סגור חלון

אישור
HamburgerButton
דברו איתנו 8109 *
מבזקים
דף הבית > מבזקים
גיליון 1148 - 22/07/2019
כל מס

''חדשות המס'' - מבית חשבים

 

כל מס 22.7.19 יום עיון מיסוי שכירים

 
מאמרי מומחים
 
הועסק על ידי אחיינו כשנה ופוטר – זכאי לדמי אבטלה

ביום 17/5/2019 קיבל בית הדין האזורי לעבודה (ב"ל 58086-11-16) את תביעתו לדמי אבטלה של מאג'ד אבו שאהין, לאחר שהמוסד לביטוח לאומי דחה את תביעתו בטענה כי לא התקיימו יחסי עבודה בינו לבין חברה בבעלות אחיינו, מעסיקתו.

למאמר מאת מר חיים חיטמן ורו"ח (משפטן) ישי חיבה - לחץ כאן
 
 
חוזרים
 
שינוי בשליחת תביעה תקופתית בהבטחת הכנסה למי שהגיע לגיל פרישה

פירוט שינוי בנושא תביעה תקופתית להבטחת הכנסה למי שהגיע לגיל פרישה, או מתקרב לגיל פרישה.

לחוזר במלואו - לחץ כאן
 
 
פסקי דין
 
נדחה ערעורו של נישום על החלטת מנהל מע"מ כי אין לדון בהשגתו מחמת איחור – לא נתן סיבה מספקת המצדיקה את הארכת המועד

בית המשפט המחוזי דחה ערעור שהגיש נישום על החלטת מנהל מע"מ כי אין לדון בהשגה שהגיש על שומת מס תשומות משום שהוגשה באיחור. נקבע כי הנישום לא נתן סיבה מספקת המצדיקה את הארכת המועד להגשת ההשגה או הערעור ואין לקבל את ניסיונו לתלות את האחריות לאי הגשת ההשגה במועד ברואה החשבון המייצג.

לתקציר פסק הדין מאת עו"ד שלי גולדמן - לחץ כאן
 
 
שאלות
 
התקשרות בעל מניות עם החברה שבה הוא מחזיק 100% מניות לבניית מבנה להשכרה על קרקע פרטית ששייכת לו

לאור תקופת ההתקשרות שהופכת אותה לכזו שאינה חוסה בגדר עסקה במקרקעין מכוח חוק מיסוי מקרקעין, הרי תמורת ההשכרה תמוסה אצל המשכיר כהכנסה פירותית, וככזו יחולו עליה הוראות פקודת מס הכנסה ושאלת מועד קבלת התמורה ומועד החיוב במס אף היא תהיה מהותית. נבקש לציין כי רשויות המס יבחנו את ההתקשרות באופן מדוקדק ומעמיק שכן המדובר בהתקשרות בין צדדים קשורים, כך שהתמורה ומהות ההתקשרות ייבחנו לעומק ולכן תהיה חשיבות רבה לצורת ההתקשרות, לתנאיה ולהיותה בתנאים מקובלים בשוק החופשי.

לתשובה מאת עו"ד גיא רוטמן - לחץ כאן
 
פיצול שבח בין בני זוג מכוח חזקת השיתוף

התשובה העקרונית היא חיובית, אך תלויה כמובן בנסיבות. ייתכן שנכס שנרכש תוך כדי הנישואין נרשם על שם אחד מבני הזוג אף שכוונת הדברים שיהיה של שניהם. במקרה כזה יש מקום להכיר בפיצול השבח בין בני הזוג. לעומת זאת, נכס הרשום בכוונת מכוון על שם אחד מבני הזוג, לדוגמה במסגרת הפרדה רכושית או שהתקבל בירושה או מסיבות אחרות, ייחשב של בן הזוג הרשום בלבד.

לתשובה מאת עו"ד (חשבונאות) ניר הורנשטיין - לחץ כאן
 
אזרח ישראלי בחו"ל - מועד ניתוק תושבות וחבויות מס בארץ

המבחן הקובע הוא מבחן מרכז החיים (המבחן האיכותי) המורכב ממספר קריטריונים שאינם רשימה סגורה, כגון: מקום ביתו הקבוע; מקום המגורים שלו ושל בני משפחתו; מקום עיסוקו; מקום האינטרסים הכלכליים הפעילים והמהותיים שלו, וכן האם ליחיד פעילות בארגונים או באיגודים שונים. נוסף על כך קבעה הפסיקה כי יש להתחשב אף בכוונתו הסובייקטיבית של היחיד.

לתשובה מאת עו"ד רו"ח יועד פרנקל ועו"ד אורי נהרי - לחץ כאן
 
 
  להיות מעודכן כל הזמן! להדרכות נוספות לחץ כאן
 
יום עיון - משולש הזהב
היום אתם נדרשים לשלוט בשלושת העולמות היוצרים את משולש הזהב: מסים, דיני עבודה ופנסיה אתם אחראים לשמור על זכויות העובדים בדיני עבודה * עליכם לנהל, להפריש ולדווח לקופות הפנסיה והגמל * מחובתכם לנכות מס הכנסה וביטוח לאומי כחוק מומחים משלושת עולמות המידע שלעיל, יעמדו לרשותכם ביום עיון מיוחד, יעסקו בנושאים שאתם נתקלים בהם בעבודתכם היומיומית, ויסייעו לכם להתמודד עם ההון האנושי, לפעול במקצועיות ולהתנהל ביעילות בסבך החוקים וההוראות
 
יום עיון מקיף במיסוי שכירים
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות נבחרות בתחום המסים בכל הקשור לעובדים שכירים תוך הבאת סקירות מקיפות של הטבות המס, הזיכויים והניכויים, תיאומי מס , מיסוי עובדים שנשלחים לחו"ל והוצאות מוכרות לשכירים המגישים דוחות. הנגשת סעיפי הפקודה והוראותיה לציבור חשבי השכר, מעסיקים, ומנהלי החשבונות . העברת חומר פרקטי הלכה למעשה.
 
סדנת הפונקציות של אקסל
הסדנה מיועדת לעובדים עם נוסחאות באקסל, הזקוקים לחיזוק יכולת העבודה והכרת הפונקציות הנפוצות לעומקן.
 
סדנת גבייה מלקוחות חייבים וסודות וטכניקות לגבייה יעילה
מטרתו של כל ארגון הינה ריווחיות ושגשוג, תוך גבייה יעילה של התשלומים. בחברות ובארגונים רבים, מערכת הגבייה מהווה את הבסיס האמיתי והמרכזי לתזרים המזומנים של החברה, המאפשר את קיומה והמשך פעילותה העסקית. מטרת ההדרכה: הכשרה מקצועית והתנהגותית של אנשי הגבייה למקצוע חשוב זה, תוך הקניית מיומנות וכלים לגבייה. מיועדת ל: מנהלי גבייה, מנהלי שירות לקוחות, מנהלי מכירות, אנשי מכירות, אנשי שירות וגבייה. צורת העברת ההדרכה: הסדנה מועברת כהרצאה פרונטאלית בשילוב למידה התנסותית ובאמצעות ניתוח אירועים שיוצפו על ידי המשתתפים והמדריך.
 
יום עיון מנהלות לשכה
גם בארגונים קטנים וגם בחברות ובתאגידים בין-לאומיים , המשמעות של ניהול לשכת מנכ"ל או ניהול משרד היא להיות בו זמנית מנהלת ,מנהיגה, יוזמת דרך, מגשרת ומפשרת – ובעצם לנצח על תזמורת ענקית. להצלחה של מנהלת הלשכה יש חיבור ישיר לעמידה ביעדים, בנהלים ובדרישות הדירקטוריון ובוודאי להצלחת הארגון. ביום עיון זה נציג לכם רעיונות, טכניקות, כלים ושיטות – מהמתקדמים ביותר הקיימים כיום: נלמד כיצד לנהל את היום ולנהל קונפליקטים, נדון במגמות חדשות בניהול, בשפת הגוף, ובכל מה שנדרש בפועל כדי לנהל בצורה יעילה, מועילה ואפקטיבית.
 
Excel ביניים
הקורס מיועד לאנשים שעובדים על תוכנת האקסל ביום- יום ( יודעים להקליד נתונים לעצב אותם ולבצע נוסחאות פשוטות) ורוצים לייעל את עבודתם, הסדנה מלמדת כלים מתקדמים, פונקציות, טיפים וקיצורי דרך ומראה עד כמה אפשר לפשט את העבודה ולבנות הכל בקלות ובמהירות!
 
השתלמות הכנה לפרישה ופנסיה
הנושאים בהם ניגע בהשתלמות: תכנון פרישה, תוכניות פנסיוניות, התנהלות כללית שקולה, מיסוי פרישה והיבטי ביטוח לאומי, הטבות לאזרחים ותיקים ונושאים אחרים, היבטים תעסוקתיים ופסיכולוגיים
 
יום עיון מקצועי במע"מ
יום עיון שמוקדש כולו לסוגיות פרקטיות איתן מתמודד ציבור המייצגים מול רשויות מע"מ, עדכונים בפסיקה חדשה, בעמדות חייבות בדיווח ובהחלטות המיסוי שפרסמה רשות המסים והשלכותיהן על ציבור החייבים במס והמייצגים.
 
עבודה עם מסדי נתונים באקסל
הסדנה מיועדת לאלו העוסקים בניתוח ועיבוד נתונים וטבלאות גדולות, ממסדי נתונים חיצוניים (כמו: מערכות ERP) ומבקשים ללמוד כלים מתקדמים לניתוח הנתונים.
 
יום עיון - מנהלי משאבי אנוש
ביום עיון זה ניגע בנושאים: סיום העסקה - עשה ואל תעשה, השגת מועמדים איכותיים, שימור עובדים מדור ה-Y, משלבים ידיים - ניהול ממשקים פנים ארגוניים, בשנת 2020 המנהלים יהיו מאמנים, סגנונות תקשורת בין אישית
 
Excel Basic
תוכנת ה-Excel מצטיירת כתוכנה מורכבת. הסדנה המוצעת כאן, מלמדת עד כמה, בעצם, זוהי תוכנה פשוטה לשימוש. התוכנת מאפשרת לקחת נתונים ולארגן אותם, למיין, לסנן, לחשב, לנתח, להפיק דו"חות ומאזנים, וליצור מהם תרשימים.
 
קורס מאקרו (V.B.A ל- Excel) - לכלכלנים ואנשי כספים
מנהלי כספים ואנשי כלכלה בארגון מוצאים את עצמם לעיתים קרובות מידי עסוקים במשך שעות בהכנת דוחות כספיים. לרוב מבנה הדוחות חוזר על עצמו, ורק הנתונים משתנים.
 
 
 
סגור חלון
יום עיון מע"מ - ספטמבר 19
לקבלת מנוי התנסות עכשיו!
הודעה אישית