בעסק משפחתי בהיבט הביטוח הלאומי ועוד.
 
יום עיון - משולש הזהב
יום עיון המוקדש לחשבי שכר, מנהלי חשבונות, אנשי משאבי אנוש, מעסיקי עובדים, עוסקים בכספים ושכר. יעמדו מיטב המומחים אשר יסייעו לכם להתמודד ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות. יום העיון יעסוק בשלושה תחומים חשובים: מיסוי | פנסיה | עבודה
 
יום עיון מע"מ
יום עיון מקיף ומקצועי שבו נתמקד במגוון סוגיות בנושא מע"מ, ננתח באופן מעמיק ומעשי את עיקרי ההוראות ונרענן את הידע הקיים.
 
 
 
סגור חלון
כנס המסים 2019 - אייל דורון
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית