סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1147 - 18/07/2019
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 18.7.19 יום עיון מיסוי מלכרי"ם, עמותות ומוסדות ציבור

 
מאמרי מומחים
 
תקופות עבודה הוכרו על פי עדויות לאחר עשרות שנים, לצורך תקופת אכשרה המזכה בקצבת אזרח ותיק

בית הדין האזורי לעבודה (ב"ל 18354-08-15) קיבל ביום 31/3/2019 את תביעתה של דליה ג'ויס וקבע כי יש להכיר בתקופות הביטוח החסרות לתקופות אכשרה, בהסתמך על עדויות עובדתיות.

למאמר רו"ח אורנה צח-גלרט, מר חיים חיטמן ורו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
הנדון: מערכת מקוונת לרישום עוסקים להסדר הסולר על ידי מייצגים

החל מ-1.9.2019 מייצגים מקושרים לשע"מ יוכלו לצרף את לקוחותיהם להסדר הסולר רק באמצעות היישום המקוון ובקשות ידניות לא תטופלנה. מייצגים שאינם מקושרים לשע"מ יצרפו את לקוחותיהם להסדר במתכונת הנוכחית, באמצעות שליחת הבקשה והצרופות למרכז המידע והשירותים המקוונים של הרשת.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
בקשה לפתיחת תיק באופן מקוון (מע"מ, מס הכנסה וניכויים)

רשות המסים פרסמה הוראת ביצוע המתייחסת לטיפול בבקשות משופות לפתיחת תיקים באופן מקוון במע"מ, מס הכנסה וניכויים, וכן את אופן הטיפול ברשימות העבודה שנלוות לבקשות אלו.

לחוזר רשות המסים - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחה ערעורה של חברה לאספקת עבודות אבן – החשבוניות שעל בסיסן קיזזה מס תשומות לא הוצאו כדין

בית המשפט המחוזי דחה ערעור שהגישה חברה לאספקת אבן על החלטת מנהל מע"מ כי ניכתה שלא כדין מס תשומות בגין חשבוניות שהוצאו לה בקשר לאספקת עובדים. נקבע כי לא נפל פגם בהחלטת מנהל מע"מ שסבר כי גם אם סופקו עובדים לחברה לביצוע הפרויקטים באתרי העבודה שלה, החברה הרשומה בחשבוניות מושא הערעור אינה זו שסיפקה אותם עובדים, ועל כן החשבוניות שעל בסיסן קיזזה החברה את מס התשומות, הוצאו שלא כדין.

לתקציר פסק הדין מאת שלי גולדמן - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
חבות מע"מ בעסקאות דרופ שיפינג תיבחן על פי מערכת ההסכמים בין היצרן, החברה והלקוח

יש לבחון את מערכת ההסכמים בין היצרן, החברה והלקוח - והאם בהתאם למערכת הסכמים זו החברה היא זאת שמוכרת את המוצרים ללקוחות (ובמקרה זה התמורה עליה היא נדרשת לדווח היא מלוא התמורה), או שמא היא פועלת בשמו של האתר הסיני ועובדת שליחותה ידועה לקונה (ובמקרה זה מחיר עסקאותיה הוא העמלה). מוצע גם לבחון את הרישום החשבונאי בספרים. בעסקת מכירת מוצרים, אשר המסירה שלהם מבוצעת מחוץ לישראל (דרופ שיפמנט), עלולה להיות חשיפה כי התשומות המיוחסות לעסקאות אלו אינן מותרות בניכוי, וזאת בהתאם לפס"ד סטנלי גורפל אינטרנשיונל בעליון.

לתשובה מאת עו"ד רו"ח קרן ישראלי - לחץ כאן
 
בקשה לפטור חלקי ממס רכישה לבני זוג ידועים בציבור עם הסכם ממון להפרדה רכושית כשבן הזוג נכה

נכה הזכאי להקלה במס רכישה לפי התקנות הוא אדם שנקבעה לו נכות צמיתה. עם זאת, לפי פרשנות רשות המיסים, כאשר נכה רוכש דירת מגורים לשיכונו בטרם נקבע לו שיעור הנכות לצמיתות, אולם הרשות המוסמכת לכך תאשר כי בכל מקרה שיעור הנכות לא יפחת מן המינימום שנקבע בתקנות, יש להעניק לנכה כאמור את ההקלה בתשלום מס הרכישה, אף על פי שהשיעור טרם נקבע לצמיתות. אם ידועים בציבור, שאחד מהם נכה, לא יינשאו בתוך 12 חודשים מיום רכישת הזכות במקרקעין, ההקלה במס רכישה לא תחול על בן הזוג שאינו נכה.

לתשובה מאת עו"ד שי ארז - לחץ כאן
 
חישובי מס הכנסה וביטוח לאומי לעולה חדשה המתעתדת להקים עסק בישראל

מדובר בעולה חדשה שמתעתדת לעבוד בישראל לאחר עלייתה. על הכנסתה מעבודה בישראל היא תהיה חייבת בשיעורי המס הרגילים על פי סעיף 121 לפקודה. מעבר לנקודות הזיכוי הרגילות שזכאית להן כל אישה תושבת ישראל, היא תהא זכאית לנקודות זיכוי על פי סעיף 35 לפקודה בהיותה עולה חדשה ובתנאים הנקובים בסעיף. אמנת המס עם גרמניה אינה רלוונטית במקרה המדובר.

לתשובה מאת רו"ח (משפטן) אייל סנדו ומר חיים חיטמן - לחץ כאן
 
זיהוי לקוח שהפקיד כספים לחברת עורכי דין

אין בהוראות ניהול ספרים הוראה ספציפית לגבי פרטי זיהוי של העברה בנקאית, אלא יש חובה לציין את פרטי ההעברה: סכום ותאריך ההעברה. רצוי לציין גם את פרטי הבנק המעביר כגון מספר בנק, סניף, מספר חשבון המעביר, מספר SWIFT וכו'. מעבר לאמור ובלי קשר להוראות ניהול ספרים, הרגולציה של חוק איסור הלבנת הון שחלה גם על עורכי דין וגם על "נותן שירות עסקי" מחייבת אותם לבדוק את מקור הכספים.

לתשובה מאת עו"ד אורי גולדמן - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
השתלמות מקצועית מס ערך מוסף
עקב שינויים משמעותיים בחוק מע"מ ותקנותיו, פסיקה תקדימית, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח; המשליכים על התנהלות אנשי המסים והתמצאותם בעדכונים החדשים, בחרנו בשני ימי השתלמות מקצועית שמטרתם לרדת "מהפילוסופיה" ל"פרקטיקה" ולהתייחס ביומיים מרוכזים להוראות החוק ויישומיהם במהלך העבודה השוטפת, תוך למידה בסיסית של עיקרי ההוראות בחוק וריענון הידע הקיים. כמו כן נלמד את אופני הדיוח והוצאות חשבוניות לאור התפתחות המסחר האינטרנטי בשנים האחרונות
 
מיסוי בינלאומי
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות במיסוי בינלאומי LLC כגון: דיווח על הכנסות מחו"ל, מיסוי חברות מילוי טפסי הדיווח למס הכנסה, הבנה וקריאת דוח מס NR1040 ודוחות מס אחרים מחו"ל ודגשים למייצגים. העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
סעיף 3 ט1 וחברות ארנק
יום העיון מוקדש כולו לטיפול בסוגיות פרקטיות הצפות ועולות עם יישומן של הוראות סעיף 3(ט 1) וסעיף 62 א לפקודה תוך סקירה נרחבת ומענה לשאלות הפתוחות בנושאים אלה; התמקדות במיסוי משיכות בעלים ומיסוי חברות ארנק בהיבט מס הכנסה וביטוח לאומי, וכן התייחסות לחברות משפחתיות בביטוח לאומי לאור פס"ד נחושתן.
 
Excel ביניים ב- ZOOM
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום (יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
סדנת להמריא עם אקסל
חברת מיקרוסופט שידרגה את גרסאות האקסל השונות, הוסיפה כלים חדשים ושיכללה את הישנים ובגרסאות 2016 ו- 2019, האקסל הפך לכלי עוצמתי יותר. אספנו עבורכם את הנושאים בהם חזרו שאלות במהלך קורסי האקסל השונים, הוספנו את הכלים החדשים.
 
קורס דיני עבודה - פרונטלי או בזום
זו השנה החמישית בה אנו מעבירים קורס רחב ומקיף הנוגע לכל הסוגיות המעסיקות את המעסיקים ביומיום, במטרה לתת ידע וכלים להתמודדות בשטח. הקורס מיועד לכם, העוסקים בדיני עבודה בארגון - מנהלי כספים, חשבי שכר, מנהלי משאבי אנוש, בעלי עסקים, מנהלים ובעלי תפקידים בכירים, הנדרשים לידע מעמיק בתחום, בעבודתכם היומיומית. תינתן התייחסות לעבודה מהבית (בהתאם למגבלות הקורונה)
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
 
 
סגור חלון
מכר מוצרים פיננסים 29 ש"ח
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית